Açık Lise Seçmeli Biyoloji 2 Test Çöz 2019 Yılı 3. Dönem

admin
8 Kasım 2019
1.
Soru 1 )Burundan alınan hava, ağızdan alınan havaya göre daha sağlıklıdır.
Bu durumun sebebi aşağıdakilerden hangisidir?
2.
Soru 2 )İnsanda akciğerde tek katlı yassı epitelden oluşan ve etrafı kılcal damarlarla çevrili olan ve akciğerlerin solunum yüzeyini artıran yapılar aşağıdakilerden hangisidir?
3.
Soru 3 )Aşağıdakilerden hangisi soluk verme sırasında gerçekleşen olaylardandır?
4.
Soru 4 )Akciğer alveollerinin enfeksiyonu ve iltihaplanması sonucunda akciğerlerde sıvı ve kan toplanması hastalığıdır. Streptococcus pneumonia türü bakteriler sebep olur.
Yukarıda tanımı verilen akciğer hastalığı aşağıdakilerden hangisidir?
5.
Soru 5 )Aşağıdakilerden hangisi boşaltım (üriner) sisteminin görevlerinden birisi değildir?
6.
Soru 6 )Malpighi cisimciğinde aşağıdaki maddelerden hangisi damar dışına çıkamaz?
7.
Soru 7 )Sağlıklı bir insanda böbreklerde Malpighi cisimciğindeki süzülmeden sonra geri emilme kısmıyla ilgili aşağıdakilerden hangisi doğrudur?
8.
Soru 8 )Böbreklerimiz kanı süzmenin yanı sıra alyuvarların üretilmesini de uyaran bir hormon salgılamaktadır.
Bu hormon aşağıdakilerden hangisidir?
9.
Soru 9 )Aşağıdakilerden hangisi üreme sisteminin görevlerinden birisidir?
10.
Soru 10 )Aşağıdakilerden hangisi dişi üreme sistemi yapılarından birisi değildir?
11.
Soru 11 )Folikül kesesinde olgunlaşan yumurtanın, folikül çatlaması ile yumurtalıktan atıldığı evre aşağıdakilerden hangisidir?
12.
Soru 12 )Embriyonun metabolik artıklarının depo edildiği ve embriyonun gaz alışverişinde rol oynayan embriyonik yapı aşağıdakilerden hangisidir?
13.
Soru 13 )Belli bir bölgede karşılıklı ilişki içinde yaşayan çeşitli bitki ve hayvan türlerinin oluşturduğu topluluk aşağıdakilerden hangisidir?
14.
Soru 14 )Aşağıdakilerden hangisi tür çeşitliliğini etkileyen canlı faktörlerden birisidir?
15.
Soru 15 )Aşağıdaki canlı çiftlerinin hangisinde üreme için rekabet meydana gelebilir?
16.
Soru 16 )Böcekler çiçekten nektar emerek beslenirler, bitkilerin de tozlaşmalarını ve nesillerinin devamını sağlarlar.
Yukarıda verilen ekolojik hikayede geçen simbiyotik yaşam türü aşağıdakilerden hangisidir?
17.
Soru 17 )Dağılım, popülasyona ait bireylerin popülasyonun kapladığı alan içindeki yerleşimleridir.
Aşağıdakilerden hangisi popülasyonlarda görülen dağılım çeşitlerinden birisi değildir?
18.
Soru 18 )
Yukarıda bir popülasyonun yaş grafiği verilmiştir.
Ergin Genç Bu popülasyonun durumu aşağıdakilerden hangisidir?
19.
Soru 19 )Aşağıdakilerden hangisi popülasyon büyüklüğünü negatif yönde etkiler?
20.
Soru 20 )
Yukarıda popülasyonlarda görülen farklı tip hayatta kalma eğrileri verilmiştir.
Bu hayatta kalma eğrileriyle ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Seçmeli Biyoloji 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Biyoloji 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seçmeli Biyoloji 2 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Biyoloji 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Biyoloji 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Biyoloji 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Biyoloji 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Biyoloji 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Biyoloji 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Biyoloji 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Biyoloji 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Biyoloji 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Biyoloji 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Biyoloji 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Biyoloji 1 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli Biyoloji 2 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Kayıt Yenileme Son Gün
09 - EKİM - 2020