Açık Lise (AÖL) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 2. dönem


1. I had a really bad - - - - last night. I got lost on a street and there were monsters everywhere!


2. Anderson : Judy took some pills without reading the prospectus. After a while, she felt sick.

Anastasia : She - - - - have read it.


3. David had the highest grade in the exam. He - - - - have studied hard.


4. My sister likes - - - - tea - - - - milk. She just drinks coffee.


5. Workers are - - - - happy - - - - highly productive in good companies.


6. “- - - -” is the powerful effect that something has on someone or something.


7. The couple, - - - - lives next to our house, divorced last week.


8. This is the place - - - -.


9. The Central Bank was - - - - yesterday. The police said 1.000.000 euros were stolen.


10. Ahmet: “I sleep very early.”

Ahmet says that - - - - very early.


11. Amanda says, “We are watching TV.”

Amanda says that - - - - watching TV.


12. terrifying = frightening

individual = - -? - -


13. A close friend is someone who - - - -.


14. Ihlara Valley is a - - - - with a depth of approximately 100 m. It is located between Nevşehir and Aksaray.


15. - - - - are cultural standards for an organised social life.


16. The author’s latest book - - - - has become a bestseller is about two children in Italy.


17. Anıtkabir was designed by - - - -.


18. Roberto : When did the accident happen?

Joe : - - - -.


19. There are two options. You can go - - - - by bus or by car to Istanbul.


20. Aşağıdakilerden hangisi spor türleri ile ilgili olumlu bir görüş içerir?

İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık lise İngilizce 6 çıkmış sınav sorularından 2020 yılı 2. dönem son olarak gerçekleştirilen sınav sorularını çözüyorsunuz. Ortak yani zorunlu dersler arasında yer alan İngilizce 6 dersinden başarılı olmanız gerekir veya muaf olmalısınız. Sorulardan 9 tanesini doğru cevapladığınızda İngilizce 6 dersinden başarılı olmuş olursunuz. 9 doğru cevap vermeniz halinde 45 puan alırsınız.

Açık öğretim lisesi geçme notu 45 dir. Fakat bu puanı aldığınızda diploma notunuz düşük olur aöl çıkmış sorulardan ne kadar yüksek not alırsanız diploma notunuzda o kadar yüksek olacaktır. Diploma notunuzun yüksek olması halinde orta öğretim başarı puanınızda yüksek olacaktır. Aöl İngilizce 6 çıkmış sorulara çalışarak yapılacak olan online sınavlarda ve yüz yüze gireceğiniz açık öğretim lisesi sınavlarında karşınıza nasıl sorular çıkacağını görebilirsiniz.

Açık Lise (AÖL) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 2. dönem

açık lise (aöl) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları

Açık öğretim lisesi derslerinden muaf olmak için İngilizce 6 dersinden 3 defa sınava girip başarısız olmanız halinde dersten muaf olursunuz. Aöl online test çöz sitemizde İngilizce 6 dersinden toplan 2019 yılı ve 2020 yıllarında çıkmış sorulardan oluşan 5 adet online test vardır. 2023 yılı online test soruları, 2024 yılı aöl test sorularını sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. açık lise çıkmış sorular çöz ingilizce 6 online olarak çözebilirsiniz. aöl test çöz online aramalarında tüm derslerin çıkmış sınav sorularını ücretsiz olarak çözebilirsiniz.

ingilizce 6 açık öğretim lisesi test çöz olarak siz değerli öğrencilerin sınavlarda daha başarılı olmasını sağlamayı amaçlıyoruz. İngilizce 6 ders özeti, İngilizce 6 konu anlatımı uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Ayrıca sitemizde dosyalar kategorisinde İngilizce 6 çıkmış soru cevap pdf sini bilgisayar telefon ve tablet gibi araçlarınıza indirerek derslerde başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/us/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

İngilizce 6 Açık Lise Test Çöz

‘’İngilizce 6 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise İngilizce 6 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 2. Dönem

İngilizce 6 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 Yılı İngilizce 6 dersi 2. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise İngilizce 6 dersi 2. Dönem Test Çözme Taktikleri 2020 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 2. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok İngilizce 6 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

İngilizce 6 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

İngilizce 6 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR