Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 1. dönem


1. Kesin, doğru ve evrensel bilginin kaynağı akıldır. Duyu organlarıyla elde edilen bilgi yanıltıcıdır. Neyin ne kadar bileneceğini akıl belirler. Akıl kökenli bilgiler aprioridir (önsel), bu nedenle değişmez ve zorunludur.

Bilginin kaynağı ile ilgili bu görüş aşağıdakilerden hangisine aittir?


2. “Allah`ım, bana öğrettiklerinle beni faydalandır. Fayda verecek ilmi bana öğret ve ilmimi artır.”

Bu hadiste ilim ile ilgili aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır?


3. “Yaratan Rabb`inin adıyla oku! O, insanı alaktan yaratmıştır. Oku! Kalemle yazmayı öğreten, insana bilmediğini bildiren Rabb`in sonsuz kerem sahibidir.”

(Alak suresi, 1-5. ayetler)

Bu ayetlerde altı çizili bölümde bilginin hangi yönüne işaret edilmektedir?


4. Aşağıdakilerden hangisi Kur`an-ı Kerim`e göre bilgi kaynaklarından biri değildir?


5. “Peki insanlar devenin nasıl yaratıldığına, göğün nasıl yükseltildiğine, dağların nasıl dikildiğine, yeryüzünün nasıl yayıldığına bakmazlar mı?”

(Gâşiye suresi, 17-20. ayetler)

Bu ayetlerde aşağıdakilerden hangisi tavsiye edilmektedir?


6. İman; Hz. Muhammed`in (sav.) Allah`tan getirdiği her şeyi tereddütsüz kabul etmek ve bunların doğru olduğuna gönülden inanmaktır.

Bu tanıma göre aşağıdaki unsurlardan hangisinin imanda bulunması doğru değildir?


7. • Allah`a iman eden kişi

• Allah`a inanmayan kişi

• Allah`a inanmadığı hâlde inanmış gibi görünen kişi

Bu bilgilerde aşağıdaki kavramlardan hangisinin açıklamasına yer verilmemiştir?


8. Kesin bilgilere, delillere ve bir araştırmaya dayanmaksızın, doğup büyüdüğü toplumun inançlarına herhangi bir sorgulama yapmaksızın inanmaya - - - - iman denir.

Bu tanımda boş bırakılan yere aşağıdaki kavramlardan hangisi getirilmelidir?


9. “Müminler ancak o kimselerdir ki Allah anıldığı zaman kalpleri ürperir. O`nun ayetleri kendilerine okunduğu zaman bu onların imanlarını artırır. Onlar sadece Rabb`lerine güvenirler. Onlar namazı dosdoğru kılan, kendilerine rızık olarak verdiğimiz şeylerden Allah yolunda harcayan kimselerdir. İşte onlar gerçekten müminlerdir. Onlara, Rabb`leri katında yüksek mertebeler, bağışlanma ve cömertçe verilmiş rızık vardır.”

(Enfâl suresi, 2-4. ayetler)

Bu ayetlerde müminlerin aşağıdaki özelliklerinden hangisine değinilmemiştir?


10. Aşağıdakilerden hangisi Kur`an-ı Kerim`deki din kelimesinin anlamlarından biri değildir?


11. “Bu din, kendisine düşmanlık besleyenlere mutlaka üstün olmaya devam edecektir. Dine karşı duranlar ve onu terk edenler ise, ona zarar veremezler.”

Bu hadiste İslam dininin hangi özelliği vurgulanmaktadır?


12. İnsanın yaratılışında bulunan, hayatı anlamlandırma çabalarına yön veren, çalışmakla elde edilemeyen ve inanmayı da içeren, insanın doğuştan getirdiği yetenektir.

Tanımı yapılan kavram aşağıdakilerden hangisidir?


13. “Yahudiler ‘Yahudi olun.` ve Hristiyanlar da ‘Hristiyan olun ki, doğru yolu bulasınız.` dediler. De ki: ‘Hayır! Biz, hanif olan İbrahim`in dinine uyarız. O, Allah`a ortak koşanlardan değildi.` ”

(Bakara suresi, 135. ayet)

Bu ayette geçen “hanif” kavramı ile aşağıdakilerden hangisi ifade edilmektedir?


14. “Din kolaylıktır. Bir kişi takatinin üstünde ibadete kalkışırsa din karşısında aciz kalır. Bunun için itidalli olun, dosdoğru yolu tutun ve salih amellerden alacağınız mükâfattan ötürü sevinin. Akşam, sabah ve gecenin bir kısmında dinç olduğunuz vakitlerden yararlanarak taat ve ibadetinize devam edin.”

Bu hadiste ibadetlerde gözetilmesi gereken durumlardan hangisine değinilmemiştir?


15. “Bedevîler inandık dediler. De ki, siz gerçekte iman etmediniz, ama teslim olduk deyin. İman kalplerinize yerleşmedi…”

(Hucurât suresi, 14. ayet)

Bu ayette iman ile ilgili aşağıdakilerden hangisinin gerekliliği ifade edilmektedir?


16. Aşağıdakilerden hangisi İslam inanç esaslarının özelliklerinden biri değildir?


17.En güzel isimler Allah`ındır. O`na o güzel isimleriyle dua edin ve O`nun isimleri hakkında gerçeği çarpıtanları bırakın. Onlar yaptıklarının cezasına çarptırılacaklardır.”

(A`râf suresi, 180. ayet)

Bu ayette altı çizili bölüm ile ifade edilen kavram aşağıdakilerden hangisidir?


18. I. Mahremiyetleri ihlal etmek

II. Faydalı bilgileri paylaşmak

III. İnsanlar arasında adalet ile hükmetmek IV. Enerji kaynaklarını gereğinden fazla tüketmek

Numaralanmış tutum ve davranışlardan hangileri salih amel kapsamındadır?


19. Allah`ın yapınız veya yapmayınız şeklinde isteklerine muhatap olan insanların yapmış olduğu iş ve davranışlara “- - - -” denir.

Bu tanımda boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?


20. • Yapılması, İslam dininde hoş görülmeyen söz ve davranışlardır.

• Bu fiilleri işleyen kınanmayı, terk eden ise övülmeyi ve sevap kazanmayı hak eder.

• Abdest alırken suyu fazla kullanmak buna örnek gösterilebilir.

Bu bilgiler aşağıdaki hükümlerden hangisine aittir?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Aol soru çöz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersinden 20 adet soru ile online test oluşturulmuştur. 2020 yılı 1. dönem çıkmış sınav sorularından oluşan online testimizde başarılı olmak için en az 9 tanesine doğru cevap vermeniz gerekir. Aöl geçme notu 45 dir. Her dersten 20 soru karşınıza çıkacak ve her sorunun değeri 5 puandır. Bu yüzden Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersinden başarılı olmak için 45 puan yani en az 9 soruya doğru cevap vermeniz gerekiyor.

Açık lise diploma notunuzu yüksek tutmak için derslerden yüksek puan almanız gerekir. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 çıkmış sınav sorularına çalışarak sınavlarda karşınıza ne tür soru çıkacağını görebilirsiniz. 2020 yılı aol 1. dönem Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 soruları, açık lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 2023 yılı sınav soruları, online çıkmış aol soruları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1,  test çöz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 açık lise aramalarında ulaştığınız Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersine ait toplam 5 dönem çıkmış sınav soruları yer alıyor. bu sorulardan bazıları karşınıza çıkma ihtimali çok yüksektir.

açık lise (aöl) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları

Açık öğretim lisesi online test çöz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersi zorunlu ve ortak dersler arasında yer alıyor. Bu dersten ya başarılı olmanız gerekiyor veya muaf olmanız gerekir. Açık öğretim lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersinden muaf olmak için bu dersten 3 defa sınava girip başarısız olmanız halinde muaf olursunuz ve siz istemedikçe bu ders bir daha karşınıza çıkmayacaktır. Açık öğretim lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 ders kitabını dosyalar kategorisinden pdf olarak indirebilirsiniz. Bu ders kitabı halk eğitim merkezlerinde dağıtılan kitaplar ile birebir aynıdır. Bilgisayar telefon ve tablet gibi araçlarınıza indirerek ders çalışmaya başlayabilirsiniz.

Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 1. dönem

Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 1. dönem

Sitemizde aöl Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 ders özeti, açık lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 konu anlatımı uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Sitemiz açık lise test çöz siz değerli öğrencilerin bilgi sahibi olarak aol den mezun olmanızı temenni ettiği için tüm kaynakları sizlere sunmaktadır. Açık öğretim lisesi sınavlarına çalışmak için 1. kaynak her zaman ders kitabıdır.

aöl Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 ders kitabı okumak istemezseniz en azından kitap içeriğinde yer alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 ünite soruları, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 deneme soruları ve ünite sonlarında yer alan konu özetlerine kesinlikle bakmanızı tavsiye ediyoruz. Açık öğretim lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 soru cevap pdf dosyalarını dosyalar kategorisinden ulaşabilirsiniz. Bu aöl Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 pdf soru cevap kitapçığında tüm diğer derslerin de soru ve cevapları bulunuyor.

 

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/us/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Açık Lise Test Çöz

‘’Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 1. Dönem

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 Yılı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersi 1. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersi 1. Dönem Test Çözme Taktikleri 2020 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 1. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR