Açık Lise Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 3. dönem


1.Trafik düzenini ve trafikte bireylerin güvenliğini yalnızca yazılı kurallarla sağlamak mümkün değildir. Bu noktada insan ilişkilerinde geçerli olan bazı değerlere sahip olmamız gerekir.
Buna göre aşağıdakilerden hangisi, bu değerlerden biri değildir?

2. Trafikte aracından yaşlı, hasta veya çocuklu bir insanı indirmek için kısa süreli duraklayan bir sürücüye arkadaki sürücülerin korna çalmak yerine sabırlı davranması aşağıdakilerden hangisine neden olur?

3. Toplu taşıma araçlarında aşağıdakilerden hangisinin yapılması insanların emniyetli, huzurlu ve sakin bir yolculuk yapmalarına imkân sağlayacaktır?

4.
Şekildeki trafik işareti sürücüye neyi bildirir?

5. I. Kavşaklarda ve demiryolu geçitlerinde
II. Yaya ve okul geçitlerine yaklaşılan yerlerde
III.Görüşün yetersiz olduğu tepe üstü ve dönemeçlerde
Yukarıda belirtilen yerlerin hangilerinde öndeki aracın geçilmesi yasaktır?

6. Takip mesafesi en az ne kadardır?

7. Aksine bir işaret yoksa erişme kontrollü kara yollarında kamyon için azami hız sınırı saatte kaç kilometredir?

8.
Şekildeki araç sürücüsünün hangisini yapması uygundur?

9.
Şekildeki kavşakta karşılaşan araçların ilk geçiş hakkı sıralaması nasıl olmalıdır?

10. Aşağıdakilerden hangisi geçiş üstünlüğüne sahip araçların işaretini alan sürücülerin uyması gereken kurallardan biri değildir?

11. I. Bilinçli ve sorumluluk sahibi bireylerin yetişmesi
II. Küçük yaşlardan itibaren trafik eğitiminin verilmesi
III.Trafik kurallarının bir yaşam biçimi olarak benimsenmesi
Verilenlerden hangileri güvenli bir trafik ortamının oluşturulmasına olumlu katkı sağlar?

12. 2918 sayılı “Karayolları Trafik Kanunu’na” göre trafik eğitiminden ve bu alanda yapılan çalışmaların değerlendirilmesinden hangi bakanlıklar sorumludur?

13. İlk defa sürücü belgesi alanlar, belgenin alındığı tarihten itibaren iki yıl süreyle aday sürücü olarak kabul edilir.
Aday sürücü toplam kaç ceza puanını aşması durumunda sürücü belgesi trafik görevlisince iptal edilir?

14.
Sürücünün şekildeki aracı kullanabilmesi için hangi sınıf sürücü belgesine sahip olması gerekir?

1. Aracın zorunlu trafik sigortası olmadığı tespit edilirse aşağıdaki işlemlerden hangisi yapılır?

16. Trafikte güvenli yolculuk yapmak için trafik ortamında bulunan tüm bireylere az ya da çok birtakım sorumluluklar düşmektedir.
Buna göre aşağıdakilerden hangisi yayalara düşen sorumluluklardandır?

17. Aşağıdakilerden hangisi araçlarda olası bir kaza anında ölüm ve yaralanmaların en aza indirilmesi amacıyla alınan önlemlerdendir?

1. Aşağıdakilerden hangisi, motorlu bisiklet ve motosiklet sürücülerinin güvenle yolculuk yapabilmesi için uyması gereken kurallardan biri değildir?

19. Aşağıdakilerden hangisi trafik kazası sebepleri içinde yer almaz?

20. Aşağıdaki çalışmalardan hangisi çevrenin korunmasına katkı sağlar?

Açık Lise Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 3. dönem

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 Açık Lise Test Çöz

‘’Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 3. DÖNEM

Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2019 YILI Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 dersi 3. DÖNEM Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 dersi 3. DÖNEM Test Çözme Taktikleri 2019 YILI

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 3. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR