Açık Lise Seçmeli Coğrafya 1 Test Çöz 2019 Yılı 3. Dönem

admin
8 Kasım 2019
1.
Soru 1 )Ekosistemde su, besin maddesi ve enerjinin bir canlıdan diğerine geçmesine _________ denir.
Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?
2.
Soru 2 )
Kaktüs gibi kurakçıl bitkiler ile deve ve sürüngen hayvanların yaygın olduğu çöl biyomu harita üzerinde numaralanmış alanların hangisinde görülür?
3.
Soru 3 )Canlıların yeryüzünde dağılışıyla ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi yanlıştır?
4.
Soru 4 )
Görseldeki canlılar için yaşamsal öneme sahip olan döngü aşağıdakilerden hangisidir?
5.
Soru 5 )Ülkelerin nüfus projeksiyonları hazırlama amaçları arasında aşağıdakilerden hangisi yoktur?
6.
Soru 6 )Aşağıdakilerden hangisi ülkemizde nüfusun ikiye katlanma hızını artıran faktörlerden biridir?
7.
Soru 7 )Aşağıdaki şehirlerden hangisinin küresel etki alanı diğerlerine göre daha geniştir?
8.
Soru 8 )Aşağıdakilerden hangisi liman şehirlerimizden biridir?
9.
Soru 9 )Aşağıdakilerden hangisi köylerin ortak özelliklerinden biri değildir?
10.
Soru 10 )Yağışın bol, su kaynaklarının yeterli olduğu verimli sahalarda üretimi, kar yağışı nedeniyle ulaşımda meydana gelen aksamalar dağıtımı, çok soğuk veya çok sıcak kurak alanlarda nüfusun seyrek olmasıyla tüketimi etkileyen doğal unsur aşağıdakilerden hangisidir?
11.
Soru 11 )Sanayi tesislerinin kurulmasından gerekli araç gereçlerin teminine ve çalışanların ücretlerinin ödenmesine kadar birçok alanda üretimi etkileyen beşeri faktör aşağıdakilerden hangisidir?
12.
Soru 12 )Aşağıdakilerden hangisi tükenebilen doğal kaynaklardandır?
13.
Soru 13 )Aşağıdakilerden hangisi Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) kapsamında yer alan illerden biridir?
14.
Soru 14 )
Ürünlerin üretiminde sıcaklık ortalamasının yüksekliği olgunlaşma süresini kısaltır. Mevsimin başında ilk yetişen sebze ve meyvelere ise turfanda denir.
Bu bilgilere göre turfanda tarımında harita üzerinde numaralanmış alanların hangisi ilk sırada yer alır?
15.
Soru 15 )Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde tarımda sulama imkânlarının yaygınlaşması aşağıda verilenlerden hangisinin miktarında azalmaya neden olur?
16.
Soru 16 )Aşağıdakilerden hangisi Türkiye’de tarımı desteklemek amacıyla kurulan kamuya ait bankalardan biridir?
17.
Soru 17 )
Harita üzerinde numaralanmış alanların hangisi bor rezervleri bakımından zengindir?
18.
Soru 18 )Yenilenebilir (tükenmeyen) enerji kaynaklarıyla ilgili verilen bilgilerden hangisi yanlıştır?
19.
Soru 19 )Aşağıdakilerden hangisi Türkiye sanayisinin genel özelliklerinden biri değildir?
20.
Soru 20 )Ülkemizde, sanayi tesisleri genelde nüfusu fazla olan, önemli ulaşım yolları ve limanlara yakın yerlere kurulmuştur.
Aşağıdaki illerden hangisinde yukarıda bahsedilen durum söz konusudur?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Seçmeli Coğrafya 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Coğrafya 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seçmeli Coğrafya 1 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Coğrafya 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Coğrafya 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Coğrafya 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Coğrafya 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Coğrafya 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Coğrafya 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Coğrafya 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Coğrafya 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Coğrafya 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Coğrafya 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Coğrafya 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Coğrafya 4 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli Coğrafya 1 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
5 - 6 ARALIK 2020