1. Sanatsız medeniyet ve insanlık düşünülemez. Yeryüzünün herhangi bir mekanında ve zamanında üretilen bir sanat eseri, daha sonraki kuşaklar tarafından beğeni ve takdirle karşılanmaktadır.

Bu metinden sanat ile ilgili aşağıdaki yargılardan hangisine ulaşılabilir?


2. Aşağıdakilerden hangisi İslam sanatının özelliklerinden değildir?


3. İslamiyet etkisindeki Türk edebiyatı, Karahanlılar Dönemi’nde Yusuf Has Hacib’in eseri - - - - ile başlamıştır.

Bu cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?


4. • Gezi yazıları

• Tarihi olay kayıtları

• Kahramanlık anlatan yazılar

Burada açıklaması verilen edebî türlerde aşağıdakilerden hangisi bulunmamaktadır?


5. • Medine’de Hz. Peygamber ve arkadaşları tarafından yapılmıştır.

• İçinde Hz. Peygamber’in kabri de bulunmaktadır.

• İslam mimarisinin ilk özgün örneğidir.

Hakkında bilgi verilen mimari eser aşağıdakilerden hangisidir?


6. Aşağıdakilerden hangisi dinî mimarinin unsurlarından biri değildir?


7. Son dönem Osmanlı mimarisinin en dikkat çekici örneklerinden biri olarak Sultan Abdülmecid tarafından yaptırılan eser aşağıdakilerden hangisidir?


8. Aşağıdakilerden hangisi İslam medeniyetinin askerî mimari yapılarından biri değildir?


9. Osmanlı hükümdarlarının imzası yerine geçen yazıya ne ad verilir?


10. Şehirleşme, insanoğlunun kaydettiği önemli aşamalardan biridir. Şehirler, tarihin her döneminde, toplumların farklı hayat biçimlerini ve inançlarını yaşayabildikleri yerler olmuşlardır. Örneğin; İlk Çağ’da şehirler tapınağın etrafında kurulmuştur. Orta Çağ Hristiyan şehirlerinin merkezinde ise kiliseler yer almıştır.

Bu parçadan hareketle aşağıdakilerden hangisine ulaşılabilir?


11. İslamiyet ile birlikte şehircilik alanında ilk düzenlemelerin yapıldığı yer aşağıdakilerden hangisidir?


12. Dağların arasında susuz bir vadide yer alan şehir, Hz. Hacer tarafından su kaynağının bulunmasıyla hayat bulmuş, Kabe’nin inşasıyla apayrı bir değer kazanarak mükemmel bir hale dönüşmüştür.

Hakkında bilgi verilen şehir aşağıdakilerden hangisidir?


13. Mescid-i Aksa’nın yer aldığı şehir aşağıdakilerden hangisidir?


14. • Şairler ve yazarlar tarafından “Endülüs’ün Gururu” olarak isimlendirilmiştir.

• Tarık bin Ziyad’ın kumandanlarından Mugie er-Rumi tarafından fethedilmiştir.

Hakkında bilgi verilen şehir aşağıdakilerden hangisidir?


15. Aşağıdakilerden hangisi Müslümanlar tarafından İslam kültür ve medeniyeti üzerine yapılan çalışmaların amaçlarından değildir?


16. Batılı araştırmacılar tarafından Doğu ülkelerinin din, dil, tarih, kültür ve medeniyetleri üzerine yapılan araştırmaları kapsayan bilim dalı aşağıdakilerden hangisidir?


17. Aşağıdakilerden hangisi İslam toplumunda sosyal dengeyi sağlamak amacıyla tesis edilen kuruluşlardan biri değildir?


18. Müslümanların sosyal ve ekonomik varlıklarını korumak ve İslam ülkelerini bir çatı altında toplamak amacıyla ilk kez Eylül 1969 tarihinde Fas’ın başkenti Rabat’ta meydana getirilen oluşum aşağıdakilerden hangisidir?


19. Minyatür sanatı ile uğraşan kimseye ne ad verilir?


20. Müslümanlar; İslamiyet’in toplumsal hassasiyeti doğrultusunda, ülkesine, insanlığa ve çevresine karşı duyarsız kalamazlar. Bu nedenle toplumsal projelere katkı sağlayıp insanlığın huzuru ve yeryüzünde adaletin tesisi için emek harcayarak mücadele ederler.

Bu metinde aşağıdaki konulardan hangisi vurgulanmaktadır?

Açık Lise İslam Kültür ve Medeniyeti 2 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 1. dönem

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

İslam Kültür ve Medeniyeti 2 Açık Lise Test Çöz

‘’İslam Kültür ve Medeniyeti 2 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise İslam Kültür ve Medeniyeti 2 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 1. DÖNEM

İslam Kültür ve Medeniyeti 2 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 YILI İslam Kültür ve Medeniyeti 2 dersi 1. DÖNEM Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.

Açık Lise İslam Kültür ve Medeniyeti 2 dersi 1. DÖNEM Test Çözme Taktikleri 2020 YILI

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise İslam Kültür ve Medeniyeti 2 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 1. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok İslam Kültür ve Medeniyeti 2 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

İslam Kültür ve Medeniyeti 2 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

İslam Kültür ve Medeniyeti 2 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 2. Dönem Sınav Tarihi
16 Mart 2024 - 17 Mart 2024
SPONSOR