Açık Lise (AÖL) Ekonomi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 2. dönem


1.Aşağıdakilerden hangisi ekonomik yönden sermaye türlerinden biridir?

2. Aşağıdakilerden hangisi sermayenin başlıca kaynaklarından biri değildir?

3. Aşağıdakilerden hangisi sermayenin doğru hesaplanışını göstermektedir?

4. Aşağıdakilerden hangisi tasarrufu etkileyen sübjektif etkenler arasında yer alır?

5. Aşağıdakilerden hangisi kuruluş bilançosunu tanımlar?

6. Aşağıdakilerden hangisi kişi şirketleri türlerinden biridir?

7. Kişi şirketlerine aynı zamanda _________ de denir.
Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisinin gelmesi uygundur?

8. Aşağıdakilerden hangisi üyelerine ucuz kredi sağlamak amacıyla kurulmuştur?

9. Bir mal ve hizmetin üretim ve satışını ya da sadece satışını tek başına kontrol ve idare etme durumuna ne ad verilir?

10. Tekel ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?

11. Belirli malları üreten kuruluşların, rakipleri piyasadan silmek için aralarında anlaşarak oluşturdukları tekele ne ad verilir?

12. Aşağıdakilerden hangisi gelirin özelliklerinden değildir?

13. Aşağıdakilerden hangisi milli geliri oluşturan başlıca gelir türlerinden değildir?

14. Aşağıdakilerden hangisi girişimin özelliklerinden değildir?

1. Bir ülkede gelirlerin değişik bakımlardan dağılım şeklini gösteren eğrilere ne ad verilir?

16. Belirli bir miktardaki paranın belirli bir süre için kullanma hakkının başkasına devredilmesi karşılığında alınan ve genellikle yüzde şeklinde ifade edilen gelir türüne ne ad verilir?

17. Aşağıdakilerden hangisi ödeme şekillerine göre ücret sınıflandırmasına örnek teşkil eder?

1. Aşağıdakilerden hangisi gelir olarak ifade edilebilir?

19. Aşağıdakilerden hangisi ücret sınıflandırmalarından biri değildir?

20. Atatürk’ün “Kesin zaruret olmadıkça piyasalara karışılmamalı, bununla beraber, hiçbir piyasa da başıboş değildir.” sözü, hangi konu ile ilişkilidir?

Ekonomi 2 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık lise 2023 yılı sınavları ve aöl 2024 yıllarından Seçmeli Ekonomi 2 dersinden sınava girecek olan öğrenciler hazırlanmak için çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. Sitemizde 2019 yılı 1. dönem sınav soruları, aöl 2019 yılı 2. dönem test soruları, 2019 yılı 3. dönem sınav soruları, aol online 2020 yılı 1. dönem Seçmeli Ekonomi 2 sınav soruları ve 2020 yılı 2. dönem Seçmeli Ekonomi 2 sorularını ücretsiz şekilde çözebilirsiniz. Bu sayfada 2019 yılı 2. dönem sorularından 20 adet soru bulunuyor bu sorulardan en az 9 tanesine doğru cevap verdiğinizde dersten başarılı olursunuz. Açık öğretim lisesi sınavlarında 9 doğru yapmanız halinde 45 puan alırsınız. buda dersi geçmek için yeterli puandır.

Açık Lise (AÖL) Ekonomi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 2. dönem

Açık Lise (AÖL) Ekonomi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 2. dönem

Fakat açık öğretim lisesinde diploma notunuzu yüksek tutmak istiyorsanız ne kadar fazla doğru cevap verirseniz diploma notunuz ve orta öğretim başarı puanınız o kadar yüksek olacaktır. Sitemizde Seçmeli Ekonomi 2 ders özetleri, aöl Seçmeli Ekonomi 2 konu anlatımı uzman öğretmenler tarafından hazırlanmış olup “Açık Lise Ders Özetleri” kategorisi üzerinden içeriklere ulaşabilirsiniz. Telefon tablet ve bilgisayar gibi araçlarla çok rahat açık lise çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz.

açık lise (aöl) Ekonomi 2 Çıkmış Sınav Soruları

Açık Lise Test Çöz sitemizde Seçmeli Ekonomi 2 soru cevap kitapçığını dosyalar kategorisi üzerinden ulaşabilirsiniz. Toplam 5 dönem sınav sorusu bulunuyor sitemizde. Yer alan sınav sorularını çözerek sınavlara çok rahat bir şekilde hazırlanabilirsiniz. 2021 yılı online sınav, 2022 yılı çıkmış online sınav soruları ve 2023 açık lise çıkmış sınav sorularını sitemiz üzeriden arama yaparak ulaşabilirsiniz. Artık online sınavlarda çıkmış sınav sorularını aöl telegram kanallarından aramanıza gerek yoktur. Yapmanız gereken sitemizde arama yapmak veya açık lise test çöz uygulamamızı indirmek sizler için yeterli olacaktır.

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/us/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

Ekonomi 2 Açık Lise Test Çöz

‘’Ekonomi 2 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Ekonomi 2 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 2. Dönem

Ekonomi 2 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2019 Yılı Ekonomi 2 dersi 2. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Ekonomi 2 dersi 2. Dönem Test Çözme Taktikleri 2019 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) Ekonomi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 2. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Ekonomi 2 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Ekonomi 2 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Ekonomi 2 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR