Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem


1. Gayb ile ilgili konuların bilgi kaynağı aşağıdakilerden hangisidir?


2. Aşağıdakilerden hangisi kul hakkı ihlali olarak değerlendirilemez?


3. “Âlimin, ibadet edene üstünlüğü, ayın diğer yıldızlara olan üstünlüğü gibidir. Kuşkusuz âlimler peygamberlerin varisleridir.”

Bu hadiste aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır?


4. Aşağıdaki ayetlerin hangisi doğru bilginin önemi ile ilgili değildir?


5. “Allah’ım! Huşu duymayan kalpten, kabul edilmeyen duadan, doymayan nefisten ve fayda vermeyen ilimden sana sığınırım.”

Aşağıdakilerden hangisi bu hadiste sakınılması istenen durumlardan biri değildir?


6. “Bir şeye gönülden inanmak” anlamına gelen kavram aşağıdakilerden hangisidir?


7. Kim inanarak iyi olan işler yaparsa o, ne zulme uğramaktan korkar ne de yoksun bırakılmaktan.”

(Tâ-Hâ suresi, 112. ayet)

Bu ayette altı çizili bölüm ile aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır?


8. Bilgi birikimi ve Arap diline hâkimiyet ölçüsünde Kur’an-ı Kerim metninin içerdiği manaların ortaya çıkarılmasına ve yorumlanmasına ne ad verilir?


9. Dil, şükretmek içindir. Hakk’ı bilen, onu gıybet için kullanmaz. Kulak, Kur’an ve nasihat dinlemek içindir; bâtıl ve boş sözler dinlemek için değil. İki göz, Allah’ın kudret ve sanatını temaşa içindir; eşin dostun ayıbını görmek için değil.

Bu parçada aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır?


10. Aşağıdakilerden hangisi dinin insan üzerindeki etkilerinden değildir?


11. Aşağıdakilerden hangisi “İslam” kavramının sözlük anlamlarından biridir?


12. İlmihal kitaplarında İslam dininin iman esasları - - - - ile ifade edilir.

Bu cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?


13. Aşağıdakilerden hangisi İslam inanç esaslarının özelliklerinden biri değildir?


14. “Senden önce gönderdiğimiz bütün peygamberlere, ‘Şüphesiz, benden başka hiçbir ilâh yoktur. Öyleyse bana ibadet edin.’ diye vahyettik.”

(Enbiyâ suresi, 25. ayet)

Bu ayetten aşağıdakilerin hangisine ulaşılamaz?


15. Yahudi hahamlarından bir topluluk Hz. Peygamber’e gelerek: “Ey Allah’ın Resulü biz, sana, kitabına, Musa’ya, Tevrat’a ve Üzeyr’e iman ediyoruz. Bunlardan başka kitapları ve peygamberleri tanımıyoruz.” dediler. Hz. Peygamber de: “Hayır, Allah’a, bütün peygamberlerine, Muhammed’e, kitabı Kur’an’a ve ondan önceki her kitaba iman ediniz.” buyurdu. “Yapmayız.” dediler. Bunun üzerine bir ayet nazil oldu ve hepsi iman ettiler.

Bu parçada aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır?


16. “Ancak sana ibadet eder ve ancak senden yardım dileriz.”

(Fâtiha suresi, 5. ayet)

Bu ayette ibadet ile ilgili aşağıdaki sorulardan hangisinin cevabı bulunmaktadır?


17. Hz. Peygamber’in aşağıdaki tutum ve davranışlarından hangisi sünnet-i zevâide örnektir?


18. Yapılması tavsiye edilip övülen fakat yapılmamasında da bir sakınca bulunmayan eylem veya davranışlara ne denir?


19. Toplumdaki gelir dengesizliğinin giderilmesine katkı sağlayan ibadet aşağıdakilerden hangisidir?


20. Aşağıdakilerden hangisi ibadetlerde istenmeyen durumlardan biridir?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 çıkmış sınav sorularından 2020 yılı 2. dönem son olarak gerçekleştirilen sınav sorularını çözüyorsunuz. Ortak yani zorunlu dersler arasında yer alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersinden başarılı olmanız gerekir veya muaf olmalısınız. Sorulardan 9 tanesini doğru cevapladığınızda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersinden başarılı olmuş olursunuz. 9 doğru cevap vermeniz halinde 45 puan alırsınız. Açık öğretim lisesi geçme notu 45 dir.

Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem

Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem

Fakat bu puanı aldığınızda diploma notunuz düşük olur aöl çıkmış sorulardan ne kadar yüksek not alırsanız diploma notunuzda o kadar yüksek olacaktır. Diploma notunuzun yüksek olması halinde orta öğretim başarı puanınızda yüksek olacaktır. Aöl Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 çıkmış sorulara çalışarak yapılacak olan online sınavlarda ve yüz yüze gireceğiniz açık öğretim lisesi sınavlarında karşınıza nasıl sorular çıkacağını görebilirsiniz. Açık öğretim lisesi derslerinden muaf olmak için Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersinden 3 defa sınava girip başarısız olmanız halinde dersten muaf olursunuz.

açık lise (aöl) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları

Aöl online test çöz sitemizde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersinden toplan 2019 yılı ve 2020 yıllarında çıkmış sorulardan oluşan 5 adet online test vardır. 2023 yılı online test soruları, 2024 yılı aöl test sorularını sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. açık lise çıkmış sorular çöz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 online olarak çözebilirsiniz. aöl test çöz online aramalarında tüm derslerin çıkmış sınav sorularını ücretsiz olarak çözebilirsiniz.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 açık öğretim lisesi test çöz olarak siz değerli öğrencilerin sınavlarda daha başarılı olmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 ders özeti, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 konu anlatımı uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Ayrıca sitemizde dosyalar kategorisinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 çıkmış soru cevap pdf sini bilgisayar telefon ve tablet gibi araçlarınıza indirerek derslerde başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/us/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Açık Lise Test Çöz

‘’Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 2. Dönem

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 Yılı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersi 2. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersi 2. Dönem Test Çözme Taktikleri 2020 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR