Kimya 1

2020 YILI 2. DÖNEM
admin
Kasım 2, 2023
66 views

1. Aşağıdaki elementlerden hangisi simyayla uğraşan insanlar tarafından keşfedilmemiştir?


2. Kimyasal tepkimelerin hızları, enerjileri vb. konuları inceleyen; metal kaplamacılık, piller, elektroliz gibi uğraş alanları olan kimyanın dalı hangisidir?


3. Aşağıdakilerden hangisi bir elementin sembolü olamaz?


4. Formülü Ca(OH)₂ olarak gösterilen maddenin adı nedir?


5. Keskin kokulu, sarımsı yeşil renkte ve solunduğunda insan sağlığına zararlı etkileri olan gaz aşağıdakilerden hangisidir?


6. Aşağıdakilerden hangisi akaryakıt istasyonlarında gördüğümüz “yanıcı madde” anlamına gelen temel uyarı işaretidir?


7. Kimya dersinde deney yapacak bir öğrencinin uyması gereken zorunlu kurallar laboratuvar kapısına asılmıştır.

Aşağıda dört tanesi verilen bu kurallardan hangisi öğrencinin zehirli bir sıvıyı yutmasını engellemek amaçlıdır?


Bu malzemenin adı hangisidir?


9. 1987’de Crookes tüpü ile yaptığı çalışmalarda atomun yapısından parçacıkların koptuğunu keşfeden ve bu sayede “atom bölünemez” görüşünün terk edilmesini sağlayan bilim insanı aşağıdakilerden hangisidir?


Temel hâldeki ₁₇CI atomunun elektronları verilen şekilde doğru yerlere yerleştiğinde katmanlardaki elektron sayılarının büyükten küçüğe sıralanışı aşağıdakilerden hangisidir?


11. Modern atom teorisinde, elektronların davranışı - - - - modeli ile açıklanmaktadır. Bu model, Bohr atom modelinden farklı olarak elektronların çekirdeğin çevresindeki belirli yörüngelerde değil, belirli enerji seviyelerindeki belirli bölgelerde bulunma ihtimalinin olduğunu öne sürmektedir.

Bu paragrafta boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?


Buna göre aşağıdakilerden hangisi doğrudur?


13. Aşağıdaki tanecik çiftlerinden hangisi izobar atomlar için örnektir?


14. Elementlerin sınıflandırılıp periyodik sistemi oluşturmak için çalışmalar yapan Mendeleyev ve Moseley, elementlerin farklı özelliklerini göz önüne alarak sıralamıştır. Ancak her ikisi de sıralamaları sonucunda ortak bir ifade kullanmıştır.

Günümüzde de kullanılan bu ifade aşağıdakilerden hangisidir?


15. Periyodik sistemin 3. periyot 5A grubunda bulunan element hangisidir?


Periyodik sistemde yerleri belirtilen elementlerden hangisinin sınıfı yanlıştır?

Element Sınıfı


17. Aşağıdakilerden hangisi metallere ait bir özellik değildir?


18. Periyodik sistemde aynı grupta atom numarası arttıkça aşağıdaki periyodik özelliklerden hangisi artar?


19. Be atomunun çapının ₁₂Mg atomunun çapından küçük olmasının sebebi aşağıdakilerden hangisidir?


20. Kimyasal tepkime esnasında elektron verme eğilimi fazla olan elementler - - - -, elektron alma eğilimi fazla olan elementler ise - - - - karakter gösterir.

Bu cümlede boş bırakılan yerlere sırasıyla hangi terimler getirilmelidir?

Açık Lise Kimya 1 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

Kimya 1 Açık Lise Test Çöz

‘’Kimya 1 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Kimya 1 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 2. DÖNEM

Kimya 1 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 YILI Kimya 1 dersi 2. DÖNEM Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.

Açık Lise Kimya 1 dersi 2. DÖNEM Test Çözme Taktikleri 2020 YILI

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise Kimya 1 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Kimya 1 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Kimya 1 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Kimya 1 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 2. Dönem Sınav Tarihi
16 Mart 2024 - 17 Mart 2024
SPONSOR