Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 Test Çöz 2018 Yılı 2. Dönem

Açık Lise Test
6 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Aşağıdaki ayetlerin hangisinde Allah’ın birliğine vurgu yapılmamıştır?
2.
Soru 2 )Allah’ın “her şey kendisine muhtaç olduğu hâlde kendisi hiçbir şeye muhtaç olmayan” anlamına gelen ismi aşağıdakilerden hangisidir?
3.
Soru 3 )“İnsana bir sıkıntı dokundu mu gerek yan üstü yatarken, gerek otururken, gerekse ayakta iken bize dua eder. Ama biz onun bu sıkıntısını ondan kaldırdık mı, sanki kendisine dokunan bir sıkıntı için bize hiç yalvarmamış gibi geçer gider. İşte o haddi aşanlara yapmakta oldukları şeyleri böylece süslü gösterilmiştir.”
(Yûnus suresi, 12. ayet)
Bu ayette aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisi tövbenin şartlarından değildir?
5.
Soru 5 )• Allah’ın var olması
• Allah’ın varlığının kendisinden olması
• Allah’ın istemesi, her şeyin onun istemesi ile var olması
Bu bilgilerde Allah’ın aşağıdaki sıfatlarından hangisinin anlamı yoktur?
6.
Soru 6 )“Yeryüzünde gerçekleşen ve sizin başınıza gelen herhangi bir musibet yoktur ki, biz onu yaratmadan önce bir kitapta yazılmış olmasın...”
(Hadîd suresi, 22. ayet)
Bu ayette aşağıdaki inanç esaslarından hangisi vurgulanmaktadır?
7.
Soru 7 )Sevap ve günahların tartıldığı özel bir tartıdır. Sevabı ağır basanlar cennete, günahı ağır basanlar cehenneme gider.
Bu bilgilerde ahiret hayatının hangi aşamasından bahsedilmektedir?
8.
Soru 8 )Ahirete inanan bir kimseden aşağıdaki tutum ve davranışlardan hangisi beklenmez?
9.
Soru 9 )Aşağıdakilerden hangisi farz namazlardandır?
10.
Soru 10 )“Onların ne etleri ne de kanları Allah’a ulaşır. Fakat ona sadece sizin takvanız (Allah’a karşı gelmekten sakınmanız) ulaşır...”
(Hac suresi, 37. ayet)
Bu ayette aşağıdaki ibadetlerin hangisinden bahsedilmektedir?
11.
Soru 11 )“Namaz kılmak için abdest veya gusül abdesti almak” anlamına gelen kavram aşağıdakilerden hangisidir?
12.
Soru 12 )Mazeretsiz ve bilerek oruç bozmanın cezası iki ay aralıksız oruç tutmaktır. Buna _________ denir.
Verilen boşluğa aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?
13.
Soru 13 )“Zekâtlar Allah’tan bir farz olarak ancak fakirler, düşkünler, zekât toplayan memurlar, kalpleri İslam’a ısındırılacak olanlarla köleler, borçlular, Allah yolunda cihad edenler ve yolda kalmış yolcular içindir...”
(Tevbe suresi, 60. ayet)
Bu ayette aşağıdakilerden hangisi anlatılmaktadır?
14.
Soru 14 )Aşağıdakilerden hangisi haccın şartlarından biri değildir?
15.
Soru 15 )Hz. Muhammed (sav.) akıllı ve zeki bir insandı. O, ileri görüşlü, dikkatli ve çabuk kavrayışlı, doğru ile yanlışı ayırt edebilecek kabiliyete sahipti.
Bu özellikler Hz. Muhammed’in (sav.) aşağıdaki sıfatlardan hangisine sahip olduğunu göstermektedir?
16.
Soru 16 )“Ben ancak Allah’tan gelenleri tebliğ edebilirim...’’
(Cin suresi, 23. ayet)
Bu ayette Hz. Muhammed (sav.) ile ilgili aşağıdakilerden hangisine değinilmiştir?
17.
Soru 17 )Aşağıdaki ayetlerden hangisinde doğru davranış vurgulanmaktadır?
18.
Soru 18 )Ya açar Nazm-ı Celil’in bakarız yaprağına,
Yahut üfler geçeriz bir ölünün toprağına,
İnmemiştir hele Kur’an, bunu hakkıyla bilin!
Ne mezarlıkta okunmak ne de fal bakmak için!

Bu dizelerde Kur’an’la ilgili aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır?
19.
Soru 19 )Aşağıdakilerden hangisi Kur’an’ı anlama ve yorumlamada doğrututum ve davranışlardan biri değildir?
20.
Soru 20 )Aşağıdakilerden hangisi “Hz. Muhammed (sav.) nasıl bir insandı?” sorusuna doğru cevap oluşturmaz?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 17 – 18 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 2. dönem Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 sınav soru ve cevapları 2018 yılında çıkmış sorulardır. 17 – 18 Mart 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2018 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 2. Dönem Sınavı
4 -5 Temmuz 2020