Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 2. dönem


1. “Rahman’ın kulları, yeryüzünde tevazu içinde yürürler...”

(Furkân suresi, 63. ayet)

Bu ayette altı çizili kavramın anlamı aşağıdakilerden hangisidir?


2. Kişinin çirkin, kötü işlerden sakınıp çekinmesi ve bu işleri terk etmesine - - - -; bu duygunun gereğine göre davranmaya ise - - - - denir.

Bu tanımda boş bırakılan yerlere sırasıyla aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?


3. “Ailene namazı emret, sen de namazları kılmada sabır göster…”

(Tâ-Hâ suresi, 132. ayet)

Bu ayette aşağıdakilerden hangisi tavsiye edilmektedir?


4. “Kim haksız olduğu bir münakaşayı terk ederse kendisine cennetin kenarında bir ev kurulur. Haklı olduğu bir münakaşayı terk edene de cennetin ortasında bir ev kurulur.”

Bu hadiste aşağıdaki tutum ve davranışlardan hangisi teşvik edilmektedir?


5. “Yumuşak ve nazik davranma, iyi muamele etme” anlamlarına gelen kavram aşağıdakilerden hangisidir?


6. İman edip salih amel işleyen takva sahibi müminlere - - - - denir.

Bu tanımda boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?


7. Müşriklerin Hz. Peygamber’i öldürme planlarının olduğu bir dönemde hicrete izin verilmiştir. Hz. Peygamber, kendi hayatı da tehlikede olmasına rağmen öncelikle Müslümanların can güvenliğini düşünmüştür. Onların Medine’ye sağ salim ulaşmalarını beklemiş, gitmek için acele etmemiştir.

Bu durum Hz. Peygamber’in aşağıdaki özelliklerinden hangisine örnek oluşturmaktadır?


8. Hz. Peygamber’in “Onların dostu ve hâkimi Allah’tır. O; Lut’tan sonra ailesiyle birlikte hicret eden ilk kimsedir.” dediği sahabe aşağıdakilerden hangisidir?


9. “Müminlerin iman yönünden en faziletlisi, ahlakça en iyi olanıdır.”

Bu hadiste aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır?


10. “Hz. Peygamber döneminde yaşamış, Müslüman olarak onu görmüş, sohbetine katılmış ve yine Müslüman olarak ölmüş kimseler” için kullanılan kavram aşağıdakilerden hangisidir?


11. “Peygamber’e düşen ancak apaçık tebliğdir…”

(Mâide süresi, 99. ayet)

Bu ayette altı çizili kavram aşağıdakilerden hangisi ile ifade edilmektedir?


12. Kur’an-ı Kerim’de bulunan bazı ayetler kısa ve öz ifadeler içermektedir. Bazı ayetlerde ise açıklama gerektiren ifadeler vardır. Bu ayetleri Hz. Peygamber gerektiği şekilde açıklamıştır. Çünkü onun açıklaması olmadan bunların anlaşılması mümkün değildir.

Bu durum Hz. Peygamber’in aşağıdaki görevlerinden hangisi ile ilgilidir?


13. “Andolsun ki sizin için Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı uman ve Allah’ı çokça zikreden kimseler için Allah’ın Resûlünde güzel bir örnek vardır.”

(Ahzâb suresi, 21. ayet)

Bu ayette Hz. Peygamber’in aşağıdaki görevlerinden hangisine değinilmektedir?


14. Hz. Peygamber müşrik olan putperest bir topluma gönderilmişti. Zamanındaki diğer dinler de tahrif edilmiş, tevhit inancı kaybolmuştu. O, inkâr ve şirk toplumunda iman esasları ve tevhit akidesini bildirmiş, iyiliği emredip kötülüğü nehyederek insanları arındırmıştı.

Bu metinde aşağıdaki kavramlardan hangisi vurgulanmaktadır?


15. “Kur’an’ı Kerim’i tecvit kurallarına göre okumak” anlamına gelen ilim dalı aşağıdakilerden hangisidir?


16. “…Kur’an-ı Kerim’i tertil üzere oku.”

(Müzzemmil suresi, 4. ayet)

Bu ayette aşağıdakilerden hangisi tavsiye edilmektedir?


17. Hz. Peygamber’in her sene Ramazan ayında Kur’an-ı Kerim’in o güne kadar nazil olan kısmını Cebrail’e okumasına - - - - denir.

Bu tanımda boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?


18. Hz. Peygamber anlatmak istediği meselelerin kavranması için teşbih, temsil veya mukayeseler yapmıştır. İnsanların duyularına hitap eden örnekler vermiş, güzel öğütlerde bulunmuştur.

Bu metinde Hz. Peygamber ile ilgili aşağıdakilerden hangisi anlatılmaktadır?


19. • Mekke’yi fethettiğinde tüm halkı affetmesi

• Hayvanlara eziyeti yasaklaması

Hz. Peygamber’in bu davranışlarındaki ortak nokta aşağıdakilerden hangisidir?


20. Hz. Peygamber’in genç yaşlarda katılmış olduğu Erdemliler Topluluğu’nun amacı aşağıdakilerden hangisidir?

Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Aöl Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 çıkmış sınav sorularından 2020 yılı 2. dönem çıkmış sınav sorularını ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 dersinden 20 soru bulunuyor bu sorulardan en az 9 tanesini doğru cevapladığınızda dersten başarılı olursunuz. Açık lise Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 konu anlatımı, Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 ders özeti “Açık Lise Ders Özetleri” kategorisinden uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır.

Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 2. dönem

Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 2. dönem

Açık lise sınavlarından 9 doğru cevap verdiğinizde 45 puan alırsınız. Bu puan da aöl sınavlarında başarılı olmak için yeterli puandır. Diploma notunuzun yüksek olması için sınavlardan yüksek not almanız lazım. Yine aynı şekilde orta öğretim başarı puanınızda yüksek olacaktır. Mesleki açık lise açık imam hatip lisesi öğrencileri bu dersten başarılı olmak için çıkmış sınav sorularına çalışmanız sizleri sınavlarda hazırlıklı olacak şekilde yönlendirecektir.

açık lise (aöl) Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları

Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 dersinden sitemizde toplam 5 dönemin sınav soruları yer alıyor. 2023 yılı 3. dönem online sınav soruları da kısa zaman içerisinde sitemizde yer alacaktır. Aöl 2020 online sınav soruları, açık lise 2022 yılı online test soruları, 2023 yılı aöl online sınav Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 soru ve cevapları sitemizden ulaşabilirsiniz. Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 çıkmış soru cevap pdf sini dosyalar kategorisi içerisinde yer alıyor. Bu kategoride tüm derslerin tüm geçmiş dönem sınav soruları pdf olarak indirebilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.acklise.sinvsalhwp

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442

Peygamberimizin Hayatı 3 Açık Lise Test Çöz

‘’Peygamberimizin Hayatı 3 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Peygamberimizin Hayatı 3 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 2. Dönem

Peygamberimizin Hayatı 3 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 Yılı Peygamberimizin Hayatı 3 dersi 2. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Peygamberimizin Hayatı 3 dersi 2. Dönem Test Çözme Taktikleri 2020 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 3 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 2. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Peygamberimizin Hayatı 3 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Peygamberimizin Hayatı 3 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Peygamberimizin Hayatı 3 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR