Açık Lise (AÖL) Seçmeli Girişimcilik 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 1. dönem


1.Girişimcilerin hedefledikleri amaçlarına ulaşabilmek için uygulamaya karar verdikleri fikirler bütününe ne ad verilir?

2. Aşağıdakilerden hangisi bir faaliyetin proje sayılabilmesi için sahip olması gereken şartlardandır?

3. Yapılabilirlik etüdünde aşağıdaki sorulardan hangisine cevap aranmaz?

4. Aşağıdakilerden hangisi ham madde analizi kapsamında incelenecek konulardan biridir?

5. Projeler yapılabilir değilse, aşağıdakilerden hangisinin uygulanması önerilebilir?

6. Girişimcinin işletmesinin mevcut genel durumunun, finansal faaliyet detaylarının, pazarlama fırsat ve stratejisinin, yönetsel beceri ve yeteneklerinin yazılı bir özetine ne ad verilir?

7. İş planı ile ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

8. Aşağıdakilerden hangisi iş planı içerisinde yer almaz?

9. Aşağıdakilerden hangisi işletmelerin ülke ekonomisine katkılarından değildir?

10. Aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?

11. Anayasa ve yürürlükteki kanunların hükümleriyle kurulup işleyen ve sermayesi özel şahıslara ait olan işletmelere ne ad verilir?

12. Şirketler ile ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

13. Asıl amacı yardımlaşma ve dayanışma olan işletmelere ne ad verilir?

14. Ekmek, peynir, demir, otomobil gibi ürünleri üreten işletmelere ne ad verilir?

1. Aşağıdakilerden hangisi günümüzde genç girişimcileri bekleyen başlıca iş fırsatları arasında yer almaz?

16. Aşağıdakilerden hangisi internet üzerinden yapılan satışlarda dikkat edilecek hususlar arasında yer almaz?

17. Aşağıdakilerden hangisi ülkemizin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında küçük ve orta ölçekli işletmelerin rekabet güçlerini arttırmak amacıyla kurulmuştur?

1. Alacakların tahsilatından dolayı yaşanacak zorluklar, devlete olan ödemeler, üçüncü şahıslara olan borçlar girişimcinin aşması gereken hangi engel ile ilişkilidir?

19. ___________, girişimcilerin işletmeyi yönlendirirken toplumun değer yargılarına göre hareket etmesi ve sosyal gereksinimlerin farkında olarak işletmeyi yönetmesi şeklinde tanımlanabilir.
Metinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?

20. Çalışanlara işletmenin amaçlarını, ilkelerini, çalışma şeklini tanımlamaya ve iş yaşamında uyulacak ilkelere yönelik kurallar bütününe ne ad verilir?

Seçmeli Girişimcilik 2 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık öğretim lisesi 2019 yılında gerçekleştirilmiş olan 1. dönem Seçmeli Girişimcilik 2 sınav sorularından 20 adet bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 tanesini bilmeniz halinde 45 puan alırsınız. Açık lisede geçme notunu merak eden öğrenciler aöl geçme notu 45 dir. Sınavlarda daha yüksek not almanız halinde ise diploma notunuz yüksek olacaktır. Aol Seçmeli Girişimcilik 2 çıkmış sınav sorularından 2020 yılına ve aöl online sınav sorularıda yer alıyor.

Açık lise okuyan öğrenciler burada ki testleri çözerek sınavlara hazırlanabilirler. Telefon tablet ve bilgisayar gibi cihazlarınızla çok rahat bir şekilde Seçmeli Girişimcilik 2 testini çözebilirsiniz. 2021 yılı online sınav soruları, aol çıkmış online sınav sorularına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Seçmeli Girişimcilik 2 dersinin seçen öğrenciler sitemiz açık lise test çöz de konu anlatımını ve ders özetini aol ders özetleri kategorisinden ulaşabilirsiniz. Dosyalar kategorisinde Seçmeli Girişimcilik 2 pdf soru cevap kitapçığını ve Seçmeli Girişimcilik 2 ders kitabı pdf olarakda indirebilirsiniz. Açık lise Seçmeli Girişimcilik 2 ders özetleri uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır.

Açık Lise (AÖL) Seçmeli Girişimcilik 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 1. dönem

Açık Lise (AÖL) Seçmeli Girişimcilik 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 1. dönem

açık lise (aöl) Seçmeli Girişimcilik 2 Çıkmış Sınav Soruları

Açık lise mesleki açık lise Seçmeli Girişimcilik 2, açık imamhatip Seçmeli Girişimcilik 2 derslerine çalışmak isteyen ve sınavlarda nasıl sorular çıktığını sitemiz üzerinden test çözerek hazırlanıyorlar. Binlerce öğrencinin takip ettiğini internet sitemiz www.aciklisetestcoz.com da siz değerli öğrenciler mezun olana kadar tüm detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Sitemizde Soru cevap bölümünde aklınıza takılan soruları bizelere sorabilir ve Seçmeli Girişimcilik 2 dersi hakkında da bizlerden yardım alabilirsiniz. Sitemizin tek amacı sizleri en kısa süre açık öğretim lisesinden mezun etmektir.

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.acklise.sinvsalhwp

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442

Seçmeli Girişimcilik 2 Açık Lise Test Çöz

‘’Seçmeli Girişimcilik 2 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Seçmeli Girişimcilik 2 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 1. Dönem

Seçmeli Girişimcilik 2 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2019 Yılı Seçmeli Girişimcilik 2 dersi 1. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Seçmeli Girişimcilik 2 dersi 1. Dönem Test Çözme Taktikleri 2019 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) Seçmeli Girişimcilik 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 1. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Seçmeli Girişimcilik 2 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Seçmeli Girişimcilik 2 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Seçmeli Girişimcilik 2 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR