Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 Test Çöz 2018 Yılı 1. Dönem

Açık Lise Test
4 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Aşağıdakilerden hangisi ailenin devamına zarar veren tutum ve davranışlardandır?
2.
Soru 2 )Aşağıdakilerden hangisi ailenin amaçları arasında yer almaz?
3.
Soru 3 )Aşağıdakilerden hangisi Hz. Peygamber’in çocuklara olan yaklaşımlarından biri değildir?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisi soyca veya evlilik sonucu aralarında bağ bulunan bütün yakınları ifade eden bir kavramdır?
5.
Soru 5 )“Sizi bir tek candan yaratan, kendisiyle huzur bulsun diye ondan da eşini yaratan O’dur…”
(Arâf suresi, 189. ayet)
Bu ayetten aile ile ilgili aşağıdakilerden hangisine ulaşılabilir?
6.
Soru 6 )“Ey iman edenler! Kendinizi ve ailenizi yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten koruyun…”
(Tahrim suresi, 6. ayet)
Bu ayetten aşağıdaki sonuçlardan hangisine ulaşılamaz?
7.
Soru 7 )İslam’ın evliliğe bakışı ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
8.
Soru 8 )Ülkemizde yaşayan Müslüman halka İslam dini ile ilgili hizmetler vermekle görevli olan kuruluş aşağıdakilerden hangisidir?
9.
Soru 9 )Aşağıdakilerden hangisi anne babanın çocuklarına karşı sorumluluklarından biridir?
10.
Soru 10 )Aşağıdakilerden hangisi Din İşleri Yüksek Kurulunun görevlerinden biri değildir?
11.
Soru 11 )Kur’an-ı Kerim metinlerinin eksiksiz ve hatasız basım ve yayımını kontrol edip onaylayan kurul aşağıdakilerden hangisidir?
12.
Soru 12 )Aşağıdakilerden hangisi Diyanet İşleri Başkanlığını temsil etmez?
13.
Soru 13 )Aşağıdaki tefsir kitaplarından hangisi Diyanet İşleri Başkanlığınca oluşturulan bir heyet tarafından hazırlanmıştır?
14.
Soru 14 )Aşağıdaki namazların hangisinde hutbe okunur?
15.
Soru 15 )“O, yedi göğü tabaka tabaka yaratandır. Rahmân’ın yaratışında hiçbir uyumsuzluk göremezsin. Bir kere daha bak! Hiçbir çatlak (ve düzensizlik) görüyor musun? Sonra tekrar tekrar bak; bakışların (aradığı çatlak ve düzensizliği bulamayıp) âciz ve bitkin hâlde sana dönecektir.”
(Mülk suresi, 3 ve 4. ayetler)
Bu ayetlerde evren ile ilgili aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır?
16.
Soru 16 )İnsanda güzellik hissi uyandıran, güzel duygu ve anlamlar içeren sanatla ilgili değer yargısına ne ad verilir?
17.
Soru 17 )Söz ola kese savaşı
Söz ola kestire başı
Söz ola ağulu aşı
Yağ ile bal ede bir söz...
Yunus Emre
Bu şiirde aşağıdakilerden hangisinin önemi anlatılmıştır?
18.
Soru 18 )“Ey iman edenler! Yapmayacağınız şeyleri niçin söylüyorsunuz? Yapmayacağınız şeyleri söylemeniz, Allah katında büyük gazap gerektiren bir iştir.”
(Saf suresi, 2 ve 3. ayetler)
Bu ayetlerden aşağıdaki sonuçların hangisine ulaşılamaz?
19.
Soru 19 ) Bu görsel aşağıdaki sanat dallarından hangisine örnek oluşturur?
20.
Soru 20 )Aşağıdakilerden hangisinin musikinin gelişmesinde etkili olduğu söylenemez?

[Toplam: 1 Average: 5]


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 9 – 10 aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 sınav soru ve cevapları 2017 yılında çıkmış sorulardır. 9 – 10 aralık 2017 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 5 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2018 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 2. Dönem Sınavı
21 22 Mart 2020