Açık Lise (AÖL) Seçmeli Girişimcilik 1 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem


1. Aşağıdakilerden hangisi ekonomi biliminin çalışma alanının dışındadır?


2. Zorunlu ihtiyaçların insan için temel özelliği aşağıdakilerden hangisidir?


3. Ekonomik faaliyetlerin tamamının insanlara sunduğu fayda aşağıdakilerden hangisidir?


4. Aşağıdakilerden hangisi ekonomideki üretim faktörleri arasında yer almaz?


5. Sermaye için aşağıdakilerden hangisi söylenebilir?


6. • Modern tarım makineleri ekilebilen alanları artırmıştır.

• Robotlar sayesinde otomobil fabrikaları daha hızlı ve hatasız araç üretmektedir.

• Soğutucuya sahip tırlar çok fazla gıdayı uzun mesafeye taşıyabilir.

• Yeni inşaat araçları ve teknikleri konut üretimini hızlandırmıştır.

Verilenlere göre aşağıdaki genellemelerden hangisine ulaşılır?


7. Günümüzde bir malın değeri para ile ifade edilse de bazı malların değeri para yerine başka bir mal ile de ifade edilebilir. Bu durum “reel değişim oranları’’ kavramını ortaya çıkarmıştır.

Buna göre aşağıdakilerin hangisinde reel değişim oranından söz edilebilir?


8. Sermaye sahipleriyle mallarının satışı için sözleşme imzalayıp satıştan kâr payı alan ve böylece Uzak Doğu’yla bir ticaret yolu kurmaya çalışan ilk girişimci aşağıdakilerden hangisidir?


9. Aşağıdakilerden hangisi yaratıcılık özellikleri gelişmiş girişimcide gözlemlenen bir durumdur?


10. Devletin girişimci için enerji, ulaşım, iletişim alanlarında hizmet sunması ve bazı bürokratik engelleri azaltmasının temel amacı aşağıdakilerden hangisidir?


11. Aşağıdakilerden hangisine sahip olan ailelerde ilerde girişimci özelliklere sahip birey yetişmesinin mümkün olduğu söylenebilir?


12. Teknolojinin gelişmesi ve bilgi toplumuna geçiş ile küreselleşme rekabetin artması, rakiplerin yeni stratejiler geliştirmesi, nüfus yapısının ve teknolojik sınırlarının değişmesi gibi yeni konular - - - - girmiştir.

Bu cümlede boş bırakılan yere gelecek en uygun ifade aşağıdakilerden hangisidir?


13. Aşağıdakilerden hangisi girişimcinin kendi işini kurmasının avantajlarından biri değildir?


14. Aşağıdakilerden hangisi girişimcilikle karıştırılan kavramdır?


15. Girişimci işini yaparken aşağıdakilerden hangisine karşı sorumluluk sahibidir?


16. Mal ve hizmet satışlarını artırmayı hedefleyen bir işletmede, girişimcinin aşağıdakilerden hangisini yapması gerekir?


17. Aşağıdaki özelliklerden hangisine sahip olan ülkelerde girişimci sayısı azdır?


18. Girişimcinin tüm enerjisini, kaynaklarını, zamanlarını bir araya getirerek işinden başka bir şey düşünmemesi aşağıdakilerden hangisiyle ilgilidir?


19. Steven Spielberg aşağıda verilen sektörlerin hangisinde yaptığı yeniliklerle Dünya tarihinin önemli yatırımcıları arasında sayılır?


20. Başarılı olan bir girişimi görerek aynı yerde aynı tip ve özelliklere sahip şirket kurarak üretim veya hizmet sunulması girişimciliğin hangi yanlış uygulamasıdır?

Seçmeli Girişimcilik 1 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık Lise Seçmeli Girişimcilik 1 dersinden 20 adet soru bulunuyor. Seçmeli dersler arasında yer alan bu dersi seçen öğrenciler sitemiz açık lise test çöz de toplam 5 dönem sınav sorularına ulaşabilirler. 2021 yılı online sınav, 2022 yılı aöl online test soruları 2023 yılında yapılan online sınavlarda çıkmış sınav sorularını arayan öğrenciler sitemizden arama yaparak ulaşabilirler. Açık öğretim lisesi Seçmeli Girişimcilik 1 dersinden 9 doğru yaptığınızda 45 puan alırsınız.

Açık Lise (AÖL) Seçmeli Girişimcilik 1 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem

Açık Lise (AÖL) Seçmeli Girişimcilik 1 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem

Bu puanda Seçmeli Girişimcilik 1 dersini başarılı şekilde vermeniz için yeterli puandır. Açık lise Seçmeli Girişimcilik 1 dersi ve diğer tüm derslerden yüksek puan almanız halinde diploma notunuz ve ortaöğretim başarı puanınız yüksek olacaktır. Aöl de 9 doğru yapıp 11 yanlış cevap veya boş bırakırsanız bunun size bir zararı olmayacaktır. Ama açık lise sınavlarında kesinlikle boş cevap bırakmayınız. Yanlış cevaplarınızın açık öğretim lisesi sınavlarında puanınızı düşümeyecektir.

açık lise (aöl) Seçmeli Girişimcilik 1 Çıkmış Sınav Soruları

Yani şu var olan bir algıda 4 yanlış bir doğru cevabın puanını etkilemiyor bu yüzden boş cevap bırakmayınız. Seçmeli Girişimcilik 1 ders özetlerini de sitemiz üzerinden “Açık Lise Ders Özetleri” kategorisinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu dersin Seçmeli Girişimcilik 1 soru cevap pdf kitabına da dosyalar kategorisinden bilgisayar telefon tablet gibi araçlarınıza indirip göz atabilirsiniz. mesliek açık lise online sınav ve açık imamhatip lisesi online sınavlarda ve yüzyüze yapılan aöl Seçmeli Girişimcilik 1 testlerine çalışarak sınavlara hazırlanabilirsiniz. aciklisetestcoz.com da Seçmeli Girişimcilik 1 pdf ders kitabına da ulaşabilirsiniz.

 

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.acklise.sinvsalhwp

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442

Seçmeli Girişimcilik 1 Açık Lise Test Çöz

‘’Seçmeli Girişimcilik 1 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Seçmeli Girişimcilik 1 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 2. Dönem

Seçmeli Girişimcilik 1 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 Yılı Seçmeli Girişimcilik 1 dersi 2. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Seçmeli Girişimcilik 1 dersi 2. Dönem Test Çözme Taktikleri 2020 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) Seçmeli Girişimcilik 1 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Seçmeli Girişimcilik 1 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Seçmeli Girişimcilik 1 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Seçmeli Girişimcilik 1 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR