Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 1. dönem


1.Resul-i Ekrem ashabının yanına geldiğinde boş bulduğu yere otururdu. İnsanların kendisi için ayağa kalkmasını ve kendisine yer açmasını istemezdi. Zengin-fakir, küçük-büyük, hür-köle demez herkesin davetine icabet ederdi. Onların ikramlarını küçümsemez, yanlarında otururdu. Gereksiz konuşmazdı.
Bu metinde Hz. Peygamber’in sahip olduğu aşağıdaki ahlaki erdemlerden hangisi anlatılmaktadır?

2. İnsanların Hz. Âdem’den beri süregelen sözlerinden biri “Utanmazsan dilediğini yap!” sözüdür.
Hz. Peygamber bu hadisiyle insanları aşağıdakilerden hangisine davet etmektedir?

3. “Biz, sizi biraz korku, biraz açlık ve mallardan, canlardan, ürünlerden eksiltmekle deneriz…”
(Bakara suresi, 155. ayet)
Buna göre aşağıdakilerden hangisi Hz. Peygamber ve Müslümanların sınandığı olaylar arasında yer almaz?

4. “Benim misalimle sizin misaliniz, şu temsile benzer: Bir adam ateş yakmış. Ateş etrafı aydınlatınca, gece kelebekleri ve aydınlığı seven bir kısım hayvanlar bu ateşe kendilerini atmaya başlarlar. Adamcağız onları kurtarmaya çalışır. Ancak hayvanların çoğu ateşe atlarlar. Ben tıpkı o adam gibi ateşe girmenize engel olmaya çalışıyorum ancak siz ateşe girmeye çalışıyorsunuz.”
Bu hadise göre Hz. Peygamber ile ilgili aşağıdakilerden hangisine ulaşılamaz?

5. Takva sahibi insanları ifade etmek için Kur’an-ı Kerim’de kullanılan kavram aşağıdakilerden hangisidir?

6. Olgun, akıllı ve ağırbaşlı olma, hüküm vermede aceleci olmama, haklı olduğu ve gücü yettiği hâlde öfke anında karşısındakini cezalandırmayıp onu bağışlama anlamlarına gelir.
Tanımı verilen kavram aşağıdakilerden hangisidir?

7. “İyilikle kötülük bir olmaz. Kötülüğü en güzel bir şekilde sav. Bir de bakarsın ki seninle arasında düşmanlık bulunan kimse sanki sıcak bir dost oluvermiştir.”
(Fussilet suresi, 34. ayet)
Bu ayette aşağıdakilerden hangisi vurgulanmıştır?

8. Yemen’e vali olarak gönderilen Muaz b. Cebel’in - Ey Allah’ın Resulü bana bir tavsiyeniz var mı? sorusuna Hz. Peygamber “Amelinde Allah’ın rızasını gözet, işte o zaman az amel sana yeterli gelir.” buyurmuştur.
Buna göre Hz. Peygamber aşağıdakilerden hangisini tavsiye etmektedir?

9. Aşağıdakilerden hangisi Hz. Osman’ın halifeliğinde gerçekleşen işlerden değildir?

10. Aşağıdakilerden hangisi Hz. Osman’ın cömertliğine örnek oluşturmaz?

11. Dinden dönme hareketleri aşağıdaki olayların hangisi ile başlamıştır?

12. Kur’an’da zekât, hac ve namaz gibi ibadetler detay verilmeden bahsedilen emirlerdendir. Hz. Peygamber bu ibadetlerin nasıl yapılacağını gösterip açıklamıştır. Aksi takdirde bunların nasıl yapılacağı bilinemezdi.
Bu durum Hz. Peygamber’in aşağıdaki görevlerinden hangisine örnektir?

13. Hz. Muhammed’in (sav) görevlerinden birisi de teşridir. Teşri, Kur’an’da hükmü bulunmayan meseleler hakkında Hz Peygamber’in hüküm koymasıdır.
Aşağıdakilerden hangisi bunun örneklerinden değildir?

14. Kur’an-ı Kerim ayetlerinin anlamlarını açıklayan, hükümlerini ve bu hükümlerin dayandığı gerekçeleri açığa çıkaran ve ayetleri belirli bir yöntem çerçevesinde yorumlayan ilim dalıdır.
Tanımı verilen kavram aşağıdakilerden hangisidir?

1. Aşağıdakilerden hangisi tezkiye kelimesinin anlamlarından biri değildir?

16. Aşağıdakilerden hangisi Hz. Peygamber’in ümmetini tezkiye etme metotlarından biri değildir?

17. Hz. Peygamber, dinin hükümlerini öğretmede çok dikkatli davranır ve çeşitli yöntemlerle insanların hataya düşmelerini önlerdi. Bazen sorulan soruya uygulamalı cevap verirdi. Bazen de örnek bir olayı anlatarak açıklardı. Hz. Peygamber ilim öğretirken insanları bıktırmazdı. Sahabenin öğrenmeye istekli olduğu zamanları gözetirdi. Kendisine yöneltilen sorulara eksiksiz cevap verir, dinleyenlere soru sorardı. Sahabeye iltifat ederek onları hayra teşvik ederdi. Bazen de latife yapar, dinleyenleri tebessüm ettirirdi.
Bu metinde Hz. Peygamber ile ilgili aşağıdakilerden hangisi anlatılmaktadır?

1. Hz. Peygamber, her sene Ramazan ayında Kur’an’ın o güne kadar nazil olan kısmını Cebrail’e okumuştur. Bu okumasına arz denir. Hz. Peygamber’in vefat ettiği yıl bu arz iki defa olmuştur. Günümüze kadar bu hâdise Müslümanlar arasında her sene Ramazan ayında _________ geleneği olarak devam etmiştir.
Verilen boşluğa aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?

19. Hz. Ebu Bekir’in asıl adı aşağıdakilerden hangisidir?

20. Müşrikler, Mi’rac hadisesini duyduklarında yalanlamışlardır. Bu olayı Hz. Ebubekir’e anlattıklarında o, müşriklere: “Hz. Peygamber ne söylüyorsa doğrudur.” cevabını vermiştir.
Hz. Ebubekir’e bu tutumundan dolayı verilen lakap aşağıdakilerden hangisidir?

Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık öğretim lisesi 2019 yılında gerçekleştirilmiş olan 1. dönem Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 sınav sorularından 20 adet bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 tanesini bilmeniz halinde 45 puan alırsınız. Açık lisede geçme notunu merak eden öğrenciler aöl geçme notu 45 dir. Sınavlarda daha yüksek not almanız halinde ise diploma notunuz yüksek olacaktır. Aol Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 çıkmış sınav sorularından 2020 yılına ve aöl online sınav sorularıda yer alıyor. Açık lise okuyan öğrenciler burada ki testleri çözerek sınavlara hazırlanabilirler. Telefon tablet ve bilgisayar gibi cihazlarınızla çok rahat bir şekilde Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 testini çözebilirsiniz.

Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 1. dönem

Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 1. dönem

2021 yılı online sınav soruları, aol çıkmış online sınav sorularına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 dersinin seçen öğrenciler sitemiz açık lise test çöz de konu anlatımını ve ders özetini aol ders özetleri kategorisinden ulaşabilirsiniz. Dosyalar kategorisinde Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 pdf soru cevap kitapçığını ve Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 ders kitabı pdf olarakda indirebilirsiniz. Açık lise Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 ders özetleri uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır.

açık lise (aöl) Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları

Açık lise mesleki açık lise Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3, açık imamhatip Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 derslerine çalışmak isteyen ve sınavlarda nasıl sorular çıktığını sitemiz üzerinden test çözerek hazırlanıyorlar. Binlerce öğrencinin takip ettiğini internet sitemiz www.aciklisetestcoz.com da siz değerli öğrenciler mezun olana kadar tüm detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Sitemizde Soru cevap bölümünde aklınıza takılan soruları bizelere sorabilir ve Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 dersi hakkında da bizlerden yardım alabilirsiniz. Sitemizin tek amacı sizleri en kısa süre açık öğretim lisesinden mezun etmektir.

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.acklise.sinvsalhwp

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442

Peygamberimizin Hayatı 3 Açık Lise Test Çöz

‘’Peygamberimizin Hayatı 3 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Peygamberimizin Hayatı 3 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 1. Dönem

Peygamberimizin Hayatı 3 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2019 Yılı Peygamberimizin Hayatı 3 dersi 1. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Peygamberimizin Hayatı 3 dersi 1. Dönem Test Çözme Taktikleri 2019 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 1. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Peygamberimizin Hayatı 3 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Peygamberimizin Hayatı 3 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Peygamberimizin Hayatı 3 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR