Açık Lise Seçmeli Coğrafya 1 Test Çöz 2019 Yılı 2. Dönem

admin
28 Ekim 2019
1.
Soru 1 )I. İklim
II. İnsan
III. Yer şekilleri
Yukarıdakilerden hangileri canlıların yeryüzünde dağılışını etkileyen coğrafi faktörlerdendir?
2.
Soru 2 )
Belli bir bölgedeki bitki ve hayvan türlerinin ve çeşitlerinin sayı bakımından zenginliğine biyoçeşitlilik denir. Suyun bol, iklim şartlarının elverişli olduğu bölgeler biyoçeşitlilik açısından oldukça zengindir.
Buna göre aşağıdaki dünya haritasında numaralanmış alanlardan hangisinde biyoçeşitliliğin daha zengin olduğu söylenebilir?
3.
Soru 3 )Enerji akışıyla ilgi aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
4.
Soru 4 )Sanayi devrimiyle birlikte atmosfere karışan karbondioksit miktarının hızla artması günümüzün en önemli çevre sorunlarından biri olan küresel ısınmaya neden olmaktadır.
Buna göre aşağıdakilerden hangisi küresel ısınınmanın sonuçlarından biridir?
5.
Soru 5 )I. Japonya
II. Fransa
III. Malezya
IV. Kenya
V. Almanya
Yukarıdaki ülkelerden hangileri nüfus artış hızını yükseltmeye yönelik politikalar uygular?
6.
Soru 6 )Aşağıdakilerden hangisi ülkemizde nüfus artış hızını yükseltir?
7.
Soru 7 )Aşağıdakilerden hangisi uluslararası bir eğitim şehridir?
8.
Soru 8 )Aşağıdakilerden hangisinde şehrin etki alanı ve fonksiyonu doğrudur?
Şehir <----> Etki Alanı <----> Fonksiyon
9.
Soru 9 )Aşağıdakilerden hangisi Türkiye’deki sürekli kır yerleşmelerindendir?
10.
Soru 10 )Dünya üzerinde herhangi bir yerin denizlere, önemli su ve ticaret yollarına, üretim, tüketim, sermaye merkezine yakınlığı veya uzaklığı; üretim, dağıtım ve tüketim faaliyetlerini olumlu veya olumsuz etkiler.
Yukarıdaki paragrafta üretim, dağıtım ve tüketim faaliyetleri üzerinde etki olan hangi unsurdan bahsedilmektedir?
11.
Soru 11 )Aşağıdakilerden hangisi üretimi etkileyen beşeri faktörlerdendir?
12.
Soru 12 )Aşağıdakilerden hangisi tükenmeyen doğal kaynaklardandır?
13.
Soru 13 )Aşağıdakilerden hangisi Türkiye’de uygulanan ekonomi politikalarından biri değildir?
14.
Soru 14 )Aşağıdakilerden hangisi Türkiye’de tarım sektörünün özelliklerinden biridir?
15.
Soru 15 )Ülkemizde en yaygın üretilen tarım ürünü aşağıdakilerden hangisidir?
16.
Soru 16 )
Türkiye haritası üzerinde dağılışı verilen madenler aşağıdakilerden hangisinde doğru olarak verilmiştir?
I <-----> II <-----> III
17.
Soru 17 )GAP ile birlikte üretimi artarak Güney Doğu Anadolu Bölgesi’ni Türkiye’de ilk sıraya çıkaran tarım ürünü aşağıdakilerden hangisidir?
18.
Soru 18 )
Türkiye haritasında numaralanmış alanların hangisinde sanayi daha gelişmiştir?
19.
Soru 19 )İzmir, Mersin, İzmit ve Kırıkkale illerimizin hepsinde bulunan ortak sanayi tesisi aşağıdakilerden hangisidir?
20.
Soru 20 )Aşağıdakilerden hangisi sanayinin dağılışını etkileyen beşeri faktörlerden biri değildir?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Seçmeli Coğrafya 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Coğrafya 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seçmeli Coğrafya 1 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Nisan 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Coğrafya 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Coğrafya 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Coğrafya 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Coğrafya 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Coğrafya 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Coğrafya 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Coğrafya 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Coğrafya 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Coğrafya 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Coğrafya 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Coğrafya 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Coğrafya 4 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli Coğrafya 1 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
5 - 6 ARALIK 2020