Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 1. dönem


1.“Bir toplumda benimsenmiş ve yaşatılmakta olan her türlü düşünce, kural ve uygulamalar” genel olarak aşağıdakilerden hangisiyle isimlendirilir?

2. İslam dini, akrabalar ve komşuların birbirlerini görüp gözetmelerini ister. Aynı Allah’a inanan, ibadet için aynı kıbleye yönelen Müslümanları farklı topluluklar gibi değil de bir bütün olarak görür.
Bu metinde verilen mesajı aşağıdaki hadislerden hangisi desteklemektedir?

3. Aşağıdakilerden hangisi İslam dininin onaylamadığı örf ve âdetlerden biridir?

4. Hiçbir baba, evladına güzel terbiyeden daha üstün bir hediye vermemiştir.
Bu hadise göre ailelerin çocuklarına öncelikle kazandırması gereken değerler aşağıdakilerden hangisidir?

5. “Ey iman edenler! Allah’tan korkun ve doğrularla beraber olun.”
(Tövbe suresi, 119. ayet)
Bu ayette aşağıdakilerden hangisinin önemine işaret edilmektedir?

6. “İlim ve akılla gerçeği bulma, derin anlayış sahibi olma, dinin inceliklerini bilme, her şeyi yerli yerine koyma” anlamlarında kullanılan kavram aşağıdakilerden hangisidir?

7. “Gerçek şu ki, inkâr edenler ve zulmedenler, Allah onları bağışlayacak değildir, onları bir yola da iletecek değildir.”
(Nisâ suresi, 168.ayet)
Bu ayette aşağıdakilerden hangisi teşvik edilmektedir?

8. Sahabeler anlaşmazlığa düştükleri konularda Hz. Peygamber’i hakem tayin etmişlerdir. O’nun verdiği kararlardan rahatsızlık duymamışlardır.
Bu metin Hz. Peygamber’in aşağıdaki özelliklerinden hangisine örnek oluşturmaktadır?

9. “Allah size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor …”
(Nisâ suresi, 58. ayet)
Bu ayette aşağıdakilerden hangisinin önemi vurgulanmaktadır?

10. Kişinin dinini, vatanını, milletini ve namusunu korumak için fedakârca mücadele etmesini ifade eden kavram aşağıdakilerden hangisidir?

11. “Allah; adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayâsızlığı, fenalığı ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.”
(Nahl suresi, 90. ayet)
Bu ayetten aşağıdaki kavramlardan hangisi çıkarılamaz?

12. Aşağıdakilerden hangisi medeniyet yerine kullanılan bir kavramdır?

13. İslam medeniyeti tüm birimleri ile en parlak zamanını hangi dönemde yaşamıştır?

14. Aşağıdakilerden hangisi İslam medeniyetinin öncülük ettiği alanlardan biri değildir?

1. Avrupa’da İslam medeniyetinin izlerini taşıyan ve Müslümanların gönül coğrafyasında yer alan bölge aşağıdakilerden hangisidir?

16. Aşağıdakilerden hangisi Kudüs’ü haçlı işgalinden kurtarmıştır?

17. Aşağıdaki eserlerden hangisi Türkçe yazılmıştır?

1. İspanya kapılarını Müslümanlara açan komutan kimdir?

19. Mekke, Medine ve Taif’i de kapsayan bölgeye verilen isim hangisidir?

20. Osmanlı padişahlarının kendileri için “Mekke ve Medine’nin hizmetkarı” anlamında kullandıkları sıfat aşağıdakilerden hangisidir?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık Öğretim Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 çıkmış sınav soruları online test sayfasında 2019 yılı yapılmış olan 1. dönem sınav soruları yer alıyor. 2024 yılı aöl sınavlarında ve 2025 yılı 3. dönem sınavında başarılı olmak için Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 çıkmış sınav sorularına çalışarak kendinize bilgi katabilirsiniz. Sitemizde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 pdf çıkmış sorularıda dosyalar kategorisi içerisinde arama yaparak bilgisayar telefon ve tablet gibi cihazlarınıza indirerek kitaba çalışabilirsiniz.

Aöl 2024 yılı 3. dönem sınavı için hazırlık sorularıdır. 2025 yılı 1. dönem aöl test soruları da sitemize yakın zaman içerisinde eklenecektir. Değerli açık lise öğrencilerinin sınavlarda başarılı olmak için geçmiş dönem sınav sorularına çalışmaları tavsiye ediyoruz. Aöl online sınav siteleri arasında en büyük soru arşivine sahip olan “Açık Lise Test Çöz” isimli ios ve android uygulamaları da telefonunuza indirerek çözebilirsiniz. Açık öğretim lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine ait sitemizde son 5 dönemin sınav soruları yer alıyor.

Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 1. dönem

açık lise (aöl) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Çıkmış Sınav Soruları

Aöl e sinav olarak yapılması yakın zamanda bildirilecektir. Açık öğretim lisesi öğrencileri yeni sınav sisteminde her dersten ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 dersinden yeni uygulamaya göre çıkan 11 sorudan 5 tanesine doğru cevap veren öğrenciler bu dersten başarılı sayılacaklardır. 2024 aöl sınav takvimi ve 2025 yılı açık lise sınav takvimini takip ederek 1. dönem aöl soruları, 2. dönem açık öğretim lisesi soruları ve 3. dönem açık lise sınavlarında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 dersinin seçen öğrenciler kesinlikle çıkmış sınav sorularına göz atmalıdır.

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/us/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

 

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Açık Lise Test Çöz

‘’Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 1. Dönem

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2019 Yılı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 dersi 1. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 dersi 1. Dönem Test Çözme Taktikleri 2019 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 1. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR