Açık Lise (AÖL) Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 3. dönem


1.ABD ve SSCB aşağıdaki antlaşmalardan hangisiyle nükleer silahsızlanma konusunda önemli bir adım atmışlardır?

2. SALT – II Antlaşması’nın hayata geçmesine engel olan gelişme aşağıdakilerden hangisidir?

3. Küba Buhranı aşağıdaki devletlerden hangileri arasında yaşanmıştır?

4. Aşağıdakilerden hangisi Soğuk Savaş Dönemi çatışmalarından değildir?

5. Pakistan Keşmir sorununu aşağıdaki devletlerden hangisiyle yaşamaktadır?

6. SSCB işgal ettiği Afganistan’dan hangi antlaşma sonrası çekilmiştir?

7. Aşağıdakilerden hangisi 1955 Bandung Konferansı ile ortaya çıkmıştır?

8. Birleşmiş Milletler tarafından ortaya konulan Çoğunluk Planı ve Azınlık Planı ile aşağıdaki meselelerden hangisinin çözümü amaçlanmıştır?

9. 1956 Arap – İsrail Savaşı’nda aşağıdaki devletlerden hangileri İsrail ile iş birliği yapmıştır?

10. Aşağıdakilerden hangisi İsrail’in 1967 Arap – İsrail Savaşı sonucunda ele geçirdiği yerlerden değildir?

11. Aşağıdakilerden hangisi Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan sorunlardan değildir?

12. Aşağıdakilerden hangisi Megali İdea hedefi çerçevesinde Kıbrıs’ın Yunanistan’a bağlanmasını ifade etmektedir?

13. Orta Doğu’da aşağıdaki nehirlerden hangisinin sularının paylaşımı konusunda sorun yaşanmamaktadır?

14. Aşağıdakilerden hangisi Arap Baharı’nın yaşandığı devletlerden biridir?

1. Dağlık Karabağ Sorunu aşağıdaki devletlerden hangileri arasında yaşanmaktadır?

16. SSCB devlet başkanı Mihail Gorbaçov’un devlet yapılanmasında ve işleyişinde şeffaflık, ekonomide yeniden yapılandırmacı yaklaşımla kademeli olarak gerçekleştirdiği devrim aşağıdakilerden hangisidir?

17. Filistin’de ilk kez 9 Aralık1987’de başlayan ve “İntifada” adı verilen halk direnişi hangi devletin işgallerine karşı ortaya çıkmıştır?

1. İsmini 2016 yılında Çekya olarak değiştirmiş olan devlet aşağıdakilerden hangisidir?

19. Ulusal ekonomide tarım, sanayi ve hizmet alanında üretici ve tüketici konumundaki bireylerin tümünü temsil eden kesime verilen isim aşağıdakilerden hangisidir?

20. Mavi Marmara baskını Türkiye’nin hangi devletle ilişkisinin bozulmasında etkili olmuştur?

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

açık lise Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 çıkmış sınav sorularından 2019 2020 yılı 1. döneme ait sorulardan oluşuyor. Açık öğretim lisesi okuyan öğrenciler aol çıkmış sınav sorularına hazırlanarak derslerde başarılı olmak istiyorlar. Sitemiz açık lise test çöz de Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 online sınav sorularıda yer alıyor. Bir çok öğrenci açık lise telegram kanallarında çıkmış sınav sorularını pdf olarak arıyorlar. bu hizmeti sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Aol online sınav denilince akla gelen açık lise test çöz uygulamamızı da android ve ios telefonlarınıza indirebilir ve Soru Arama ile sorulara çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. 2020 2020 yılı aol online sınav 2021 yılı çıkmış online sınav soruları sitemizde mevcuttur. 1. dönem de çıkmış sınav sorularından 20 adet soru bulunuyor. Açık öğretim lisesi sınavlarından başarılı olmak için en az 9 soruya doğru yanıt vermeniz gerekir. Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersinden ne kadar yüksek puan alırsanız diploma notunuz ve ortaöğretim başarı puanız da yüksek olacaktır.

Açık Lise (AÖL) Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 3. dönem

Açık Lise (AÖL) Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 3. dönem

açık lise (aöl) Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Çıkmış Sınav Soruları

aol çıkmış sınav soruları aramasında Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersinin diğer dönem ve yıllara ait sorularını online çözmek için alt kısımda benzer sınavlardan seçerek sınava başlayabilirsiniz. 2023 yılı ve 2024 yıllarında yapılacak olan sınavlara sitemiz üzerinden ders çalışarak başarılı olabilirsiniz. Ayrıca sitemizde Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 pdf soru kitapçığını bilgisayar telefon ve tabletlerinize indirebilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularınıda arayabilirsiniz. Uygulamamızı indirmek için

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/us/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Açık Lise Test Çöz

‘’Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 3. Dönem

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2019 Yılı Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersi 3. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersi 3. Dönem Test Çözme Taktikleri 2019 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 3. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR