Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Test Çöz 2019 Yılı 3. Dönem

admin
8 Kasım 2019
1.
Soru 1 )Selim akıl hakkında aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
2.
Soru 2 )“Hakkında kesin bilgi sahibi olmadığın şeyin peşine düşme çünkü kulak, göz ve kalp bunların hepsi ondan sorumludur.”
(İsrâ suresi, 36. ayet)
Bu ayet ile aşağıdakilerden hangisine ulaşılamaz?
3.
Soru 3 )“Ayne’l-yakîn” kavramının anlamı aşağıdakilerden hangisidir?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisi İslam dininin bilgi ahlakına uygun bir davranış değildir?
5.
Soru 5 )İslam dininin temel kaideleri ve inanılması zorunlu hükümlerini konu edinen ilim dalı aşağıdakilerden hangisidir?
6.
Soru 6 )• Allah’a iman eden kişidir.
• Başka ilahlar olduğunu kabul eden kişidir.
• İnanmadığı halde inanmış gibi görünen kişidir.
Bu tanımlarda aşağıdaki kavramlardan hangisine yer verilmemiştir?
7.
Soru 7 )“De ki: O Allah birdir. Her şey O’na muhtaçtır. O, doğurmamış ve doğmamıştır. O’nun hiçbir dengi de yoktur.”
(İhlas suresi)
Bu surede aşağıdaki kavramlardan hangisi vurgulanmaktadır?
8.
Soru 8 )Kişinin inanç konularında araştırma ve sorgulama yaparak kesin bilgilere ulaşması ve neye, niçin inandığının bilincine varmasıdır.
Bu şekilde tanımlanan iman aşağıdakilerden hangisi ile isimlendirilir?
9.
Soru 9 )Kur’an-ı Kerim’in kelimesi kelimesine değil, yakın anlamları ile başka bir dile çevrilmesine ne ad verilir?
10.
Soru 10 )“Allah’ın göklerde ve yerdeki nice varlık ve imkânları sizin emrinize verdiğini, nimetlerini açık ve gizli olarak size bolca ihsan ettiğini görmediniz mi?”
(Lokmân suresi, 20. ayet)
Bu ayet ile aşağıdakilerden hangisine ulaşılamaz?
11.
Soru 11 )İslam dininin iman esaslarını kısa ve öz olarak ihtiva eden dua aşağıdakilerden hangisidir?
12.
Soru 12 )Aşağıdakilerden hangisi İslam inanç esaslarının özelliklerinden biri değildir?
13.
Soru 13 )İbadet ile ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi yanlıştır?
14.
Soru 14 )Aşağıdaki ayetlerden hangisinde insanın sorumluluğu vurgulanmıştır?
15.
Soru 15 )Dinen sorumluluk çağına gelmiş bireylerin iyi ve kötü olan bütün davranışları ve bunlarla ilgili hükümlere ne ad verilir?
16.
Soru 16 )Farz-ı kifaye ile ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez?
17.
Soru 17 )• Zekât vermek
• Abdest alırken ağıza su vermek
• Rahatsız edici koku ile camiye gitmek
Bu davranışlar aşağıdaki hükümlerden hangisine örnek oluşturmaz?
18.
Soru 18 )Hz. Peygamber döneminden sonra dini bir delile dayanmadan ortaya çıkan ve dinin özüne uymayan inanç, fikir ve davranışlara ne ad verilir?
19.
Soru 19 )Bir davranışın ibadet sayılabilmesi için aşağıdakilerden hangisi gerekli değildir?
20.
Soru 20 )Bir şey hakkında düşünce yoluyla derin bilgi ve anlayışa erişme durumuna ne ad verilir?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Kayıt Yenileme Son Gün
09 - EKİM - 2020