Açık Lise Seçmeli Biyoloji 4 Test Çöz 2019 Yılı 3. Dönem

admin
8 Kasım 2019
1.
Soru 1 )
Yukarıda bir bitkinin temel kısımları verilmiştir.
Buna göre bitkide bulunan kısımlarla ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez?
2.
Soru 2 )Bitkilerde kök, gövde ve dalların uç kısmındaki büyüme bölgelerinde bulunan, sürekli bölünebilme yeteneğine sahip olan farklılaşmamış hücrelerden oluşan doku aşağıdakilerden hangisidir?
3.
Soru 3 )Aşağıdakilerden hangisi ksilem ve floemin ortak özelliğidir?
4.
Soru 4 )Yaprakta alt ve üst epidermis arasındaki bölge olan mezofil tabakasında bulunan, kloroplast taşıyan ve fotosentez yapan parankima aşağıdakilerden hangisidir?
5.
Soru 5 )Fındık, ceviz, badem gibi tohumların kabuklarında; şeftali, erik, kayısı gibi meyvelerin çekirdeklerinde; ayva, armut gibi meyvelerin kumsu özelliklere sahip etli kısımlarında bulunan hücre grubu aşağıdakilerden hangisidir?
6.
Soru 6 )Epidermis hücrelerinin dış çevreye bakan özelleşmiş çeperlerinde bu hücrelerin salgılarından oluşmuş, su kaybını önleyen kütikula tabakasıyla ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
7.
Soru 7 )Stomalarla ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi doğrudur?
8.
Soru 8 )Aşağıdakilerden hangisi epidermisin farklılaşmasıyla oluşan yapılardan birisi değildir?
9.
Soru 9 )Aşağıda verilen bitkilerden hangisi kazık köke sahiptir?
10.
Soru 10 )Bitkilerde çeşitli streslere yanıt olarak üretilen ayrıca meyve olgunlaşmasını da sağlayan gaz şeklinde salgılanan hormon aşağıdakilerden hangisidir?
11.
Soru 11 )
Yukarıda bir bitkinin hareketi verilmiştir.
Buna göre bitkinin gövdesinin ve kökünün yaptığı hareket ile ilgili aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi doğrudur?
12.
Soru 12 )Bitkilerin yaşamsal faaliyetleri için çok fazla ihtiyaç duydukları elementlere makro elementler, çok az miktarda ihtiyaç duydukları elementlere ise mikro elementler denir.
Aşağıdaki elementlerden hangisi mikro elementlerdendir?
13.
Soru 13 )Aşağıdakilerden hangisi suyun köklerden yapraklara ulaşmasında etkili olan bir faktör değildir?
14.
Soru 14 )Bitkilerde yumurtalığın gelişip farklılaşmasıyla oluşan, tohumun korunmasını ve yayılmasını sağlayacak şekilde özelleşmiş yapı aşağıdakilerden hangisidir?
15.
Soru 15 )Aşağıdakilerden hangisi tohumun çimlenmesini etkileyen faktörlerden birisi değildir?
16.
Soru 16 )Aşağıdakilerden hangisi çevre şartlarının canlılara etkilerinden birisidir?
17.
Soru 17 )Adaptasyon bir canlının belirli bir çevrede hayatta kalma, üreyebilme şansını artıran özelliklerdir.
Aşağıdakilerden hangisi adaptasyon türlerinden birisi değildir?
18.
Soru 18 )Aşağıdakilerden hangisi yapay seçilim ile üretilmiş bitkilerden birisi değildir?
19.
Soru 19 )Aynı türe ait bireylerde gözlemlenen karakteristik farklılıklar aşağıdakilerden hangisidir?
20.
Soru 20 )Biyolojik ıslah aşağıdakilerden hangisini amaçlar?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Seçmeli Biyoloji 4 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Biyoloji 4 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seçmeli Biyoloji 4 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Biyoloji 4 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Biyoloji 4 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Biyoloji 4 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Biyoloji 4 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Biyoloji 4 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Biyoloji 4 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Biyoloji 4 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Biyoloji 4 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Biyoloji 4 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Biyoloji 4 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Biyoloji 4 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Biyoloji 3 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli Biyoloji 4 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Kayıt Yenileme Son Gün
09 - EKİM - 2020