Açık Lise (AÖL) Seçmeli Girişimcilik 1 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 3. dönem


1.Aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?

2. Aşağıdakilerden hangisi serbest mallarla giderilebilen ihtiyaçlara örnektir?

3. Mal ve hizmetlerin insan ihtiyaçlarını karşılama özelliğine ne ad verilir?

4. Üretim faktörlerini bir araya getirerek üretim sürecine katılmalarını sağlayan bir araç olarak kabul edilen kavram aşağıdakilerden hangisidir?

5. “Endüstriler arası kullanım” aşağıdakilerden hangisini ifade etmektedir?

6. Aşağıdakilerden hangisi girişimciliğin ülke ekonomisine yaptığı zararlardan biridir?

7. Aşağıdakilerden hangisi yaratıcı kişilik özelliklerindendir?

8. İyi bir yöneticide aşağıdaki özelliklerden hangisi bulunmamalıdır?

9. I. Statü sembollerine yoğunlaşmıştır.
II. Direk katılımdan çok temsilci olma ve denetleme fonksiyonu vardır.
III.Kabul edilebilir riskleri üstlenir.
Yukarıdakilerden hangileri girişimcilerin özelliklerinden değildir?

10. Aşağıdakilerden hangisi sosyal girişimcide bulunmaz?

11. Hareketi geçirilmiş ihtiyaca ne ad verilir?

12. Aşağıdakilerden hangisi kendi işini kurmanın olumlu yönlerinden biridir?

13. Aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?

14. Petrol ve petrol ürünlerini ele geçirme mücadelesi, aşağıdakilerden hangisine örnek olarak verilebilir?

1. Aşağıdakilerden hangisi girişimcinin başlıca özelliklerini sınıflandırmada kullanılmaz?

16. Aşağıdakilerden hangisi girişimcinin yeniliğe, yaratıcılığa ve açıklığının, başkalarının görüşlerinden ilham alma derecesinin bir göstergesidir?

17. “Sürekli değişim fırsatı kollama”, “değişime odaklı hedefler belirleme” ve “harekete geçme” neye örnek olarak gösterilebilir?

1. Aşağıdakilerden hangisini söyleyen kişi iyi bir girişimci olamaz?

19. Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

20. Aşağıdakilerden hangisi girişimcileri başarıya götüren özelliklerden biridir?

Seçmeli Girişimcilik 1 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık Öğretim Lisesi 2019 yılında geçmiş dönem sınavlarından Seçmeli Girişimcilik 1 dersinin 20 adet sorusu çözebilirsiniz. Aöl çıkmış sınav sorularını barındıran internet sitemizde Seçmeli Girişimcilik 1 dersine ait toplam 5 dönem soruları bulunuyor. Alt kısımda yer alan diğer dönemleri de çözebilirsiniz. Açık Lise ders geçme notu 45 dir. Bu yüzden her aol sınavlarından en az 9 doğru cevap vermeniz gerekir. Fakat en düşük puan almanız diploma notunuzu düşük gösterecektir.

Açık Lise (AÖL) Seçmeli Girişimcilik 1 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 3. dönem

Açık Lise (AÖL) Seçmeli Girişimcilik 1 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 3. dönem

Daha fazla doğru cevap yani yüksek puan almanız halinde diploma notunuzda yüksek olacaktır. Sitemizde Seçmeli Girişimcilik 1 ders özeti, Seçmeli Girişimcilik 1 konu anlatımı uzman öğretmenler tarafından hazırlanmış olup “Aol ders özetleri” kategorisinden ulaşabilirsiniz. Dosyalar kategorimizde ise Seçmeli Girişimcilik 1 soru cevap pdf kitapçığınıda bilgisayar telefon ve tablet gibi araçlarınıza indirebilirsiniz.

açık lise (aöl) Seçmeli Girişimcilik 1 Çıkmış Sınav Soruları

2021 online sınav, açık lise online çıkmış sınav soruları 2022, 2023 yılı online test açık öğretim lisesi Seçmeli Girişimcilik 1 ders sorularını sitemizden çözebilirsiniz. Açık lise okuyorsanız kesinlikle sitemizi takip ediniz. Aöl adına tüm bilgilere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ve yine dosyalar kategorisi içerisinde Seçmeli Girişimcilik 1 dersinin pdf ders kitabınıda indirebilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.acklise.sinvsalhwp

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442

Seçmeli Girişimcilik 1 Açık Lise Test Çöz

‘’Seçmeli Girişimcilik 1 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Seçmeli Girişimcilik 1 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 3. Dönem

Seçmeli Girişimcilik 1 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2019 Yılı Seçmeli Girişimcilik 1 dersi 3. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Seçmeli Girişimcilik 1 dersi 3. Dönem Test Çözme Taktikleri 2019 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) Seçmeli Girişimcilik 1 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 3. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Seçmeli Girişimcilik 1 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Seçmeli Girişimcilik 1 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Seçmeli Girişimcilik 1 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR