Açık Lise (AÖL) Seçmeli Girişimcilik 2 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 1. dönem


1. Aşağıdakilerden hangisi iş fikrine örnek oluşturur?


2. Her girişimci için uygun olan ideal iş fikrinin olmamasının temel sebebi aşağıdakilerden hangisidir?


3. İyi bir iş fikri bulabilmek isteyen girişimci aşağıdakilerden hangisini yapmamalıdır?


4. Kurumları orta ve uzun vadede başarıya ulaştırmayı hedefleyen stratejik plan olarak da tanımlanabilen kavram aşağıdakilerden hangisidir?


5. Aşağıdakilerden hangisi iş kurma fikrinde fizibilite çalışmalarının cevap aradığı sorulardan biri değildir?


6. Aşağıdakilerden hangisi fizibilite etüdünün ekonomik inceleme aşamalarından biridir?


7. Aşağıdaki sektörlerin hangisinde teknolojik seçeneklerin daha fazla, daha yüksek ve değişken standartlara sahip olduğu söylenebilir?


8. Aşağıdakilerden hangisi iş planı hazırlarken dikkat edilmesi gerekenlerden biridir?


9. Herhangi bir işletmenin hazırladığı iş planının “gider analizi’’ bölümünde aşağıdakilerden hangisi aylık faaliyet gideri olarak yer alamaz?


10. İşletme; insan ihtiyaçlarını karşılamak üzere bilgi, insan, teknoloji ve sermaye başta olmak üzere üretim faktörlerini verimli ve etkili kullanarak kar, süreklilik ve sosyal sorumluluklarını yerine getirmek mal ve hizmet üretmeyi amaçlayan ekonomik birimlerdir.

Metne göre aşağıdaki çıkarımlardan hangisi yapılabilir?


11. Bir işletmenin ülkemize döviz kazandırması için aşağıdakilerden hangisini yapması gerekir?


12. Aşağıdakilerden hangisi bir işletmenin destekleyici fonksiyonlarından biridir?


13. Özel işletme kurup işleten tüm girişimcilerin öncelikle aşağıdakilerden hangisinin kurallarına uyması gerekmektedir?


14. Aşağıdakilerden hangisi özel işletme türü olan şirketlerin (ortaklık) sahip olması gereken özelliklerden biri olamaz?


15. Aşağıdakilerden hangisi şahıs şirketi türlerindendir?


16. Aşağıdakilerden hangisi ekonomik bakımdan hizmet üreten işletmelerdendir?


17. Aşağıdakilerden hangisi bir kamu işletmesinin kuruluşundaki sosyal amaçlardan biridir?


18. Franchisor hangi konuda françayzing hizmeti alan girişimciye (franchisee) katkı yapmaz?


19. Aşağıdakilerden hangisi girişimcinin aşması gereken sorunlardan biridir?


20. İş ahlakı gelişmiş bir girişimcinin aşağıdakilerden hangisini yapması beklenmez?

Seçmeli Girişimcilik 2 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık Öğretim Lisesi Seçmeli Girişimcilik 2 dersi 2020 yılı 1. dönem çıkmış sınav sorularından 20 adet soru bulunuyor. Aöl Seçmeli Girişimcilik 2 çıkmış sınav sorularından oluşan bu testlere çalışarak sınava hazırlık yaparsınız. 20 Sorudan oluşan bu online test de ve açık öğretim lisesinin yaptığı sınavlarda başarılı olmak için en az 9 doğru cevap vermelisiniz. Sınavlarda 9 doğru yanıt verdiğinizde 45 puan almış olursunuz. Geri kalan 11 soruyu yanlışta cevaplasanız sorun olmayacaktır.

Aöl geçme notu tüm dersler için 45 dir. Seçmeli Girişimcilik 2 dersi seçmeli dersler arasında yer alıyor. Sitemiz açık lise test çöz de Seçmeli Girişimcilik 2 dersinin toplam 5 dönem sınav sorularını online olarak çözebilirsiniz. 2021 online sınav, açık lise 2022 online test ve 2023 yıllarında yapılan açık öğretim lisesi sınavlarında yer alan sorulara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.  5 dönemden oluşan sınav sorularını alt kısımda diğer dönemlere ait online testleri de açabilirsiniz.

açık lise (aöl) Seçmeli Girişimcilik 2 Çıkmış Sınav Soruları

Açık Lise (AÖL) Seçmeli Girişimcilik 2 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 1. dönem

Açık Lise (AÖL) Seçmeli Girişimcilik 2 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 1. dönem

Seçmeli Girişimcilik 2 pdf ders kitabını dosyalar kategorisi içerisinde indirebilirsiniz. Pdf olarak barındırılan ders kitabını bilgisayar telefon ve tablet gibi araçlarınıza indirerek ders çalışabilirsiniz. www.aciklisetestcoz.com web sitemizde açık öğretim lisesine dair tüm bilgileri ve duyuruları öğrenebilirsiniz. Aol Seçmeli Girişimcilik 2 ders özetlerinide “Açık Lise Ders özetleri” kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.acklise.sinvsalhwp

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442

Seçmeli Girişimcilik 2 Açık Lise Test Çöz

‘’Seçmeli Girişimcilik 2 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Seçmeli Girişimcilik 2 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 1. Dönem

Seçmeli Girişimcilik 2 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 Yılı Seçmeli Girişimcilik 2 dersi 1. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Seçmeli Girişimcilik 2 dersi 1. Dönem Test Çözme Taktikleri 2020 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) Seçmeli Girişimcilik 2 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 1. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Seçmeli Girişimcilik 2 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Seçmeli Girişimcilik 2 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Seçmeli Girişimcilik 2 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR