Açık Lise (AÖL) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 3. dönem


1.Max : Last term I failed all my exams.
Joe : _________.

2. Marcie : Where did the accident happen?
Jordan : _________.

3. I was very late for school. I should have _________ an alarm.

4. I could have _________ you the money. Why didn’t you ask me?

5. We were _________ a joke by the teacher.

6. The house _________ by my mother.

7. Jogging is _________ by many people for exercise.

8.
Roberto likes _________.

9. “Serious” means _________.

10. John: I like pop music.
John says that he _________ pop music.

11. Tina often _________ a book.

12. Austin : What does Jenny do?
Maria : _________.

13. _________ is the period of life when you are a child.

14. My sister, _________ owns a house at the seaside, never visits us in the summer.

1. Yeşim is _________ a successful manager but also a good mother.

İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık lise İngilizce 6 dersinden sınava girecek olan öğrenciler için hazırlanmış online testimiz 2018 yılı ve 2019 yıllarında yapılan 2. dönem sınav sorularından oluşuyor. Bu ders açık lise öğrencileri için zorunlu dersler arasında yer alıyor. bu dersten başarılı olmanız veya muaf olmanız gerekir. Aöl İngilizce 6 dersinden muaf olmak için 3 defa sınava girip başarısız olursanız muaf olursunuz ve bu ders siz istemediğiniz taktirde bir daha karşınıza çıkmayacaktır.

Aöl İngilizce  online test soruları ve açık lise İngilizce çıkmış sınav soruları çözerek sınavlara bu şekilde hazırlanabilirsiniz.  Açık öğretim lisesi İngilizce dersinden başarılı olmak için 20 sorudan en az 9 tanesine doğru cevap vermeniz gerekir. Açık öğretim lisesi ve açık imam hatip lisesi, mesleki açık lise İngilizce dersinden ders geçme notu 45 dir.

Açık Lise (AÖL) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 3. dönem

Açık Lise (AÖL) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 3. dönem

Her soru 5 puan değerindedir. 9 doğru cevap verdiğinizde 45 puan almış olursunuz. Açık öğretim lisesi sınavlarında yüksek not almanız halinde diploma notunuzda yüksek olacaktır. Sitemizde aol İngilizce  çıkmış sınav soru cevapları pdf olarak telefon tablet ve bilgisayar gibi araçlarınıza indirebilirsiniz. Aol İngilizce online sınav sorularını arayan öğrenciler telegramda bulamadıkları soruları sitemiz üzerinden ulaşabilirler. 2020 aol İngilizce 6 çıkmış sorular, 2. dönem aöl İngilizce sınav soruları, 3. dönem açık lise İngilizce dersi 2022 yılı soruları ve aöl 2023 yıllarında yapılan online sınav soru cevapları sitemizde yer alan İngilizce  dersinden arama yaparak ulaşabilirsiniz.

açık lise (aöl) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları

Sitemiz açık lise test çöz de uzman öğretmenler tarafından hazırlanmış olan İngilizce ders özeti, aöl İngilizce konu anlatımına ders özetleri kategorisinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca dosyalar kategorisinde açık lise İngilizce soru cevap pdf kitapçığınıda indirebilirsiniz. Pdf soru cevap kitapçığında açık lisenin tüm derslerinin çıkmış sınav soru ve cevapları bulunuyor.

Sınavlarda başarılı olmak istiyorsanız kesinlikle ders kitaplarına çalışmalısınız. 1. kaynak İngilizce 6 ders kitabıdır. Bu ders kitabını dosyalar kategorisi içerisinde İngilizce 6 pdf ders kitabını indirin. Geçmiş dönem İngilizce sınav soru cevapları

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/us/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

İngilizce 6 Açık Lise Test Çöz

‘’İngilizce 6 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise İngilizce 6 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 3. Dönem

İngilizce 6 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2019 Yılı İngilizce 6 dersi 3. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise İngilizce 6 dersi 3. Dönem Test Çözme Taktikleri 2019 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 3. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok İngilizce 6 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

İngilizce 6 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

İngilizce 6 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR