1.Dinlerin aşağıdaki yönlerinden hangisi Dinler Tarihi’nin konularından biri değildir?

2. Allah’ın bir kanunudur ki Allah bunu peygamberleri vasıtasıyla insanlara lütuf ve ihsan buyurmuştur. Bu kanun, insanları hayra götürür; insanlar, bu ilahî kanun hükümlerine kendi tercihleriyle uyarlarsa doğru yolu bulmuş, hidayete ulaşmış olurlar.
Ömer Nasuhi Bilmen’in bu şekilde tanımladığı kavram aşağıdakilerden hangisidir?

3. Dinin insan hayatındaki yeri ve önemi ile ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

4. Osmanlı’da Dinler Tarihi’nin bilim dalı olarak eğitim kurumlarında yer almaya başladığı dönem aşağıdakilerden hangisidir?

5. Aşağıdaki bilgilerden hangisi Budizm ile ilgili değildir?

6. Cumhuriyet öncesi dönemde Dinler Tarihi ile ilgili Şemsettin Sami tarafından yazılan eser aşağıdakilerden hangisidir?

7. I. Medine’ye hicret
II. Bedir Savaşı
III. ?
IV.Hz. Peygamber’in vefatı
Bu olaydaların kronolojik olarak doğru olabilmesi için soru işareti bulunan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?

8. Yeşu’nun ölümünden sonra İsrail kabileleri, “ _________ ” olarak adlandırılan seçilmiş dinî liderlerin önderliğinde yerleşik ziraî düzene geçmişlerdir.
Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?

9. Yahudi inancına göre Kudüs’ü fethederek on iki İsrail kabilesini tek merkezde birleştiren kişi aşağıdakilerden hangisidir?

10. Aşağıdakilerden hangisi Tanah’ın bölümlerinden biri değildir?

11. Yahudi inancına göre Mesih ile ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez?

12. Tanah’ta bahsedilen ve Tanrı’nın İsrailoğulları ile yapmış olduğu birinci ahitte aşağıdaki peygamberlerden hangisi yer almaz?

13. Yahudilikte yeryüzünün merkezi olduğuna inanılan Filistin topraklarının Tevrat’ta ifade ediliş biçimi aşağıdakilerden hangisidir?

14. Tevrat’ın insan eliyle yazıldığı iddiasını kabul etmeyen ve ilahî ilhamla yazdırılmış bir kitap olduğuna inanan Yahudi akımı aşağıdakilerden hangisidir?

1. Çardaklar bayramı, İsrailoğullarının Mısır’dan çıktıktan sonra kırk yıl çölde dolaşmalarının anısına kutlanır. Bu bayramda geçmişi yâd etmek için çadırlar kurulur ve ağaç dallarıyla süslenir.
Bu metinde anlatılan bayram aşağıdaki dinlerden hangisine aittir?

16. Yahudilikte erkeklerin ritüel esnasında ve Tevrat çalışırken başlarına örttükleri küçük takke biçimindeki başlığa ne ad verilir?

17. Hristiyanlıkta inanç esasları ve ritüeller gibi konulardaki sorunları görüşmek ve karara varmak üzere üst düzey din adamlarının katıldığı toplantıya ne ad verilir?

1. Aşağıdakilerden hangisi hem Yahudilerin hem de Hristiyanların kutsal kabul ettiği külliyattır?

19. Hristiyanlıkta kişinin kiliseye kabulü, imanının teyit ve takrir edilerek güçlendirilmesi ve Kutsal Ruh’un yardımını almak için yapılan ayin aşağıdakilerden hangisidir?

20. İslam inancında dünya ahiret dengesi vardır. İnsanların dünya hayatını ihmal etmeden, dünyanın geçici zevklerine de kanmadan, bir hayat yaşamaları, daha hayırlı ve kalıcı olan ahiret mutluluğunu aramaları istenir.
Aşağıdaki ayetlerden hangisi bu metni desteklemektedir?

Açık Lise DİNLER TARİHİ 1 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 3. dönem

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

DİNLER TARİHİ 1 Açık Lise Test Çöz

‘’DİNLER TARİHİ 1 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise DİNLER TARİHİ 1 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 3. DÖNEM

DİNLER TARİHİ 1 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2019 YILI DİNLER TARİHİ 1 dersi 3. DÖNEM Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.

Açık Lise DİNLER TARİHİ 1 dersi 3. DÖNEM Test Çözme Taktikleri 2019 YILI

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise Dinler Tarihi 1 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 3. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok DİNLER TARİHİ 1 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

DİNLER TARİHİ 1 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

DİNLER TARİHİ 1 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 2. Dönem Sınav Tarihi
16 Mart 2024 - 17 Mart 2024
SPONSOR