1. Edimsel koşullanma yoluyla öğrenmede organizma, istenilen davranışı gösterdiğinde ödüle ulaşır.

Bu bilgiye göre aşağıdakilerden hangisi edimsel koşullanma yoluyla öğrenmeye örnek verilemez?


2. Üniversite okumak için il dışına gitmiş olan Hakan ne zaman acıksa, mutfakta o an olan malzemeleri rastgele kullanıp yeni tarifler ortaya çıkararak karnını doyurmaktadır.

Hakan’ın bu şekilde yemek yapması aşağıdaki öğrenme türlerinden hangisine örnek verilebilir?


3. Eskiden ders konularını biriktirip toplu olarak çalışan Yeşim, son sınavından önce farklı bir yöntem deneyip konuları parçalara bölerek çalışmıştır.

Yeşim’in farklı bir şekilde sınava hazırlanması öğrenmeyi etkileyen aşağıdaki faktörlerden hangisiyle ilgilidir?


4. Aşağıdakilerden hangisi hayat boyu öğrenmenin amaçlarından biri değildir?


5. Sonradan öğrenilen bilgilerin daha önceden öğrenilmiş bilgileri unutturmasına “geriye ket vurma” denir.

Buna göre aşağıdakilerden hangisi geriye ket vurma örneğidir?


6. Arkadaşlarıyla otururken düşüncelere dalan Meltem, düşündüklerini arkadaşlarına aktardığını sanarak onlardan bir açıklama bekler.

Meltem’in yaşadığı bu durum aşağıdakilerden hangisine örnek verilebilir?


7. Bir tür zihinsel kurulum olan “işleve takılma” nesnelerin tek bir şekilde kullanılıp farklı işlevler için kullanılamayacağını düşünme biçimidir.

Buna göre aşağıdakilerin hangisinde işleve takılma durumu ortaya çıkmıştır?


8. “Aynı işlemle benzer koşullarda tekrarlanan ölçümlerin benzer sonuçlar vermesi” aşağıdakilerden hangisiyle ifade edilir?


9. “Dün akıllıydım, dünyayı değiştirmek istedim. Bugün ise bilgeyim, kendimi değiştirdim.” diyen birinin aşağıdaki zeka alanlarından hangisi daha gelişmiştir?


10. Aşağıdaki seçeneklerin hangisinde kişiliğe etki eden çevresel bir faktöre yer verilmemiştir?


11. Psikanalitik kurama göre buzdağının suyun altında kalan kısmına benzeyen ve her bireyin zihninin derinliklerini işgal eden bölümü aşağıdakilerden hangisidir?


12. Her bir öğrencisinin öğrenme hızına göre öğretim sürecini planlayan Salih Öğretmen, aşağıdaki unsurların hangisini göz önünde bulundurarak davranmış olur?


13. • Mürekkep lekeleri ile yapılmış on karttan oluşur.

• Denekten, kendisine tanınan sürede kartları tek tek yorumlaması istenir.

Özellikleri verilen psikolojik test aşağıdakilerden hangisidir?


14. Bireyin istemediği seçenekler arasından birini seçmek zorunda kalmasına “kaçınma – kaçınma çatışması” denir.

Aşağıdakilerden hangisi sözü edilen duruma örnek verilebilir?


15. Yoğun stres altındaki bir kişide aşağıdaki durumların hangisinde bir artış gözlenmez?


16. Aşağıdaki durumlardan hangisinin öğrenciyi başarısızlığa itmesi beklenmez?


17. Çocukluk ve ergenlik dönemlerinde, olumsuz gelişmelerin art arda gelmesiyle gerçek dünyada tatmin edilemeyen istek ve arzular gerilime sebebiyet verebilir. Kişi böyle bir durumla karşılaştığında gerçek olandan sıyrılıp kendisine zihinsel bir dünya kurabilir.

Parçada anlatılan savunma mekanizması aşağıdakilerden hangisidir?


18. İnsan yaşantısının düzenli bir şekilde sürdürülebilmesi için ruh sağlığının belli bir denge durumuna erişmiş olması gerekir.

Buna göre aşağıdakilerin hangisinde ruh sağlığını bozucu bir duruma yer verilmiştir?


19. • Kendisini aşırı bir biçimde beğenir ve kendisine hayranlık duyar.

• Başkalarının da kendisine karşı bu beğeni ve hayranlığı göstermesini bekler.

• Kendini ön plana çıkarmak için sürekli dikkat çekmeye çalışır.

Özellikleri verilen kişilik bozukluğu aşağıdakilerden hangisidir?


20. Ruh sağlığının ciddi bir biçimde bozulması durumunda bir bireyin atması gereken ilk doğru adım aşağıdakilerden hangisidir?

Açık Lise Psikoloji 2 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 1. dönem

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

Psikoloji 2 Açık Lise Test Çöz

‘’Psikoloji 2 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Psikoloji 2 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 1. DÖNEM

Psikoloji 2 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 YILI Psikoloji 2 dersi 1. DÖNEM Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.

Açık Lise Psikoloji 2 dersi 1. DÖNEM Test Çözme Taktikleri 2020 YILI

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise Psikoloji 2 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 1. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Psikoloji 2 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Psikoloji 2 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Psikoloji 2 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 2. Dönem Sınav Tarihi
16 Mart 2024 - 17 Mart 2024
SPONSOR