Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 Test Çöz 2019 Yılı 3. Dönem

admin
8 Kasım 2019
1.
Soru 1 )İnsan vücudu karmaşık bir sistem olup aynı anda birçok olay gerçekleşmektedir. Bu olaydaların düzenli, uyumlu, kontrollü ve sorunsuz olarak gerçekleşmesi çok önemlidir.
Buna göre insan vücudunda bu olayların koordinasyonunu sağlayan sistem aşağıdakilerden hangisidir?
2.
Soru 2 )Aşağıdaki yapılardan hangisi tüm sinir hücrelerinde bulunmaz?
3.
Soru 3 )Aşağıdakilerden hangisi impuls iletim hızını etkileyen faktörlerden birisi değildir?
4.
Soru 4 )Beyin yarım küreleri çıkartılmış bir kuşun havaya atıldığında uçabildiği, açlık hissetmediği, ağzına besin verildiğinde besini yediği, düşmanlarından kaçmadığı ve dış etkilere karşı duyarlı olmadığı görülmüştür.
Buna göre bu araştırmayla ilgili aşağıdakilerden hangisi çıkarılabilir?
5.
Soru 5 )Hipofiz bezinin ön lobundan salgılanan ve derideki melanosit hücrelerini uyaran hormon aşağıdakilerden hangisidir?
6.
Soru 6 )Dili örten epitel dokuda tadı alan küçük çıkıntılar aşağıdakilerden hangisidir?
7.
Soru 7 )Aşağıdakilerden hangisi destek ve hareket sisteminin görevlerinden birisi değildir?
8.
Soru 8 )Aşağıdakilerden hangisi uzun kemiklerden değildir?
9.
Soru 9 )Kalp kasıyla ilgili olarak aşağıda verilenlerden hangisi doğrudur?
10.
Soru 10 )Aşağıdakilerden hangisi oynamaz eklemlere örnektir?
11.
Soru 11 )Aşağıdakilerden hangisi sindirim kanalı üzerinde bulunan bir organ ya da yapı değildir?
12.
Soru 12 )Mide ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi doğrudur?
13.
Soru 13 )Besinlerin emilim yüzeyini artırmak için bağırsak boşluğuna doğru uzanan yapılar aşağıdakilerden hangisidir?
14.
Soru 14 )Yağları küçük yağ damlacıklarına parçalayarak mekanik sindirim gerçekleştiren ve karaciğer tarafından üretilen salgı aşağıdakilerden hangisidir?
15.
Soru 15 )Aşağıdakilerden hangisi karaciğerin görevlerinden değildir?
16.
Soru 16 )Aşağıdaki damar ve yapılardan hangisi küçük kan dolaşımında görev almaz?
17.
Soru 17 )Aşağıdakilerden hangisi kılcal damarların bir özelliğidir?
18.
Soru 18 )Aşağıdakilerden hangisi sağlıklı bir insanda kanda bulunan maddelerden birisi değildir?
19.
Soru 19 )Doku sıvısında kalan küçük proteinleri, akyuvarları ve bazı maddeleri tekrar kan dolaşımına katan sistem aşağıdakilerden hangisidir?
20.
Soru 20 )Kalbi besleyen koroner damarlardaki kan akımının çeşitli nedenlerle azalması veya kesilmesi sonucu oksijensiz ve besinsiz kalan kalp kası hücrelerinin ölümü sonucu gerçekleşen dolaşım sistemi rahatsızlığı aşağıdakilerden hangisidir?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Seçmeli Biyoloji 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Biyoloji 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seçmeli Biyoloji 1 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Biyoloji 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Biyoloji 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Biyoloji 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Biyoloji 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Biyoloji 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Biyoloji 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Biyoloji 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Biyoloji 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Biyoloji 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Biyoloji 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Biyoloji 4 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli Biyoloji 1 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
5 - 6 ARALIK 2020