Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 1. dönem


1. Hz. Peygamber cömert bir insandı. Onun cömertliği israfa, iktisadı ise cimriliğe sebep olmazdı. Hz. Peygamber insanlar içinde soylu, şerefli ve itibarlı biri olmasına rağmen kibirli değildi, mütevazı bir insandı. Bu tevazu, onu küçültmez aksine onurunu yüceltirdi.

Bu metinde Hz. Peygamber ile ilgili aşağıdakilerden hangisine ulaşılamaz?


2. Müşriklerden bazıları “Muhammed bizi kölelerimizle eşit tutuyor. Böyle bir dine nasıl girelim.” diyerek Müslüman olmayı kabul etmemişlerdir.

Buna göre müşriklerin Müslümanlığı reddetmeleri aşağıdakilerden hangisi ile ilgilidir?


3. Aşağıdakilerden hangisi “haya” kavramının anlamları arasında yer almaz?


4. • İslam’ı kabul eden ilk on Müslümandan biridir.

• Eşi Hz. Rukiyye ile Habeşistan’a hicret etmiştir.

• Zinnureyn lakabıyla tanınmıştır.

Hakkında bilgi verilen sahabe aşağıdakilerden hangisidir?


5. Aşağıdaki hadislerin hangisinde bütün canlılara merhamet edilmesi gerektiği vurgulanmaktadır?


6. Aşağıdakilerden hangisi “hilm ve rıfk” kavramı ile ilişkilendirilemez?


7. “De ki: Benim namazım, her türlü ibadetim, hayatım ve ölümüm, hepsi alemlerin Rabb’i olan Allah içindir.”

(En’am suresi, 162. ayet)

Bu ayette aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır?


8. “Kim ve nerede olursa olsun insanların benim gözümde en üstün olanı, takva sahibi olanlarıdır.”

Bu hadiste sözü edilen takva kavramı aşağıdakilerden hangisi ile ifade edilir?


9. İlahî vahyin ilk muhatapları olan Mekkelilerin büyük bir kısmı putperestti ve ahlaki değerlerden uzak bir hayat yaşıyorlardı. Bu sebeple Mekke’de daha çok tevhit ve ahiret inancına vurgu yapan, temel ahlaki ilkeleri ön plana çıkaran ayetler nazil olmuştur.

Bu metne göre Kur’an-ı Kerim ile Mekke toplumuna öncelikle aşağıdakilerden hangisi yerleştirilmek istenmiştir?


10. Hz. Muhammed’in (sav.) tebliğ görevinde başarılı olmasında aşağıdakilerden hangisinin etkili olduğu söylenemez?


11. Hz. Muhammed (sav.) Veda Hutbesi’nde; “Ey insanlar! Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?” hitabına karşılık olarak orada bulunanlar: “Allah’ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şehadet ederiz.” dediler.

Bu metinde Hz. Peygamber ile ilgili aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır?


12. Hz. Peygamber “Nesep yoluyla nikahı haram olanlar, süt emme yoluyla da haram olur.” sözü ile Kur’an’da geçmeyen bir konu ile ilgili hüküm koymuştur.

Bu durum Hz. Peygamber’in aşağıdaki görevlerinden hangisine örnek oluşturmaktadır?


13. Kıraat ilminin amacı aşağıdakilerden hangisidir?


14. “Her ümmetten bir şahit getirdiğimiz ve seni de onların üzerine bir şahit yaptığımız zaman, bakalım onların hali nasıl olacak!”

(Nisa suresi, 41. ayet)

Bu ayette Hz. Peygamber ile ilgili aşağıdakilerden hangisine ulaşılır?


15. Hz. Peygamber’in vefatından sonra üzüntüye kapılan Müslümanları; “Ey insanlar! Kim Muhammed’e tapıyorsa bilmiş olsun ki Muhammed ölmüştür. Kim de Allah’a tapıyorsa bilmiş olsun ki Allah Hay’dır ölmez.” diyerek teselli etmiştir.

Bu olayda konuşması ile Müslümanları teselli eden sahabe aşağıdakilerden hangisidir?


16. Kur’an-ı Kerim’in toplanması fikrini Halife Hz. Ebu Bekir’e teklif eden sahabe aşağıdakilerden hangisidir?


17. Hz. Muhammed’in (sav.) nazil olan ayetleri Cebrail’e iki kere arz ettiği yıl aşağıdakilerden hangisidir?


18. İnkar, isyan ve gafletten kalbi, ruhu ve nefsi arındırmaya; kendini veya başkasını kusurdan uzak tutup temize çıkarmaya, manevi kirlerden temizlemeye denir.

Bu tanım aşağıdaki kavramlardan hangisine aittir?


19. Kur’an-ı Kerim ayetlerinin anlamlarını açıklayan, hükümlerini ve bu hükümlerin dayandığı gerekçeleri açığa çıkaran ve ayetleri belirli bir yöntem çerçevesinde yorumlayan ilim dalıdır.

Tanımı verilen bu ilim dalı aşağıdakilerden hangisidir?


20. Hz. Peygamber,

• “Namazı benden gördüğünüz gibi kılın.”

• “Haccın menasiklerini benden gördüğünüz gibi yapın.”

buyurarak kendisine verilen hangi görevi yerine getirmiştir?

Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık Lise Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 dersinden 20 adet soru çözüyorsunuz. 2020 yılı 1. dönem çıkmış sınav sorularından oluşan online testimizde başarılı olmak için en az 9 soruya doğru yanıt vermeniz gerekir. Açık lise ders geçme notu 45 dir. Bu nedenle sınavlarda her sorunun 5 puan değeri vardır. Açık öğretim lisesinde diploma notunuzun yüksek olmasını istiyorsanız daha fazla puan almalısınız. Aöl Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 dersinden ne kadar yüksek puan alırsanız ortaöğretim başarı puanıda yüksek olacaktır. Okulda 4 yanlış 1 doğru sorunun puanını silmemektedir. Aol sınavlarında boş soru bırakmayınız.

açık lise (aöl) Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları

Açık lise test çöz sitemizde Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 dersinin toplam 5 dönem sınav soruları yer alıyor bunlar 2019 yılı 1. dönemi, 2019 yılı 2. dönemi, 2019 yılı 3. dönemi ve 2020 yılı 1. dönem, 2020 yılı 2. dönem sınav soruları yer alıyor. Online açık lise sınavlarında çıkmış sınav sorularını telegram kanallarında arayan öğrenciler uygulamamız üzerinden de bu soruları çok rahat bir şekilde arayıp ulaşabilirler. Açık Lise Test Çöz uygulama linkimizi alt kısımda bulabilirsiniz.

Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 1. dönem

Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 1. dönem

Aöl Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 soru cevap pdf kitapçığını dosyalar kategorisinden ulaşabilirsiniz. Yer alan pdf de aöl çıkmış tüm dönemin her dersi mevcuttur. Yine “Açık Lise Ders Özetleri” kategorimizde de Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 ders özeti ve Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 konu anlatımı uzman öğretmenler tarafından yazılanmış ve sizlere sunulmuştur. 2023 yılı 3. dönem ve 2024 yılı 1. dönem, 2024 yılı 2. dönem online sınav soruları, açık lise 2022 yılı online test soruları,

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.acklise.sinvsalhwp

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442

Peygamberimizin Hayatı 3 Açık Lise Test Çöz

‘’Peygamberimizin Hayatı 3 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Peygamberimizin Hayatı 3 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 1. Dönem

Peygamberimizin Hayatı 3 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 Yılı Peygamberimizin Hayatı 3 dersi 1. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Peygamberimizin Hayatı 3 dersi 1. Dönem Test Çözme Taktikleri 2020 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 1. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Peygamberimizin Hayatı 3 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Peygamberimizin Hayatı 3 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Peygamberimizin Hayatı 3 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR