1.Aşağıdakilerden hangisi trafikte sergilenmemesi gereken davranışlardandır?

2. Maddi hasarlı bir trafik kazasında kazaya karışanların beden dilini yanlış kullanmaları aşağıdakilerden hangisine yol açar?

3.
Şekildeki trafik işaretinin anlamı nedir?

4. Yolun yayalara kapalı olduğunu, yayaların taşıt yoluna giremeyeceğini belirten trafik ışığı aşağıdakilerden hangisidir?

5. Takip mesafesi, takip eden aracın 2 saniyede katedeceği yol uzunluğu kadardır. Takip mesafesinin yeterli olup olmadığı “_________ , _________ sayma kuralı” ile de kontrol edilir.
Bu ifadede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangileri yazılmalıdır?

6.
Aşağıdaki trafik işaretlerinden hangisi kontrollü demiryolu geçidine yaklaşıldığını belirtir?

7. • Trafik işaretlerinin ve kara yoluna ait diğer yapı ve güvenlik tesislerinin üzerine yazı yazmak ve yerlerini değiştirmek yasaktır.
• Kara yolu dışındaki veya kenarındaki trafik işaretlerinin görülmesini engelleyecek şekilde ağaç ve aydınlatma direği dikmek serbesttir.
Trafik ile ilgili verilen cümleler doğru (D) - yanlış (Y) olarak değerlendirildiğinde sıralama aşağıdakilerden hangisi olur?

8. I. Dönemeçlere
II. Kavşaklara
III.Tepe üstlerine
Sürücüler, yukarıda verilenlerden hangilerine yaklaşırken hızlarını azaltmalıdır?

9. Aşağıdakilerden hangisi yayaların karşıdan karşıya geçerken uyması gereken kurallardan biri değildir?

10. Yayaların ve araç kullananların diğer yaya ve araç kullananlara göre, yolu kullanma sırasındaki öncelik hakkına ne denir?

11. Geçiş üstünlüğüne sahip olan ambulans ve doku nakil araçlarındaki ışıklı uyarı işaretleri hangi renktir?

12.
Aşağıdaki şekillerin hangisinde 1 numaralı araç önündeki aracı geçebilir?

13. İnsan hayatı için büyük tehlike oluşturan trafik sorununun bir an önce çözüme ulaştırılması aşağıdakilerden hangisi ile mümkün olur?

14. Bütün ehliyet türleri için sürücü adaylarında en az hangi düzeyde eğitim şartı aranmaktadır?

1. Aşağıdakilerden hangisi Millî Eğitim Bakanlığının trafik eğitimiyle ilgili görev ve yetkilerinden biri değildir?

16. İlgili yönetmelik gereği emniyet kemeri veya çocuk oto koltuğu sistemi bulundurma zorunluluğu olmayan araçlar hariç, çocuk bağlama sistemi olmayan araçlarda kaç yaşın altındaki çocuklar taşınamaz?

17. I. Yaya
II. Yolcu
III.Sürücü
Güvenli yolculukta alınması gereken önlemlere ilişkin olarak yukarıda verilenlerden hangilerine sorumluluk düşmektedir?

1. Aşağıdakilerden hangisi raylı sistemlerde güvenli yolculuk için alınması gereken önlemlerdendir?

19. Aşağıdakilerden hangisinin yapılması çevreyi korumaya katkı sağlar?

20.
2016 yılında ülkemizde meydana gelen trafik kazalarındaki kusur unsurları ve kaza sayıları yukarıdaki tabloda verilmiştir.
Bu bilgilere göre aşağıdakilerden hangisi kesinlikle söylenir?

Açık Lise Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 2. dönem

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 Açık Lise Test Çöz

‘’Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 2. DÖNEM

Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2019 YILI Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 dersi 2. DÖNEM Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.

Açık Lise Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 dersi 2. DÖNEM Test Çözme Taktikleri 2019 YILI

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 2. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 2. Dönem Sınav Tarihi
16 Mart 2024 - 17 Mart 2024
SPONSOR