Açık Lise Biyoloji 1 Test Çöz 2019 Yılı 3. Dönem

admin
8 Kasım 2019
1.
Soru 1 )Organizmalardaki yapım (anabolizma) ve yıkım (katabolizma) olaylarının tamamına metabolizma denir.
Aşağıdakilerden hangisi yıkım olaylarından birisidir?
2.
Soru 2 )Canlıların bulunduğu çevrede hayatta kalma şansını artıran kalıtsal, yapısal veya davranışsal değişikliklere verilen isim aşağıdakilerden hangisidir?
3.
Soru 3 )Aşağıdakilerden hangisi inorganik bileşikler için yanlıştır?
4.
Soru 4 )Su ile ilgili özelliklerden hangisi yanlıştır?
5.
Soru 5 )Aşağıdaki pH değerlerinden hangisi baziktir?
6.
Soru 6 )Tiroit bezi hormonlarının sentezi için gerekli olan ve eksikliğinde guatr hastalığı görülen mineral aşağıdakilerden hangisidir?
7.
Soru 7 )Aşağıdaki karbonhidratlardan hangisine bitkilerde rastlanmaz?
8.
Soru 8 )“Hangi besinlerde karbonhidrat vardır?” isimli deneyde patates, ekmek, yumurta akı ve tereyağı kullanılmıştır. Kullanılan malzemelerden alınan küçük parçaların üzerine iyot çözeltisi damlatılmış ve renk değişimleri gözlenmiştir. (İyot çözeltisi nişasta varlığında mavi-mor renk verir.)
Buna göre hangi maddelerde renk değişimi gözlenmiş olabilir?
9.
Soru 9 )Aşağıdakilerden hangisi lipitlerin canlılarda kullanım amaçlarından birisi değildir?
10.
Soru 10 )Aşağıdakilerden hangisi sentezlenen proteinlerin birbirinden farklı olmasında etkili olan faktörlerden birisi değildir?
11.
Soru 11 )
Yukarıda enzim-substrat ilişkisi gösterilmiştir.
Verilen şekle göre enzim substrat ilişkisi için aşağıdakilerden hangisi söylenebilir?
12.
Soru 12 )Aşağıdakilerden hangisi hormonların özelliklerinden birisi değildir?
13.
Soru 13 )Aşağıdakilerden hangisi suda çözünen vitaminlerdendir?
14.
Soru 14 )Canlılar oksijenli solunum, oksijensiz solunum ve fermantasyon ile ATP üretirler ve bu ATP’leri bazı olaylarda kullanırlar.
Aşağıdakilerden hangisi ATP kullanılarak gerçekleştirilen olaylardan birisi değildir?
15.
Soru 15 )Aşağıdaki yapılardan hangisi prokaryot ve ökaryot hücrelerde ortak olarak bulunur?
16.
Soru 16 )Aşağıdakilerden hangisi ökaryot hücreler için yanlıştır?
17.
Soru 17 )Hücre zarı ile çekirdek arasında uzanan tek zarlı kanalcıklar sistemi olan, granüllü ve granülsüz olarak ikiye ayrılan organel aşağıdakilerden hangisidir?
18.
Soru 18 )
Yukarıda mitokondri şematize edilmiştir.
Buna göre aşağıdakilerden hangisi mitokondri için yanlıştır?
19.
Soru 19 )Hücrede organeller dışında hücre iskeleti adı verilen sitoplazmadaki proteinlerden oluşan yapılar vardır.
Aşağıdakilerden hangisi bu yapılardan birisi değildir?
20.
Soru 20 )Aşağıda verilen hücre zarından madde taşıma yöntemlerinden hangisinde enerji harcanır?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Biyoloji 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Biyoloji 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Biyoloji 1 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Biyoloji 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Biyoloji 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Biyoloji 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Biyoloji 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Biyoloji 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Biyoloji 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Biyoloji 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Biyoloji 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Biyoloji 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Biyoloji 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Biyoloji 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Biyoloji 4 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Biyoloji 1 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Kayıt Yenileme Son Gün
09 - EKİM - 2020