açık lise obp hesaplama

admin
Eylül 9, 2023
210 views

Açık Lise Obp Hesaplama

Açık lise obp hesaplama

Açık öğretim lisesi okuyan öğrencilerin üniversite sınavlarında Açık lise obpnın ne kadar olması gerektiğini sayfamızda hesaplayabilirsiniz.

Öncelikle üst kısımda hangi dersten kaç puan aldığınızı yazınız “Ders Ekle” butonu ile başarılı olduğunuz dersleri seçerek ders notlarınızı girdikten sonra alt kısımda yer alan “Hesapla” butonu ile orta öğretim başarı puanı (Açık lise obp) heaaplayabilirsiniz.

Açık lise obp, lise mezuniyet puanınızdan hesaplanan ve üniversite sınavları sonucunda yerleştirmede kullanılacak puanlara eklenecek puandır. Açık Lise mezuniyet puanı, üniversite yerleştirme puanını önemli ölçüde etkiler. Bu nedenle lisedeki notlarınızın iyi olması için gayret göstermelisiniz.

Örneğin açık lise mezuniyet puanları arasında 10 puan fark olan (örneğin biri 60, diğeri 70) öğrenciler arasında normal yerleştirmede 6, ek puanlı yerleştirmede 9 puan Açık lise obp farkı olacaktır. Yani ikinci öğrenci 6 puan farkla yarışa başlayacaktır. Yerleştirme puanlarını incelerseniz bunun büyük bir fark olduğunu görürsünüz.

açık lise Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP) hesaplama

Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR