Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Test Çöz 2018 Yılı 1. Dönem

Açık Lise Test
4 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Tanrı’ya inanmaz. Evrenin kendi başına var olduğunu ve kendi iç yasaları çerçevesinde bugünlere geldiğini savunur. Kutsal kitap, mucize, melek,peygamberlik, vahiy ve ahiret inancını reddeder.
Bu şekilde bir inanç ve düşünce yapısına sahip biri aşağıdakilerden hangisiyle isimlendirilir?
2.
Soru 2 )“Ağza ve burna su çekerek temizlemek ve vücudun tamamını hiç kuru yer kalmayacak şekilde yıkamak.”
anlamına gelen kavram aşağıdakilerden hangisidir?
3.
Soru 3 )• Elleri dirseklere kadar yıkamak
• Yüzü yıkamak
• Başı meshetmek
• Ayakları topuklarla birlikte yıkamak
Bunlar aşağıdakilerden hangisinin farzlarıdır?
4.
Soru 4 )Arap Yarımadası’ndaki bölgelerden biridir. Ilıman, çöl ve yayla iklimine sahiptir. Bu bölgede Mekke, Medine ve Taif olmak üzere üç şehir bulunur. Hz. Muhammed (sav.) bu şehirlerden Mekke’de doğmuştur.
Hakkında bilgi verilen bölge aşağıdakilerden hangisidir?
5.
Soru 5 )Kur’an-ı Kerim kaç sureden oluşur?
6.
Soru 6 )Aşağıdakilerden hangisi Medine döneminde inen ayetlere özgü konulardandır?
7.
Soru 7 )Aşağıdaki ibadetlerden hangisinin yapılabilmesi için abdest almak zorunludur?
8.
Soru 8 )Hz. Peygamber aşağıdaki ibadetlerden hangisi için “gusül abdesti” almış ve bunu müminlere de tavsiye etmiştir?
9.
Soru 9 )“Muhammed” isminin sözcük anlamı aşağıdakilerden hangisidir?
10.
Soru 10 )Hz. Muhammed’in (sav.) hayatıyla ilgili aşağıdaki olaylardan hangisi geleneklerlerden kaynaklanmıştır?
11.
Soru 11 )“Hz. Muhammed (sav.) kimdir?” sorusunun cevabı aşağıdakilerden hangisi olamaz?
12.
Soru 12 )Aşağıdaki dinlerden hangisi kaynağı bakımından diğerlerinden farklıdır?
13.
Soru 13 )İnsanların ibadet etmelerinin asıl sebebi aşağıdakilerden hangisidir?
14.
Soru 14 )Kur’an-ı Kerim’i, harflerinin çıkış yerlerine uygun olarak hatasız biçimde okunmasını öğreten ilimdir.
Hakkında bilgi verilen kavram aşağıdakilerden hangisidir?
15.
Soru 15 )Kur’an-ı Kerim’in çoğaltılması ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
16.
Soru 16 )Sen bu ümmetin peygamberi olacaksın. Sana gelen, Musa’ya gelen melektir. Kavmin sana eziyet edecek ve seni yurdundan çıkaracaklar. Şayet o günlere yetişirsem, Allah için sana yardım ederim.
Hz. Muhammed’e (sav.) ilk vahiy geldiğinde bu sözleri söyleyen kişi aşağıdakilerden hangisidir?
17.
Soru 17 )Müslümanların Mekke’den Medine’ye gruplar halinde göç etmesi aşağıdaki olayların hangisinden sonra başlamıştır?
18.
Soru 18 )İslam tarihinde cuma namazı kılı nan ilk yer aşağıdakilerden hangisidir?
19.
Soru 19 )“Kur’an’ı biz indirdik, biz koruyacağız.”
(Hicr suresi, 9. ayet)
Bu ayette Kur’an-ı Kerim’in hangi özelliği vurgulanmaktadır?
20.
Soru 20 )Hz. Muhammed (sav.), vefatından önce rahatsızlığının artması sebebiyle bir sahabeyi namaz kıldırmak üzere kendisinin yerine görevlendirmiştir.
Bu sahabe aşağıdakilerden hangisidir?

[Toplam: 1 Average: 5]


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 9 – 10 aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 sınav soru ve cevapları 2017 yılında çıkmış sorulardır. 9 – 10 aralık 2017 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2018 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 2. Dönem Sınavı
21 22 Mart 2020