Açık Öğretim Lisesi Sınav Soruları ve Çıkmış Soruları Çöz – 2024

admin
Ağustos 23, 2023
395 views

Açık öğretim lisesi sınavı kaç soru ve kaç dakikadır?

Sınavda her ders için 20 soru bulunuyor. Sınav oturum süreleri 2:30 saattir bu bilgiyi sınavlarda gözetmen öğretmenler tarafından paylaşılmaktadır.

Açık Öğretim Lisesi sınavını geçmek için kaç puan almak gerekiyor?

20 sorudan oluşan bu sınav toplam 100 puan üzerinden değerlendirilmektedir. Sınavda her soru 5 puan değerindedir. Sınavı geçmek için en az 9 soruya doğru cevap vermek yani 45 puan almak gerekmektedir. Ek olarak açık öğretim lisesi sınavında yanlışlar doğruyu götürmüyor, bilmediğiniz soruları mantığınıza uygun olarak çözebilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi sınavına kaç defa girebilirim ?

Her bir açık öğretim lisesi öğrencisi açık lise sınavına türk dili ve edebiyatı dersinden başarılı olana kadar girme hakkı vardır. Diğer ortak derslerden 3 defa sınava girip başarısız olabilir.  Eğer derslerin sonucunda başarısız olursa, diğer dönemlerde dersleri tekrar etmek zorunda kalır. Bu kural ortal ve zorunlu dersler için geçerlidir.

Açık Öğretim Lisesi sınav soruları zor mu?

Açık öğretim lisesi sorularına bakıldığında bazı sorular bilgi ile rahatlıkla çözülebilecek düzeydedir. Belirli bazı sorular ise öğrencilerin bilgi ve becerisine dayalıdır. Genel olarak bakıldığında sınavın çok zor olmadığı görülmektedir. Sınava girecek açık lise öğrencileri önerimiz konulara iyice çalışıp online olarak sitemiz üzerinden çıkmış açık öğretim lisesi sorularını çözmeleridir.

Açık Öğretim Lisesi sınav tarihleri ne zaman?

Uygulamaya göre yüzyüze  sınav ile açık lise sınavı her yıl en az 3 defa yapılmaktadır. Mezun olacak öğrencilerin durumuna göre açık öğretim lisesi müdürlüğü ek sınav yapabiliyor. Belirlenen tarihte açık öğretim lisesi öğrencileri açık lise yazılı sınavına girer.

Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR