Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 2. dönem


1.“Güzel, çirkin” kavramları hangi değerleri ifade etmek için kullanılır?

2. Müminler, bir binanın tuğlaları gibi birbirine bağlıdır.
Bu hadiste aşağıdakilerin hangisi vurgulanmaktadır?

3. Aşağıdakilerden hangisi İslam dininde uygun görülen örf ve âdetlerdendir?

4. “Ey iman edenler! Allah’tan korkun ve doğrularla beraber olun.”
(Tevbe suresi, 119. ayet)
Bu ayette aşağıdaki değerlerden hangisi vurgulanmaktadır?

5. Huneyn Savaşı’nda Hevazinlilerin kurduğu pusu İslam ordusunun öncü kuvvetlerinin bozulmasına ve geri çekilmesine sebep oldu. Bu durum tüm orduyu etkiledi. Hz. Peygamber ise soğukkanlılığını koruyarak yerinde kaldı. Hz. Peygamber’in bu gayreti sonunda Müslümanlar tekrar onun etrafında toplandılar ve düşmanı bozguna uğrattılar.
Bu olaydada Hz. Peygamber’in hangi yönü vurgulanmaktadır?

6. Aşağıdaki örf ve âdetlerden hangisinin oluşmasında dinin etkili olduğu söylenemez?

7. “Kim doğru yola gelirse ancak kendi lehine yola gelmiş ve kim de saparsa ancak kendi aleyhine sapmıştır. Kimse kimsenin günahını çekmez...”
(İsrâ suresi, 15. ayet)
Bu ayette aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır?

8. “Yapacağınız hayırlar kendilerini Allah yoluna adamış, bu sebeple yeryüzünde kazanç için dolaşamayan fakirler için olsun. Bilmeyen kimseler, hayâlarından dolayı onları zengin zanneder. Sen onları simalarından tanırsın. Çünkü onlar arsızca istemezler. Yaptığınız her hayrı muhakkak Allah bilir.”
(Bakara suresi, 273. ayet)
Bu ayette ihtiyaç sahipleri hangi özelliğinden dolayı övülmektedir?

9. • Dîvân-ı Hikmet
• Kutadgu Bilig
• Dîvânu Lugâti’t-Türk
Aşağıdakilerden hangisi bu eserlerin müelliflerinden biri değildir?

10. Medine-i Münevvere’nin önceki ismi aşağıdakilerden hangisidir?

11. “Kubbetü’s Sahra” aşağıdaki şehirlerin hangisinde bulunmaktadır?

12. Aşağıdaki âlimlerden hangisi Filistin’de doğmuştur?

13. Kudüs’ün 1187 yılında Selahaddin-i Eyyubi tarafından haçlı işgalinden kurtarıldığı savaş hangisidir?

14. Aşağıdakilerden hangisi Şam bölgesi olarak isimlendirilen yerlerden biri değildir?

1. Süleymaniye Külliyesi’nin mimarı aşağıdakilerden hangisidir?

16. Anadolu’nun hilafetin merkezi olmasını sağlayan padişah aşağıdakilerden hangisidir?

17. Aşağıdakilerden hangisi Endülüs’te yetişen âlimlerden biri değildir?

1. Aşağıdaki tarihlerden hangisi Dört Halife Dönemi’ni kapsamaktadır?

19. “Ey insanlar! Doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi kavimlere ve kabilelere ayırdık. Muhakkak ki Allah yanında en değerli olanınız, O’ndan en çok korkanınızdır. Şüphesiz Allah bilendir, her şeyden haberdardır.”
(Hucurât suresi, 13. ayet)
Aşağıdakilerden hangisi bu ayetten çıkarılacak bir sonuç değildir?

20. İslam’ı kabul eden, yaşayan toplumların tarih boyunca ortaya koydukları maddi ve manevi kazanımların tümüdür.
Tanımlanan kavram aşağıdakilerden hangisidir?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık öğretim lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 çıkmış sınav sorularından 2020 yılına ait 2. dönem gerçekleştirilen sınav sorularını çözüyorsunuz. testimizde aöl Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 dersinden 20 adet soru bulunuyor. Aöl Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 dersi zorunlu dersler (ortak dersler) arasında yer alıyor. Bu ders aöl zorunlu dersler haricinde muaf olunulmamaktadır. Bu dersi kesinlikle başarılı olmanız gerekiyor.

Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 2. dönem

Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 2. dönem

Aksi taktirde açık öğretim lisesinden mezun olamaz ve diplomanızı alamazsınız. Diğer Türk Dili ve Edebiyatı dersleri de aynı şekildedir, bu ders haricinde ki ortak dersler (zorunlu dersler) den muaf olabilirsiz. Açık öğretim lisesinde zorunlu ortak derslerden en az 3 defa sınava girip başarısız olursanız muaf olursunuz. Bu ders artık istemediğiniz taktirde karşınıza çıkmayacaktır. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 aöl online sınav soruları, açık lise 2023 yılı online sınav soruları, aöl Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 online test 2023 yılı ve 2024 açık lise sınav sorularını sitemizin “Açık Lise Çıkmış Sınav Soruları” kategorisinden ulaşabilirsiniz.

açık lise (aöl) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Çıkmış Sınav Soruları

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 dersinden 20 sorudan en az 9 tanesini bildiğiniz taktirde dersten başarılı olmuş olursunuz. Sitemiz açık lise test çöz de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 soru cevap pdf ders kitapçığına dosyalar kategorisinden ulaşabileceğiniz gibi dersin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 konu anlatımı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 ders özetini “Açık lise ders özetleri” kategorisinden ulaşabilirsiniz. Ders özetleri uzman öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmıştır.

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/us/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Açık Lise Test Çöz

‘’Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 2. Dönem

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2019 Yılı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 dersi 2. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 dersi 2. Dönem Test Çözme Taktikleri 2019 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 2. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR