Açık Lise Seçmeli Coğrafya 1 Test Çöz 2018 Yılı 3. Dönem

admin
14 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Aşağıdakilerden hangisi biyoçeşitliliği olumsuz yönde en fazla etkileyen ve türlerin azalmasına neden olan etmendir?
2.
Soru 2 )Kurak iklim bölgelerinde bitkilerin dikenli, sert ve kalın kabuklu olmasının sebebi nedir?
3.
Soru 3 )Aşağıdakilerden hangisi tundra biyomunun karakteristik hayvanlarından biri değildir?
4.
Soru 4 )Güneş enerjisi sayesinde suyun sıvı halden gaz haline geçmesine ne denir?
5.
Soru 5 )Ülkelerin kalkınma planlarını yaparken nüfusla ilgili verileri kullanması ve uygulamalara öncelik vermelerinin sebebi aşağıdakilerden hangisidir?
6.
Soru 6 )Gelişmiş ülkelerin nüfus artışını teşvik eden politikalar uygulamasının sebebi aşağıdakilerden hangisidir?
7.
Soru 7 )Aşağıdakilerden hangisi dünyada diğerleri kadar ünlü ve çok ziyaretçi alan turizm şehirlerinden biri değildir?
8.
Soru 8 )• Dünya’nın en kalabalık nüfusuna sahip şehridir.
• Limanı, borsası ve büyük şirketlerin merkezi olma özelliklerini bünyesinde barındırır.
• Japonya’nın başkentidir
Verilen özellikler hangi şehre aittir?
9.
Soru 9 )Sanayi Devrimi ile beraber ticaretin ve pazar ekonomisinin gelişmesini sağlayan en önemli faktör aşağıdakilerden hangisidir?
10.
Soru 10 )İklim, bitki örtüsü, su kaynakları ve yer şekilleri gibi doğal unsurlar ekonomik faaliyetleri belirler.
Buna göre aşağıdakilerin hangisinde doğal unsurların etkisi daha azdır?
11.
Soru 11 )Otomotiv ve beyaz eşya üretiminde aşağıdaki doğal kaynaklardan hangisi daha yaygın kullanılır?
12.
Soru 12 )Anadolu’nun tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmasında aşağıdakilerden hangisinin etkisi daha az olmuştur?
13.
Soru 13 )Türkiye arazi kullanım haritası incelendiğinde tarım amaçlı yararlanılan yerler ile aşağıdakilerden hangisinin örtüştüğü görülür?
14.
Soru 14 )Aşağıdaki sanayi bitkilerinden hangisi dokuma endüstrisinin ham maddelerindendir?
15.
Soru 15 )Nükleer enerji üretiminde kullanılan madenler aşağıdakilerden hangileridir?
16.
Soru 16 )Aşağıda sanayi tesisi ve bulunduğu şehir arasında yapılan eşleştirmelerden hangisi doğrudur?
17.
Soru 17 )Aşağıdaki kişilerden hangisi hizmet sektöründe çalışmaktadır?
18.
Soru 18 )Aşağıdakilerden hangisi Türkiye’de yaşanan depremlerin verdiği zararı en aza indirir?
19.
Soru 19 )Yamaç eğiminin artması ve yağış miktarının fazlalığı heyelanların gerçekleşmesini kolaylaştıran etkenler olduğu dikkate alınırsa aşağıdaki illerimizin hangisinde bu afetin daha çok yaşandığı söylenebilir?
20.
Soru 20 )Afet İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre ülkemizde çıkan orman yangınlarının büyük kısmı hangi aylar arasında gerçekleşmektedir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 7 – 8 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 3. dönemine ait Seçmeli Coğrafya 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Coğrafya 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 3. dönem Seçmeli Coğrafya 1 sınav soru ve cevapları 2018 yılında çıkmış sorulardır. 7 – 8 Temmuz 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Coğrafya 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Coğrafya 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Coğrafya 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Coğrafya 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Coğrafya 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Coğrafya 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Coğrafya 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Coğrafya 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Coğrafya 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Coğrafya 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Coğrafya 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Coğrafya 4 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli Coğrafya 1 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2018 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
5 - 6 ARALIK 2020