Açık Lise Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Test Çöz 2019 Yılı 3. Dönem

admin
8 Kasım 2019
1.
Soru 1 )ABD ve SSCB aşağıdaki antlaşmalardan hangisiyle nükleer silahsızlanma konusunda önemli bir adım atmışlardır?
2.
Soru 2 )SALT – II Antlaşması’nın hayata geçmesine engel olan gelişme aşağıdakilerden hangisidir?
3.
Soru 3 )Küba Buhranı aşağıdaki devletlerden hangileri arasında yaşanmıştır?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisi Soğuk Savaş Dönemi çatışmalarından değildir?
5.
Soru 5 )Pakistan Keşmir sorununu aşağıdaki devletlerden hangisiyle yaşamaktadır?
6.
Soru 6 )SSCB işgal ettiği Afganistan’dan hangi antlaşma sonrası çekilmiştir?
7.
Soru 7 )Aşağıdakilerden hangisi 1955 Bandung Konferansı ile ortaya çıkmıştır?
8.
Soru 8 )Birleşmiş Milletler tarafından ortaya konulan Çoğunluk Planı ve Azınlık Planı ile aşağıdaki meselelerden hangisinin çözümü amaçlanmıştır?
9.
Soru 9 )1956 Arap – İsrail Savaşı’nda aşağıdaki devletlerden hangileri İsrail ile iş birliği yapmıştır?
10.
Soru 10 )Aşağıdakilerden hangisi İsrail’in 1967 Arap – İsrail Savaşı sonucunda ele geçirdiği yerlerden değildir?
11.
Soru 11 )Aşağıdakilerden hangisi Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan sorunlardan değildir?
12.
Soru 12 )Aşağıdakilerden hangisi Megali İdea hedefi çerçevesinde Kıbrıs’ın Yunanistan’a bağlanmasını ifade etmektedir?
13.
Soru 13 )Orta Doğu’da aşağıdaki nehirlerden hangisinin sularının paylaşımı konusunda sorun yaşanmamaktadır?
14.
Soru 14 )Aşağıdakilerden hangisi Arap Baharı’nın yaşandığı devletlerden biridir?
15.
Soru 15 )Dağlık Karabağ Sorunu aşağıdaki devletlerden hangileri arasında yaşanmaktadır?
16.
Soru 16 )SSCB devlet başkanı Mihail Gorbaçov’un devlet yapılanmasında ve işleyişinde şeffaflık, ekonomide yeniden yapılandırmacı yaklaşımla kademeli olarak gerçekleştirdiği devrim aşağıdakilerden hangisidir?
17.
Soru 17 )Filistin’de ilk kez 9 Aralık1987’de başlayan ve “İntifada” adı verilen halk direnişi hangi devletin işgallerine karşı ortaya çıkmıştır?
18.
Soru 18 )İsmini 2016 yılında Çekya olarak değiştirmiş olan devlet aşağıdakilerden hangisidir?
19.
Soru 19 )Ulusal ekonomide tarım, sanayi ve hizmet alanında üretici ve tüketici konumundaki bireylerin tümünü temsil eden kesime verilen isim aşağıdakilerden hangisidir?
20.
Soru 20 )Mavi Marmara baskını Türkiye’nin hangi devletle ilişkisinin bozulmasında etkili olmuştur?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seç. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 1 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Kayıt Yenileme Son Gün
09 - EKİM - 2020