Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 Test Çöz 2018 Yılı 1. Dönem

Açık Lise Test
4 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Aşağıdakilerden hangisi hem mal hem de beden ile yapılan ibadetlerden biridir?
2.
Soru 2 )İbadet, insanı Allah’a yaklaştıran en güzel vasıtadır. Allah ile iletişim kurmanın bir yoludur. Bu sayede insanın Allah katındaki değeri yükselir. İbadet kişiyi rahatlatır, huzura sevk eder. Böylece kişi ile Allah arasında güçlü bir bağ oluşur.
Bu metnin konusu aşağıdakilerden hangisidir?
3.
Soru 3 )Kâinattaki her şey bir düzen içindedir. En küçük canlılardan uzaydaki galaksilere kadar her şey sistemli bir şekilde hareket etmektedir. Hiçbirinde uyumsuzluk düzensizlik veya aksaklık görülmez.
Bu durum evrenin eşsiz bir kudretin eseri olduğunu gösterir.
Bu parçanın aşağıdaki konulardanhangisini açıklamak için kullanı labilir?
4.
Soru 4 )“Yoktan var etmek, var olmayanı örneği ve benzeri olmadığı halde ortaya koymak” anlamına gelen Allah’ın subûtî sıfatı hangisidir?
5.
Soru 5 )“… Vay hâlimize derler, bu nasıl kitapmış!Küçük büyük hiçbir şey bırakmaksızın (yaptıklarımızın) hepsini sayıp dökmüş! Böylece yaptıklarının karşılığını bulmuşlardır...”
(Kehf suresi, 49.ayet)
Bu ayette kitap kelimesi ile aşağıdakilerden hangisi kastedilmiştir?
6.
Soru 6 )Allah için duadan daha değerli bir şey yoktur.
Bu hadiste dua ile ilgili aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır?
7.
Soru 7 )Aşağıdakilerden hangisi İslam dininin temel iman esaslarından biri değildir?
8.
Soru 8 )“... O, Allah’ın elçisi ve peygamberlerin sonuncusudur. Allah her şeyi bilendir.”
(Ahzab suresi, 40.ayet)
Bu ayetten Hz. Muhammed (sav.) hakkında aşağıdaki bilgilerden hangisi çıkarılamaz?
9.
Soru 9 )Aşağıdaki peygamber ve kitap eş leştirmelerinin hangisi yanlıştır?
10.
Soru 10 )Aşağıdakilerden hangisi meleklerin özelliklerinden biri değildir?
11.
Soru 11 )‘‘Sevap ve günahların tartıldığı özel bir tartıdır.’’
Açıklaması verilen kavram aşağıdakilerden hangisidir?
12.
Soru 12 )Aşağıdakilerden hangisi namaz kılması gereken kişide aranan şartlardan biridir?
13.
Soru 13 )Zekât ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
14.
Soru 14 )Kurban ibadeti aşağıdaki peygamberlerden hangileri ile başlamıştır?
15.
Soru 15 )Hz. Muhammed (sav.) Kur’an’ın hükümlerini sözleriyle yorumlamış, davranışlarıyla da insanlara örnek olmuştur.
Bu durum Hz. Peygamber’in aşağıdaki özelliklerinden hangisi ile ilgilidir?
16.
Soru 16 )Hz. Muhammed’in (sav.) söz, fiil ve davranışlarına ne ad verilir?
17.
Soru 17 )Hz. Muhammed’i (sav.) diğer insanlardan ayıran en önemli özelliği aşağıdakilerden hangisidir?
18.
Soru 18 )Hz. Muhammed (sav.), insanları İslam’a davet etmek için Taif’e gittiğinde, taşlanmasına ve eziyet edilmesine rağmen, onlara beddua değil, bilakis hidayete ulaşmaları için Allah’a dua etmiştir.
Hz. Peygamber’in bu davranışı aşağıdaki özelliklerinden hangisine örnek oluşturur?
19.
Soru 19 )Aşağıdakilerden hangisi ibadetlerin faydalarından biri değildir?
20.
Soru 20 )Kur’an’ın geniş bir şekilde açıklanması ve yorumlanmasına ne denir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 9 – 10 aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 sınav soru ve cevapları 2017 yılında çıkmış sorulardır. 9 – 10 aralık 2017 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2018 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 2. Dönem Sınavı
4 -5 Temmuz 2020