1. Performans, öğrenilenin gözlenebilir hâle dönüşmesidir.

Buna göre aşağıdakilerden hangisi performanstır?


2. Doğuştan gelen, niçin yapıldığı organizmanın kendisi tarafından da bilinmeyen, bir türün bütün bireylerinde görülen içgüdü davranışları öğrenme sayılmaz.

Buna göre aşağıdakilerden hangisi öğrenme değildir?


3. Pavlov, zil sesine salya tepkisi vermeyen köpeğe önce zil sesi verip sonra yiyecek verme işlemini defalarca tekrarlamıştır. Köpek, bir süre sonra yalnızca zil sesini duyduğunda da salya tepkisi vermiştir.

Aşağıdakilerden hangisi Pavlov’un deneyindeki öğrenme türüyle benzerlik gösterir?


4. Gece vakti insanları rahatsız edecek şekilde davranışlar sergileyen bir grubu polise ihbar ederek istenmeyen durumdan kurtulmak olumsuz pekiştirmeye örnektir.

Buna göre aşağıdakilerden hangisi olumsuz pekiştirmedir?


5. 2 yaşındaki Ceren, dört ayaklı ve kuyruklu tüm hayvanlara kedi demektedir. Ancak zamanla bu hayvanlar arasında fark olduğunu anlamış ve sadece kedilere kedi demeye başlamıştır.

Ceren’in durumu sırasıyla aşağıdaki kavramlardan hangisine örnek verilebilir?


6. Bilgisayar oyununda bir bölümün nasıl geçileceğini bilmeyen oyuncunun rastgele tuşlara basarak bölümün nasıl geçileceğini öğrenmesi aşağıdaki öğrenme türlerinden hangisine örnek verilebilir?


7. “Bir insana uçmayı ya da bir köpeğe konuşmayı öğretememek” öğrenenle ilgili aşağıdaki faktörlerin hangisinden kaynaklıdır?


8. Aşağıdakilerden hangisi “öğrenmeyi öğrenme” eğitim anlayışını benimsemiş bir bireyin özelliklerindendir?


9. Daha önce öğrenilmiş olan ve zamanla otomatikleşen beceriler (yüzme, bisiklete binme vb.) aşağıdaki bellek türlerinin hangisine aittir?


10. Unutmayla ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?


11. Sararan yaprakların sonbaharı temsil etmesi aşağıdaki düşünmenin temel birimlerinden hangisine örnektir?


12. Birey ne kadar zekiyse problem çözmede de o kadar başarılıdır.

Buna göre aşağıdakilerden hangisi bir problemin çözümünü kolaylaştırır?


13. Bir test neyi ölçmek üzere hazırlanmışsa onu ölçmelidir. Örneğin yetenek ölçmek için hazırlanmış bir test, yeteneği ölçmelidir.

Bu durum bir testte bulunması gereken aşağıdaki özelliklerden hangisine aittir?


14. Düzyazı, şiir, rapor, mektup, roman yazabilme, dinleyiciler önünde konuşma yapabilme, başkasını dinleyebilme, ne söylediğini anlayabilme yeteneği bu zekâ türüyle ilgilidir.

Bu açıklama aşağıdaki zekâ türlerinden hangisine aittir?


15. Anne ve babanın birtakım özelliklerinin kromozomlar aracılığıyla bireye geçmesi, bireyin kişiliğini şekillendiren bir etkendir.

Bu durum aşağıdaki kişiliği şekillendiren etkenlerden hangisine aittir?


16. – Kişiliğin en ilkel kalıtımsal dürtü ve arzularını içerir.

– Kişiliğin psikolojik yanıdır. Gerçeklik ilkesine uygun olarak hareket eder.

– Kişiliğin toplumsal değerlerle ilgili ahlaki yanını ifade eder.

Verilen açıklamalar sırasıyla aşağıdaki kavramlardan hangisine aittir?


17. Erik Erikson’un temsilcisi olduğu “Psiko Sosyal Kuram” ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?


18. Aşağıdakilerden hangisi bireysel farklılıklarla ilgili doğru bir bilgidir?


19. Hayranı olunan bir dizi oyuncusu gibi giyinmek, davranmak ve konuşmak aşağıdaki savunma mekanizmalarından hangisine örnek verilebilir?


20. Belirli bir nesne ve olay için duyulan, mantıksal olmayan aşırı korkulardır. Örneğin klastrofobi kapalı yerlerde kalmaktan, agorafobi ise açık alanlardan korkmaktır.

Bu açıklama aşağıdaki kaygı bozukluklarından hangisine aittir?

Açık Lise Psikoloji 2 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

Psikoloji 2 Açık Lise Test Çöz

‘’Psikoloji 2 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Psikoloji 2 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 2. DÖNEM

Psikoloji 2 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 YILI Psikoloji 2 dersi 2. DÖNEM Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.

Açık Lise Psikoloji 2 dersi 2. DÖNEM Test Çözme Taktikleri 2020 YILI

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise Psikoloji 2 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Psikoloji 2 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Psikoloji 2 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Psikoloji 2 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 2. Dönem Sınav Tarihi
16 Mart 2024 - 17 Mart 2024
SPONSOR