Açık Lise Coğrafya 3 Test Çöz 2019 Yılı 3. Dönem

admin
8 Kasım 2019
1.
Soru 1 )
Harita üzerinde numaralanmış levhaların adları aşağıdakilerinden hangisinde doğru olarak verilmiştir?
I <-----> II
2.
Soru 2 )
Dağ oluşumu sırasında yeryüzünün kırılma ile yüksekte kalan kısmına Horst, çukurda kalan kısmına ise Graben adı verilir.
Buna göre yukarıdaki görselde numaralanmış alanların sırasıyla hangileri horst ve grabenleri gösterir?
Horst <----> Graben
3.
Soru 3 )Aşağıdakilerden hangisi volkanik depremlerin özelliklerinden biridir?
4.
Soru 4 )Volkan camı olarak da bilinen, yeraltından çıkan lavların aniden soğuması ile meydana gelen siyah renkli, camsı, kaygan ve sert kayacın adı _________ dir.
Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?
5.
Soru 5 )Türkiye Deprem Alanları Haritası ile aşağıdakilerden hangisi arasında paralellik görülür?
6.
Soru 6 )Eğimin fazla, akış hızının yüksek ve genellikle kaynak noktalarına yakın yerlerde derine doğru aşındırmanın çok olduğu alanlarda oluşan vadilere _________ denir.
Yukarıda boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?
7.
Soru 7 )Mantar Kaya aşındırma şeklinin görüldüğü bir alanda aşağıda verilen dış kuvvetlerden hangisinin etkisi daha fazladır?
8.
Soru 8 )Aşağıdakilerden hangisi buzul aşındırma şekillerinden biridir?
9.
Soru 9 )
Yukarıdaki görselde verilen ve ülkemizde Pamukkale’de örneği olan yeryüzü şeklini oluşturan kayacın adı nedir?
10.
Soru 10 )Türkiye’nin ortalama yükseltisinin genel olarak batıdan doğuya doğru gidildikçe artması ve doğuda ortalamanın 2000 metreye yaklaşması aşağıdakilerden hangisine neden olmuştur?
11.
Soru 11 )Aşağıdakilerden hangisi İç Anadolu Bölgesindeki platolardan biri değildir?
12.
Soru 12 )Dünyadaki en büyük tatlı su deposu aşağıdakilerden hangisidir?
13.
Soru 13 )
Yukarıdaki dünya haritası üzerinde numaralanmış okyanusların adları aşağıdakilerden hangisinde doğru olarak verilmiştir?
I <----> II
14.
Soru 14 )
Yukarıda verilen görseldeki kaynak türü aşağıdakilerden hangisidir?
15.
Soru 15 )Türkiye sınırları içinde uzunluğu en fazla olan nehir aşağıdakilerden hangisidir?
16.
Soru 16 )Topraklarla ilgili verilen bilgilerden hangisi doğrudur?
17.
Soru 17 )Türkiye’de toprak(arazi) kullanımıyla ilgili verilen bilgilerden hangisi yanlıştır?
18.
Soru 18 )Aşağıdakilerden hangisi bir yerde ormanın yetişmesini kolaylaştıran faktörlerden değildir?
19.
Soru 19 )
Harita üzerinde dağılış alanı gösterilen bitki topluluğun genel adı aşağıdakilerden hangisidir.
20.
Soru 20 )Türkiye’nin genel bitki örtüsü ile ilgili verilen bilgilerden hangisi yanlıştır?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Coğrafya 3 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Coğrafya 3 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Coğrafya 3 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Coğrafya 3 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Coğrafya 3 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Coğrafya 3 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Coğrafya 3 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Coğrafya 3 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Coğrafya 3 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Coğrafya 3 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Coğrafya 3 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Coğrafya 3 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Coğrafya 3 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Coğrafya 3 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Coğrafya 2 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Coğrafya 3 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Kayıt Yenileme Son Gün
09 - EKİM - 2020