İŞLETME 1

2020 YILI 1. DÖNEM
admin
Kasım 2, 2023
185 views

Açık Lise İŞLETME 1 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 1. dönem


1. Aşağıdakilerden hangisi insanların istek ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla üretim faktörlerini bir araya getirerek mal ve hizmet üreten ekonomik birimdir?


2. Aşağıdakilerden hangisi girişimcinin özelliklerindendir?


3. Türk Ticaret Kanunu’nun 12. Maddesi taciri, ‘Bir işletmeyi kısmen dahi olsa kendi adına işleten kimse’ olarak tanımlamaktadır.

Buna göre tacir olan kişi ile ilgili aşağıdakilerden hangisi doğrudur?


4. Aşağıdakilerden hangisi fizyolojik ihtiyaçlardan biridir?


5. Ekonomik mallar kullanım süreleri açısından dayanıklı ve dayanıksız olmak üzere ikiye ayrılır. Bir ürün bir kez kullanıldığında veya kısa süre kullanıldığında tükeniyor ya da yok oluyorsa dayanıksız maldır.

Paragrafa göre aşağıdakilerden hangisi dayanıksız mala örnektir?


6. Bir işletmede verimliliği artırmak için aşağıdakilerden hangisi yapılmalıdır?


7. Ülkemizde standardizasyonu sağlamaya yönelik yetkili kurum aşağıdakilerden hangisidir?


8. Aşağıdakilerden hangisi işletmenin genel amaçlarındandır?


9. Kar, özel işletmeler için temel amaç iken kamu işletmeleri için ikincil amaçtır. Çeşitli değerlendirmelerde ölçüt olarak da kullanılmaktadır.

Buna göre kar aşağıdakilerden hangisi değildir?


10. İşletme yöneticileri, insanların ihtiyaçları ile bu ihtiyaçları karşılayan mal ve hizmetler arasındaki ilişkiyi incelemek istediğinde aşağıdaki bilim dallarının hangisinden doğrudan yararlanır?


11. Aşağıdakilerden hangisi işletmenin hukuksal yönden sınıflamasına örnektir?


12. Aşağıdakilerden hangisi hizmet sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin genel özelliklerinden biridir?


13. Aşağıdakilerden hangisi tek kişi işletmesinin üstünlüklerindendir?


14. Adi şirketler (Adi ortaklıklar), iki ya da daha fazla kişinin herhangi bir şekil şartına tabi olmaksızın yalnızca sözlü bir anlaşma ile geçici ya da sürekli olarak kurdukları ortaklık türüdür.

Buna göre aşağıdakilerden hangisi adi ortaklık türünün özelliklerinden biridir?


15. Aşağıdakilerden hangisi şahıs şirketlerinin özelliklerinden biridir?


16. Aşağıdaki şirket türlerinden hangisi sermaye şirketlerindendir?


17. Aşağıdakilerden hangisi derneklerin özelliklerindendir?


18. Termik santralin kömür yataklarına, şeker fabrikasının şeker yetiştirilen alanlara, kereste fabrikasının orman alanlarına yakın bölgeye kurulması işletmelerin kuruluş yeri seçiminde etkili olan faktörlerden hangisine örnektir?


19. Aşağıdakilerden hangisi işverenin Sosyal Güvenlik Kurumuna karşı yükümlülüklerinden değildir?


20. Pastane işleten girişimci Hakan Bey, çevre temizlik vergisini aşağıdakilerden hangisine öder?

Açık Lise İŞLETME 1 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 1. dönem

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

Açık Lise sınav soruları 2023 İŞLETME 1 Sınav Soruları 2020 yılı 1. dönem

İŞLETME 1 Açık Lise Test Çöz

‘’İŞLETME 1 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise İŞLETME 1 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 1. DÖNEM

İŞLETME 1 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 YILI İŞLETME 1 dersi 1. DÖNEM Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise İŞLETME 1 dersi 1. DÖNEM Test Çözme Taktikleri 2020 YILI

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise İŞLETME 1 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 1. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok İŞLETME 1 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

İŞLETME 1 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

İŞLETME 1 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR