Açık Lise Seçmeli Coğrafya 3 Test Çöz 2019 Yılı 2. Dönem

admin
28 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Sıcaklık değerlerinin mevsim normallerinin altına düşmesi ve düşük sıcaklıkların uzun bir süre devam etmesi soğuk hava dalgası olarak ifade edilir.
Soğuk hava dalgalarının aşağıdakilerden hangisi üzerindeki etkisi diğerlerine göre daha azdır?
2.
Soru 2 )Tropikal siklonlar aşağıdaki ülkelerin hangisinde daha fazla etkili olur?
3.
Soru 3 )Aşağıdakilerden hangisi bir kuraklık türü değildir?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisi küresel iklim değişiminin gözlenen veya öngörülen etkilerinden biri değildir?
5.
Soru 5 )Çölleşme, toprağın susuzlaşması ve çoraklaşmasıdır.
Aşağıdakilerden hangisi çölleşmeyi önlemek için alınabilecek tedbirlerden biridir?
6.
Soru 6 )Ülkelerin nüfusu, sanayi üretimi ve tüketim artıkça karbon salımları da artmaktadır.
Buna göre karbondioksit salımında aşağıdaki ülkelerden hangisi diğerlerine göre öndedir?
7.
Soru 7 )Aşağıdakilerden hangisi yapay zekânın en yaygın kullanıldığı alanlardan biridir?
8.
Soru 8 )Aşağıdakilerden hangisi ülkemizde merkezi yönetim birimidir?
9.
Soru 9 )Aşağıdakilerden hangisi bölgesel kalkınma planlarının amaçlarından biri değildir?
10.
Soru 10 )Aşağıdakilerden hangisi ülkemizdeki bölgesel kalkınma projelerinden biridir?
11.
Soru 11 )Aşağıdaki illerden hangisi Doğu Anadolu Projesi kapsamındadır?
12.
Soru 12 )Türkiye’de istihdam oranı ve çalışan sayısı en fazla olan sektör aşağıdakilerden hangisidir?
13.
Soru 13 )Aşağıdakilerden hangisi ulaşımı etkileyen doğal faktörlerdendir?
14.
Soru 14 )Türkiye’deki ulaşım türlerinden hangisi daha gelişmiş ve yaygındır?
15.
Soru 15 )Aşağıdakilerden hangisi ‘Asya Kaplanları’ olarak da bilinen dünya ticaretindeki payı hızla yükselen Uzak Doğu ülkelerden biridir?
16.
Soru 16 )Tarihi İpek Yolu’nun başlangıç noktası olan ülke aşağıdakilerden hangisidir?
17.
Soru 17 )Aşağıda yapılan eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
Turizm zenginliği <-----> Bulunduğu il
18.
Soru 18 )Aşağıdakilerden hangisi 2017 itibariyle Türkiye’nin UNESCO kapsamındaki kültürel varlıklarından biri değildir?
19.
Soru 19 )Coğrafi işaretler herhangi bir ülke, bölge ya da yöre gibi alanlara has ürünlerin yerelliğini koruyabilmek adına alınan yasal tedbirlerdir. Coğrafi işaretleme 1995 yılından bu yana Türk Patent Enstitüsü tarafından gerçekleştirilmektedir.
Bu bilgiye göre coğrafi işaretlerle hangisi hedeflenmektedir?
20.
Soru 20 )Türkiye’nin üç tarafının denizlerle çevrili oluşu, yaz sezonunun uzun sürmesi, denize girmeye elverişli koy ve körfezlerin çokluğu deniz turizmini geliştirmiştir.
Buna göre aşağıdaki illerin hangisinde deniz turizmi daha gelişmiştir?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Seçmeli Coğrafya 3 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Coğrafya 3 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seçmeli Coğrafya 3 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Nisan 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Coğrafya 3 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Coğrafya 3 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Coğrafya 3 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Coğrafya 3 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Coğrafya 3 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Coğrafya 3 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Coğrafya 3 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Coğrafya 3 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Coğrafya 3 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Coğrafya 3 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Coğrafya 3 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Coğrafya 2 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli Coğrafya 3 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 2. Dönem Sınavı
25 -26 Temmuz 2020