Açık Lise Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 1 Test Çöz 2019 Yılı 3. Dönem

admin
8 Kasım 2019
1.
Soru 1 )İkinci Dünya Savaşı’ndan önce Habeşistan’ı işgale yönelik politikalarını hayata geçirmeye çalışmış olan devlet aşağıdakilerden hangisidir?
2.
Soru 2 )I. Dünya Savaşı’nın galip devletleri ile mağlup devletleri arasında imzalanacak barış antlaşmalarının koşullarını hazırlamak ve Osmanlı Devleti’nin topraklarını yeniden paylaşmak için toplanan konferans aşağıdakilerden hangisidir?
3.
Soru 3 )I. Dünya Savaşı sonunda İtilaf Devletlerinin Almanya’ya imzalattırdıkları antlaşma aşağıdakilerden hangisidir?
4.
Soru 4 )İlk olarak Ekim Devrimi ile 1917 yılında Rusya’da uygulama imkânı bulan ideoloji aşağıdakilerden hangisidir?
5.
Soru 5 )Türkistan’ın millî mücadelesi olan Basmacı Hareketi hangi devlete karşı ortaya çıkmıştır?
6.
Soru 6 )Sykes – Picot( Saykıs Pikot ) Antlaşması ile Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz ve İstanbul aşağıdaki devletlerden hangisine bırakılmıştır?
7.
Soru 7 )Modern Japonya’nın doğuşunu sağlayan gelişme aşağıdakilerden hangisidir?
8.
Soru 8 )Aşağıdakilerden hangisi Müttefik Devletlerden biridir?
9.
Soru 9 )II. Dünya Savaşı sırasında ABD ile Japonya arasında savaşı başlatan gelişme aşağıdakilerden hangisidir?
10.
Soru 10 )II. Dünya Savaşı sonunda dünyanın iki süper gücü olarak ortaya çıkan devletler aşağıdakilerden hangileridir?
11.
Soru 11 )Aşağıdakilerden hangisi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin daimi üyelerinden değildir?
12.
Soru 12 )Aşağıdakilerden hangisi Uluslararası Para Fonu’nun( IMF) merkezidir?
13.
Soru 13 )Türkiye II. Dünya Savaşı sonunda kurulacak olan Birleşmiş Milletler Teşkilatının asil üyeleri arasında yer alabilmek için aşağıdakilerden hangisini yapmıştır?
14.
Soru 14 )II. Dünya Savaşı yıllarında Türkiye ekonomiyi ve fiyatları denetim altına almak için aşağıdaki kanunlardan hangisi çıkarmıştır?
15.
Soru 15 )Aşağıdakilerden hangisi Batı Bloku’nda atılan siyasi ve ekonomik adımlardan değildir?
16.
Soru 16 )Aşağıdakilerden hangisi NATO’ya karşı kurulmuştur?
17.
Soru 17 )Hindistan millî hareketinin lideri aşağıdakilerden hangisidir?
18.
Soru 18 )Muhammed Ali Cinnah aşağıdaki devletlerden hangisinin kurucusudur?
19.
Soru 19 )Türkiye’nin NATO’ya girmek için katıldığı savaş aşağıdakilerden hangisidir?
20.
Soru 20 )27 Mayıs 1960 Askerî Darbesi ile iktidarı sona eren siyasi parti aşağıdakilerden hangisidir?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 1 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 1 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Kayıt Yenileme Son Gün
09 - EKİM - 2020