Açık öğretim lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 dersine ait geçmiş dönem sınav sorularını çözmek isteyen öğrenciler için hazırlamış olduğumuz online sınavdan rahatlıkla derslerine çalışabilirler. 2017 yılı, 2019 yılı ve 2020 yıllarında çıkmış sınav sorularından her döneme ait sınav vardır. Aşağıda bulunan dönem ve yıllara ait dersin adına tıklayarak sınava başlayabilirsiniz. aol sınavlarında başarılı olmak için çıkmış sınav sorularına çalışmak sizin yararınıza olacaktır. online test çözerek çalışan öğrenciler sınavlarda ne kadar başarılı olsalar da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 dersine ait pdf kitabına da çalışmalısınız.

Açık lise sınav soruları çöz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4

Açık lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 soruları çözmek için başla butonuna basmanız yeterli. burada açık öğretim lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 dersinin tüm konularına ait çıkmış sınav soruları var. Burada da yer alan sınavlarda aol deneme sınavlarında yer alıyor. Aol Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 Soru Çöz olarak ulaştığınız sitemizde sizlere en değerli içerikleri sunuyor.  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 çıkmış soruları pdf formatında dosyalar kategorisinde yer alıyor. Dosyalar kategorisi içerisinde her yılın sınav soruları pdf olarak bulunuyor.

Aol Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 Kitabı Pdf

Açık öğretim lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 dersinin pdf kitabını milli eğitim bakanlığı açık öğretim lisesi için hazırlanmıştır. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 dersinin konu özetleri Açık Lise Ders özetleri kısmından da ulaşabilirsiniz.  peki aol Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 pdf kitabında hangi konular yer alıyor. Açık Öğretim Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 Ders Kitabı pdf ve ders notları;

1. ÜNİTE : AHLAKİ TUTUM VE DAVRANIŞLAR 
İÇİNDEKİLER
1. İslam Ahlakının Konusu Ve Gayesi
2. İslam Ahlakının Kaynakları
3. Ahlak Ve Terbiye İlişkisi
4. İslam Ahlakında Yerilen Bazı Davranışlar
4.1. Yalan Ve İftira
4.2. Tecessüs (Mahremiyetin İhlali)
4.3. Gıybet
4.4. Haset
4.5. Suizan
4.6. Hile
4.7. İsraf
5. Kur’an’dan Mesajlar: Hucurât Suresi 11-12. Ayetler

2. ÜNİTE : İSLAM DÜŞÜNCESİNDE İTİKADİ, SİYASİ VE FIKHİ YORUMLAR
1. Dinî Yorum Farklılıklarının Sebepleri
2. Dinî Yorumlarla İlgili Bazı Kavramlar
3. İslam Düşüncesinde İtikadi Ve Siyasi Yorumlar
3.1. Ehl-İ Sünnet
3.2. Şia
4. İslam Düşüncesinde Fıkhi Yorumlar
4.1. Hanefilik
4.2. Malikilik
4.3. Şafiilik
4.4. Hanbelîlik
4.5. Caferilik
5. Kur’an’dan Mesajlar: Nisâ Suresi 59. Ayet

Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 test çöz 2017 yılı 1. dönem

aol sınav soruları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 dersi 2017 yılı 2. dönem

2017 yılı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 geçmiş dönem soruları 3. dönem

2019 yılı online soru çöz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 ders 1. dönem

2. dönem aol lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 2019 yılı 

açık öğretim lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 dersi 2019 yılı 3. dönem

geçmiş dönem Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 sınav soruları çöz 2020 yılı 1. dönem

online test çöz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 sınav soruları 2020 yılı 2. dönem

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 Açık Lise Test Çöz

‘’Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 çıkmış sınav soruları 2024 yılı

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 dersi Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.

Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 dersi Test Çözme Taktikleri

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 test çöz açık lise

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 2. Dönem Sınav Tarihi
16 Mart 2024 - 17 Mart 2024
SPONSOR