Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 2. dönem


1.• “Sen elbette yüce bir ahlak üzeresin.” (Kalem suresi, 4.ayet)
• “Ben güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim.” (Hadis-i şerif)
Bu ayet ve hadisin ortak vurgusu aşağıdakilerden hangisidir?

2. Hz. Peygamber cömert bir insandı. O’nun cömertliği israfa, iktisadı ise cimriliğe sebep olmazdı. İnsanlar içinde soylu, şerefli ve itibarlı biri olmasına rağmen kibirli değildi, mütevazı bir insandı. Bu tevazu, O’nu küçültmez aksine onurunu yüceltirdi.
Bu metinde Hz. Peygamber’in hangi tutumu vurgulanmaktadır?

3. Aşağıdakilerden hangisi Hz. Peygamber’in tevazu sahibi olmasına doğrudan örnek oluşturmaz?

4. Hayâ kişinin çirkin, kötü işlerden sakınması, çekinmesi ve bu işleri terk etmesi anlamında kullanılır. Hayâ duygusunun gerektirdiği şekilde hareket etmeye ise _________ denir.
Metinde boş bırakılan yere aşağıdaki kavramlardan hangisi getirilmelidir?

5. Hz. Peygamber, panayırlarda bütün kabileleri dolaşır, onları İslam’a davet ederdi. Kendisine yumuşak ve nazik şekilde karşılık verenler olduğu gibi kaba ve çirkin davrananlar da olurdu. Fakat O’nun azim ve gayret ile bıkmadan, usanmadan yaptığı tebliğler neticesinde İslamiyet dünyanın dört bir yanına yayılmıştır.
Bu metinde Hz. Peygamber’in özelliklerinden hangisi vurgulanmaktadır?

6. Yerdekilere merhamet edin ki göktekiler de size merhamet etsin.
Bu hadis ile aşağıdakilerden hangisine ulaşılabilir?

7. Rıfk, yumuşak ve nazik davranma, iyi muamele etme demektir.
Buna göre aşağıdaki ayetlerin hangisinde rıfk vurgulanmaktadır?

8. Yemen’e vali olarak gönderilen Muaz b. Cebel, Hz. Peygamber’e “Ey Allah’ın Resulü bana bir tavsiyeniz var mı? diye sorar. O da “Amelinde Allah’ın rızasını gözet, işte o zaman az amel sana yeterli gelir.” buyurur.
Bu metne göre Hz. Peygamber aşağıdakilerden hangisini tavsiye etmektedir?

9. Aşağıdakilerden hangisi Hz. Peygamber’in şecaat anlayışı ile uyuşmaz?

10. Aşağıdaki bilgilerden hangisi Hz. Osman’a ait değildir?

11. “…Önce en yakın akrabanı uyar!”
(Şuarâ suresi, 214. ayet)
Bu ayette işaret edilen kavram aşağıdakilerden hangisidir?

12. Hz. Peygamber, insanların hidayete ulaşmasının Allah’ın lütuf ve hikmetiyle olduğunu, kendi vazifesinin ancak hikmet ve nasihatle doğru yola davet etmek olduğunu biliyordu.
Aşağıdaki ayetlerden hangisi bu durumu desteklemektedir?

13. Hz. Peygamber Veda Hutbesi’nde “Ey insanlar! Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?” diye sormuştur. İnsanlar da: “Allah’ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şehadet ederiz.” cevabını vermişlerdir.
Bu metinden aşağıdakilerin hangisine ulaşılabilir?

14. Kur’an-ı Kerim’de bazı ayetlerde açıklama gerektiren ifadeler vardır. Hz. Peygamber’in görevlerinden birisi de bu ayetleri açıklamaktır. Çünkü O’nun açıklamaları olmadan bu ayetlerin doğru anlaşılması mümkün değildir.
Bu metinde Hz. Peygamber’in hangi yönü ifade edilmektedir?

1. Aşağıdakilerden hangisi Hz. Peygamber’in teşri görevine örnek oluşturmaktadır?

16. Aşağıdakilerden hangisi Hz. Peygamber’in temsil görevini açıklamaktadır?

17. • Müslümanlar için istiğfarda bulunması
• İnsanları kötü ahlaktan uzak tutmaya çalışması
Hz. Peygamber’in bu davranışlarındaki ortak nokta aşağıdakilerden hangisidir?

1. Aşağıdakilerden hangisi Hz. Peygamber’in talim metodu arasında yer almaz?

19. Aşağıdakilerden hangisi Kur’an-ı Kerim’in okunuşu ile ilgili kavramlardan biri değildir?

20. Kur’an-ı Kerim’in tertil üzere okunması aşağıdakilerden hangisini gerektirmez?

Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık Lise online sınav yapıldığında Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 dersinin çıkmış sınav sorularını sitemiz üzerinden arama yaparak ulaşabilirsiniz. 2023 yılı 3. dönem sınavlarında bir çok öğrenci sınavın online olup olmayacağını merak ediyor. Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 dersi 2019 yılı 2. dönem de çıkmış sınav sorularını çözüyorsunuz. burada 20 soru bulunuyor. Aöl sınavlarında başarılı olmak için en az 9 soruya doğru yanıt vermeniz gerekiyor.

Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 2. dönem

Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 2. dönem

9 Doğru cevabınızda 45 puan almış olursunuz. Bu puan da açık öğretim lisesinde Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 ve diğer derslerde kredi almanız için yeterli puandır. Fakat açık öğretim lisesi sınavlarında ne kadar yüksek not alırsanız diploma notunuz ve ortaöğretim başarı puanınız o kadar yüksek olacaktır. Sitemiz açık lise test çöz de Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 dersinden 100 soru bulunuyor. Yani toplam 5 dönemin çıkmış sınav sorularına yer verilmiştir. 2023 yılı aöl online sınav, açık lise 2024 yılı online sınav hakkında bu içerikte çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz.

açık lise (aöl) Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları

Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 pdf çıkmış sınav sorularınıda bilgisayar telefon ve tablet gibi araçlarınıza indirip ders çalışabilirsiniz. Aöl telegram kanallarında çıkmış sınav sorularını aramanıza artık gerek yoktur. Açık öğretim lisesinin online geçmiş dönem sınav sorularını havuz içerisinden ulaşabilirsiniz. aöl sınav girişini öğrenci paneliniz üzerinden online sınav butonuna tıklayarak gireceğiniz derslerin sınav listesini görüntülersiniz. aöl çıkmış sorular arayan öğrenciler dosyalar kategorisi üzerinden tüm dönemlerin çıkmış sınav sorularını indirebilir. Bu aöl çıkmış sorular pdf kitapçığında tüm derslerin sınav soru ve cevapları yer alıyor.

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.acklise.sinvsalhwp

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/us/app/acik-lise-test-coz/id6449521442

Peygamberimizin Hayatı 3 Açık Lise Test Çöz

‘’Peygamberimizin Hayatı 3 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Peygamberimizin Hayatı 3 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 2. Dönem

Peygamberimizin Hayatı 3 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2019 Yılı Peygamberimizin Hayatı 3 dersi 2. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Peygamberimizin Hayatı 3 dersi 2. Dönem Test Çözme Taktikleri 2019 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 2. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Peygamberimizin Hayatı 3 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Peygamberimizin Hayatı 3 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Peygamberimizin Hayatı 3 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR