Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 4 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 2. dönem


1. Hz. Peygamber’in “gözümün nuru” olarak nitelendirdiği ibadet aşağıdakilerden hangisidir?


2. “Bu namaz ile diğer ümmetlere üstün kılındınız. Çünkü sizden başka hiçbir ümmet bu namazı kılmadı.”

Bu hadiste önemi vurgulanan namaz aşağıdakilerden hangisidir?


3. “Zekâtlar, Allah’tan bir farz olarak yoksullara, düşkünlere, onu toplayan memurlara, kalpleri Müslümanlığa ısındırılacaklara verilir; kölelerin, borçluların, Allah yolunda olanların ve yolda kalanların uğrunda sarf edilir…”

(Tevbe suresi, 60. ayet)

Bu ayette zekât ile ilgili aşağıdakilerden hangisine değinilmiştir?


4. Hz. Peygamber’in ramazan orucu farz olmadan önce muharrem ayında tuttuğu ve sahabelere de tutmalarını tavsiye ettiği oruç aşağıdakilerden hangisidir?


5. “Kişinin Allah’ın rızasını kazanmak için ibadet niyeti ile ramazanın son on gününde ibadete açık olan bir mescitte kalması” anlamına gelen kavram aşağıdakilerden hangisidir?


6. Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı ay aşağıdakilerden hangisidir?


7. Hz. Peygamber’in hac ziyaretine katılamadığı için hac emiri olarak görevlendirdiği sahabe aşağıdakilerden hangisidir?


8. Hz. Peygamber’in bizzat katılarak sevk, komuta ve idare ettiği askeri harekâtlara ne ad verilir?


9. “Kulun acizliğini anlayıp sonsuz kudret ve rahmet sahibi olan Allah’tan dünya ve ahiretle ilgili ihtiyaçlarını istemesi” anlamına gelen kavram aşağıdakilerden hangisidir?


10. Tevekkül anlayışına sahip bir insandan aşağıdakilerden hangisini yapması beklenmez?


11. “Allah’ı güzel isimlerle anmak, bu isimleri kalp ve dil ile söylemek” anlamında kullanılan kavram aşağıdakilerden hangisidir?


12. Hak ile batılı açıkça ortaya koymasından dolayı “Faruk” unvanını alan sahabe aşağıdakilerden hangisidir?


13. Aşağıdakilerden hangisi Hz. Ömer döneminde gerçekleşen olaylardan biri değildir?


14. Hz. Peygamber’in;

• bulunduğu ortamda önce kendisinin selam vermesi,

• davet edildiğinde davete icabet etmesi,

• muhatabı ile yüz yüze konuşması

gibi özellikleri aşağıdakilerden hangisi ile ilgilidir?


15. Bedir Savaşı’nda Hz. Peygamber’in amcası Abbas da esir edilmişti. Esirler fidye parası vermeleri karşılığında serbest bırakılıyordu. Bazı sahabeler, Hz. Peygamber’e akrabalığından dolayı “Ey Allah’ın Resulü izin verin de amcanız Abbas’ın fidyesini bağışlayalım.” dediler. Bunun üzerine Hz. Peygamber, “Hayır, bir dirhem dahi olsa bağışlamayın.” diyerek ona diğer esirlerden farklı bir muamele yapılmasını hoş karşılamadı.

Bu metinden Hz. Peygamber’in aşağıdaki özelliklerinden hangisine ulaşılabilir?


16. “…Eğer bilmiyorsanız bir bilene sorun.”

(Nahl suresi, 43. ayet)

Bu ayette aşağıdakilerden hangisi tavsiye edilmektedir?


17. Kâbe tamir edilirken Hacerü’l-Esved’in yerine yerleştirilmesi hususunda kabileler anlaşmazlığa düştü. Bunun üzerine Hz. Peygamber, Hacerü’l-Esved’i hırkasının üzerine koydu ve her kabileden bir kişinin hırkadan tutarak onun yerine yerleştirilmesini sağladı. Böylece kabileler arasında kan dökülmesini engellemiş oldu.

Bu durum Hz. Peygamber’in aşağıdakilerden hangisini önemsediğini göstermektedir?


18. Aşağıdakilerden hangisi müşriklerin Hudeybiye Antlaşması’nı bozması sonucunda gerçekleşen olaylardan biridir?


19. Aşağıdakilerden hangisi Hz. Peygamber’in ticareti, ahlaki bir zemine oturtmak için aldığı tedbirler ile ilgili değildir?


20. Aşağıdakilerden hangisi ahde vefa ile ilgili değildir?

Peygamberimizin Hayatı 4 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık öğretim lisesi 2020 yılı çıkmış sınav sorularından Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 4 dersinin  20 adet sınav sorularını çözüyorsunuz. Açık lise sınavlarında başarılı olmak için çıkmış sınav sorularına çalışarak kendinizi hazırlayabilirsiniz. Sitemiz www.aciklisetestcoz.com da 20221 yılı aol online sınav, açık lise 2022 çıkmış online sınav soruları ve aöl 2023 yılı online yapılmış sınav sorularınada rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 4 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 2. dönem

Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 4 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 2. dönem

Açık öğretim lisesi telegram kanallarında https://t.me/mebacikogretimlisesi kanalından sayfamıza ulaşabilirsiniz. 2023 yılı 3. dönem sınava girecek olan öğrenciler ve 2024 yılında yapılacak 1. dönem sınav soruları, aöl 2. dönem sınav soruları, açık öğretim lisesi 3. dönem çıkmış sınav sorularını sitemizde arama yaparak ulaşabilirsiniz. Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 4 çıkmış sınav sorularından en az 9 tanesine doğru yanıt verdiğinizde bu dersten başarılı sayılırsınız. Açık öğretim lisesi geçme notu 45 dir. Yani her doğru cevap size 5 puan kazandıracaktır.  9 doğru soru cevapladığınızda kalan 11 soruyu yanlış veya boş bıraksanızda 45 puan alırsınız.

açık lise (aöl) Peygamberimizin Hayatı 4 Çıkmış Sınav Soruları

Ama sizlere tavsiyem kesinlikle boş cevap bırakmayınız. Açık lise Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 4 soru cevap pdf kitapçığını sitemizin dosyalar kategorisinden indirebilirsiniz. Tüm geçmiş dönem sınav soruları pdf olarak sizlerle paylaşılmıştır. Ayrıca Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 4 ders özeti, ve Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 4 konu anlatımı uzman öğretmenler tarafından hazırlanmış ve “Açık Lise Ders Özetleri” kategorisinden ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm dosyal ve pdf leri bilgisayar telefon tablet gibi araçlarınıza indirip ders çalışabilirsiniz. Açık öğretim lisesinden mezun olma için açık lise test çöz sitemizi takip ediniz.

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.acklise.sinvsalhwp

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442

Peygamberimizin Hayatı 4 Açık Lise Test Çöz

‘’Peygamberimizin Hayatı 4 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Peygamberimizin Hayatı 4 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 2. Dönem

Peygamberimizin Hayatı 4 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 Yılı Peygamberimizin Hayatı 4 dersi 2. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Peygamberimizin Hayatı 4 dersi 2. Dönem Test Çözme Taktikleri 2020 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) Peygamberimizin Hayatı 4 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 2. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Peygamberimizin Hayatı 4 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Peygamberimizin Hayatı 4 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Peygamberimizin Hayatı 4 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR