Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 1. dönem


1.Aşağıdakilerden hangisi Allah’ın her şeyi bilen olduğunu ifade eden isimlerinden biri değildir?

2. Bir şey hakkında düşünce yoluyla derin bilgi ve anlayışa erişmek aşağıdakilerden hangisiyle ifade edilir?

3. “Yaratan Rabbinin adıyla oku! O, insanı alaktan yaratmıştır. Oku! Kalemle (yazmayı) öğreten, (böylece) insana bilmediğini bildiren Rabbin sonsuz kerem sahibidir.”
(Alak suresi, 1-5. ayetler)
Bu ayetlerde aşağıdakilerden hangisine değinilmemiştir?

4. Üç kişiden sorumluluk kaldırılmıştır. Uyanıncaya kadar uyuyandan, iyileşinceye kadar akıl hastasından, ergenlik çağına gelinceye kadar çocuktan.
Bu hadiste, aşağıdakilerden hangisinin önemi vurgulanmaktadır?

5. Allah’tan ve Hz. Peygamber’den gelen bilgiler aşağıdakilerden hangisi ile isimlendirilir?

6. Gönüle doğan şeye, kalbe gelen manaya, akıl yürütme ve düşünmeye dayanmaksızın elde edilen bilgiye denir.
Tanımı yapılan kavram aşağıdakilerin hangisidir?

7. “Hakka’l-yakîn” kavramının açıklaması aşağıdakilerden hangisidir?

8. Aşağıdakilerden hangisi felsefede doğru bilginin ölçütleri arasında yer almaz?

9. Allah’ım! Huşu duymayan kalpten, kabul edilmeyen duadan, doymayan nefisten ve fayda vermeyen ilimden sana sığınırım.
Aşağıdakilerden hangisi bu hadiste endişe edilen hususlardan biri değildir?

10. Sadakanın en faziletlisi, Müslümanın bir bilgi öğrenmesi sonra da o bilgiyi Müslüman kardeşine öğretmesidir.
Bu hadisten aşağıdakilerden hangisi çıkarılamaz?

11. “Hz. Peygamber’in dinî tebliğ maksadı taşımayan, bir insan olması itibariyle yaptığı davranışları” aşağıdakilerden hangisiyle isimlendirilir?

12. “…Kim inanmayı kabul etmezse onun ameli boşa çıkmıştır ve o, ahirette kaybedenlerdendir.”
(Mâide suresi, 5. ayet)
Bu ayette aşağıdakilerden hangi ikisi arasındaki ilişkinin önemi vurgulanmıştır?

13. “İbrahim dedi ki: Din günü hatalarımı bağışlayacağını umduğum da O’dur.”
(Şuara suresi, 82. ayet)
Bu ayette geçen “din” kavramı aşağıdakilerden hangisini ifade etmektedir?

14. Allah’ın insanı, kendi varlığını ve birliğini tanıyabilme gücü ve yeteneği ile yaratmasını ifade eden kavram aşağıdakilerden hangisidir?

1. İslam dininin iman esasları, ilmihal kitaplarında aşağıdaki kavramlardan hangisiyle ifade edilir?

16. “Allah, kendisinden başka ilâh olmayandır, en güzel isimler O’na mahsustur.”
(Tâhâ suresi, 8. ayet)
Bu ayette altı çizili bölümde anlatılan kavram aşağıdakilerden hangisidir?

17. “O, hanginizin daha güzel amel yapacağını sınamak için ölümü ve hayatı yaratandır. O, mutlak güç sahibidir, çok bağışlayandır.”
(Mülk suresi, 2. ayet)
Bu ayetten aşağıdakilerden hangisine ulaşılamaz?

1. • Güzel söz söylemek
• Anne babaya iyilik etmek
• İyiliği tavsiye edip kötülükten alıkoymak
Bu davranışları ifade etmek için kullanılan kavram aşağıdakilerden hangisidir?

19. Allah’ın mükelleften yapılmasını kesin ve bağlayıcı tarzda istediği fiiller aşağıdakilerden hangisiyle isimlendirilir?

20. Aşağıdakilerden hangisi farz-ı kifaye olan ibadetlerden biri değildir?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 çıkmış sınav sorularını çözerek sınavlarda karşınıza nasıl sorular çıkabileceğinizi görebilirsiniz. 2019 yılı 1. dönemde çıkmış sınav sorularından bazıları gelecek dönemlerde de sınavlarda çıkma ihtimali var. Aöl online Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 pdf soru kitapçığını arayan öğrenciler burada yer alan test sorularına ulaşabilirler. açık lise diploma notunu nasıl yükseltirim diye düşünen öğrenciler sınavlarda yüksek not alması gerekir. Düşük notlar almanız halinde diploma notunuzda düşük olacaktır. Açık lise mesleki açık lise geçme notu ve açık imam hatip lisesi geçme notu 45 dir.

Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 1. dönem

Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 1. dönem

2022 yılı açık lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 sınav soruları, çıkmış sınav soruları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 2023 yılı online test soruları, 3. dönem Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 test soruları 2024. Açık öğretim lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersi zorunlu dersler arasında yer alıyor bu dersten başarılı olmanız gerekir veya muaf olmalısınız. Aöl Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersinden muaf olmak için dersten 3 defa sınava girip başarısız olmanız gerekir. başarısız olduğunuz taktirde bu ders bir daha karşınıza çıkmayacaktır. Açık lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 sınavında karşınıza 20 soru çıkacaktır. Her soru 5 puan değerindedir.

Açık öğretim lisesi mesleki açık lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 ve açık imam hatip lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersinden başarılı olmak için en az 9 soruya doğru yanıt vermeniz gerekir. Sınavlarda boş sorular veya yanlış yaptığınız soruların doğru cevaplara herhangi etkisi olmayacaktır. bu yüzden açık öğretim lisesi sınavlarında kesinlikle boş soru bırakmayınız. Sitemizde aöl Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 soru cevap kitapçığını dosyalar kategorisinden ulaşabilirsiniz. İndireceğiniz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 pdf soru cevap kitapçığında diğer tüm derslerin sınav soru ve cevapları yer alıyor.

açık lise (aöl) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları

aöl 2024 yılı 1. dönem Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 soruları, açık lise 2024 yılı 2. dönem Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 soru cevapları, 2024 yılı 3. dönem Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 test soruları, 2025 yılı 1. dönem Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 sınav soru cevapları gibi aramalarda ulaşmış olduğunuz sınav sorularında çalışabilirsiniz. Sitemizin ders özetleri kategorisinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 ders özeti, aöl Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 konu anlatımı uzman öğretmenler tarafından hazırlanmış olan içerikler var. Sınavlarda kesin başarı istiyorsanız 1. kaynak olan ders kitaplarına kesinlikle çalışmalısınız. Açık öğretim lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 pdf ders kitabını dosyalar kategorisinden telefon tablet gibi cihazlarınıza indirip ders çalışabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/us/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Açık Lise Test Çöz

‘’Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 1. Dönem

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2019 Yılı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersi 1. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersi 1. Dönem Test Çözme Taktikleri 2019 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 1. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR