Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 4 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 1. dönem


1.“Allah’ın hoşnutluğunu kazanmak için ihtiyaç sahiplerine yardım etmek” anlamına gelen kavram aşağıdakilerden hangisidir?

2. Yarım hurma vermek suretiyle de olsa kendinizi cehennem ateşinden koruyunuz.
Bu hadiste teşvik edilen davranış aşağıdakilerden hangisidir?

3. “...Namaz, müminlere belirli vakitlere bağlı olarak farz kılınmıştır.”
(Nisa suresi, 103. ayet)
Bu ayette namaz ile ilgili aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır?

4. “Ey iman edenler! Allah’a ve ahiret gününe inanmadığı hâlde insanlara gösteriş olsun diye malını harcayan kimse gibi sadakalarınızı başa kakmak ve gönül kırmak suretiyle boşa çıkarmayın…”
(Bakara suresi, 264. ayet)
Aşağıdakilerden hangisi bu ayette sadaka verme ile ilgili eleştirilen davranışlardan biri değildir?

5. Aşağıdakilerin hangisi infak ve zekâtın insanı koruduğu durumlardan biri değildir?

6. İbadete açık olan bir mescitte, kişinin Allah’ın rızasını kazanmak için Ramazanın son on gününde ibadet niyetiyle kalmasına ne ad verilir?

7. Hac, Müslümanlara hicretin hangi yılında farz kılınmıştır?

8. Yalanı, cehaleti terk etmeyenin oruç için yemeyi içmeyi terk etmesine gerek yoktur.
Bu hadiste orucun hangi özelliği vurgulanmaktadır?

9. “Kendilerine savaş açılan Müslümanlara, zulme uğramaları sebebiyle cihat için izin verildi...”
(Hac suresi, 39. ayet)
Bu ayette savaşa izin verilmesinin gerekçesi olarak aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır?

10. Deveni bağla öyle tevekkül et.
Bu hadiste tevekkülün hangi yönü vurgulanmaktadır?

11. Aşağıdakilerden hangisi Hz. Ömer’in yaptığı yeniliklerden biri değildir?

12. “... Eğer bilmiyorsanız ilim sahiplerine sorun.”
(Nahl suresi, 43) ayeti ile aşağıdakilerden hangisi teşvik edilmektedir?

13. Hz. Peygamber, çarşı ve pazarları denetleyen görevliler tayin etmişti. Medine pazarını kontrol için Hz. Ömer’i ve Semra b. Nuheyk isminde bir hanım sahabeyi, Mekke çarşısını kontrol için de Said b. El-As’ı görevlendirmiştir.
Hz. Peygamber bu uygulamaları ile aşağıdakilerden hangisini sağlamayı amaçlamıştır?

14. Hz. Peygamber, malın pahalanması gayesiyle ürünün piyasadan çekilip saklanması ve piyasaya arzının geciktirilmesi anlamına gelen ihtikârı yasaklamıştır.
Bu tutumu ile Hz. Peygamber’in aşağıdakilerden hangisini amaçladığı söylenemez?

1. Beş yaşından hicrete kadar Hz. Peygamber’in yanında büyüyen sahabe aşağıdakilerden hangisidir?

16. Hz. Ali aşağıdaki şehirlerin hangisinde vefat etmiştir?

17. Aşağıdaki yargılardan hangisi İslam’ın adalet anlayışıyla uyuşmaz?

1. Bir adam yolda yürürken çok susadı. Derken bir kuyuya rastladı. İçine inip susuzluğunu giderdi. Çıkınca susuzluktan soluyup toprağı yalamakta olan bir köpek gördü. Adam kendi kendine ‘Bu hayvancağız da benim gibi susamış!’ deyip tekrar kuyuya indi, ayakkabısını su ile doldurup ağzıyla tutarak yukarı çıktı ve köpeğe su verdi. Allah onun bu davranışından razı oldu ve günahlarını affetti.
Bu hadis aşağıdaki konuların hangisine örnek oluşturmaz?

19. Hz. Enes şöyle anlatıyor:
“Resulullah’a on yıl hizmet ettim. Bana karşı bir kerecik olsun ‘Of!’ demedi. Yaptığım bir şey için ‘Neden yaptın?’; yapmadığım bir şey için de ‘Niçin yapmadın?’ demedi.”
Bu metinden Hz. Peygamber’in aşağıdaki özelliklerinden hangisine ulaşılır?

20. Hz. Peygamber bir hadisinde İslam dininin beş temel üzerine kurulduğunu belirtmiştir.
Aşağıdakilerden hangisi bu esaslardan biri değildir?

Peygamberimizin Hayatı 4 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık Lise Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 4 dersinden test çözüyorsunuz. Burada yer alan aöl online sınavı 2019 yılı 1. dönem Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 4 çıkmış sınav sorularından oluşuyor. aol çıkmış sorular çöz aramasında ulaştığınız online teste çalışarak açık öğretim lisesi sınavlarına hazırlanabilirsiniz. açık lise 1. dönem çıkmış sınav sorularından Seçmeli Türk Dili ve Edebiyatı 1 dersine ait 20 soru bulunuyor. Bu soruların bir çoğu online olarak gerçekleştirilen sınav sorularının içerisinde de çıkmıştır.

Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 4 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 1. dönem

Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 4 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 1. dönem

açık lise 20 sorudan en az 9 tanesini doğru cevap vermeniz halinde Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 4 dersinden başarılı olursunuz. Açık öğretim lisesi sınavlarında yanlış cevaplar herhangi puan düşmemektedir. Bu yüzden bilmediğiniz soruların cevabını boş geçmeyiniz. 9 doğru cevap veren açık öğretim lisesi öğrencisi 45 puan alır. Bu puan sınavda başarılı olmanız için yeterlidir. 2020 yılı online sınav, 2022 yılı online sınavlarda ve 2023 aol online soruları sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

açık lise (aöl) Peygamberimizin Hayatı 4 Çıkmış Sınav Soruları

Ayrıca Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 4 dersinin çıkmış sınav soru ve cevap kitapçığını sitemizin dosyalar kategorisi içerisinden indirebilirsiniz. Ders özetleri kısmında Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 4 dersinin konu anlatımı ve ders kitapçığı mevcuttur. Pdf olarak oluşturulan sınav sorularını bilgisayar telefon ve tablet gibi araçlarınıza indirerek dersinize çalışabilirsiniz. 2023 yılı 3. dönem sınavı online olup olmadığı şuan belli değildir. açık lise 3. dönem sınavına başarılı olmak için bol bol soru çözmenizi tavsiye ederiz.

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.acklise.sinvsalhwp

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442

Peygamberimizin Hayatı 4 Açık Lise Test Çöz

‘’Peygamberimizin Hayatı 4 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Peygamberimizin Hayatı 4 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 1. Dönem

Peygamberimizin Hayatı 4 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2019 Yılı Peygamberimizin Hayatı 4 dersi 1. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Peygamberimizin Hayatı 4 dersi 1. Dönem Test Çözme Taktikleri 2019 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 4 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 1. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Peygamberimizin Hayatı 4 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Peygamberimizin Hayatı 4 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Peygamberimizin Hayatı 4 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR