Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 7 Test Çöz 2018 Yılı 2. Dönem

admin
6 Ekim 2019
1.
Soru 1 )“Evrende bulunan her şeyin yok olmasıyla ölen tüm insanların yaptıklarının hesabını vermek üzere diriltilecekleri zaman” olarak tanımlanan kavram aşağıdakilerden hangisidir?
2.
Soru 2 )Aşağıdakilerden hangisi ahirete imanın insana sağladığı faydalardan biri değildir?
3.
Soru 3 )Hz Muhammed’e (sav.) dürüst ve güvenilir olmasından dolayı verilen sıfat aşağıdakilerden hangisidir?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisi vefat eden kimse için yerine getirilmesi gereken görevlerden değildir?
5.
Soru 5 )“Sizi boş ve anlamsız yere yarattığı mızı ve bize dönmek zorunda olmadığınızı mı sanıyorsunuz?”
(Mü’minun suresi, 115. ayet)
Bu ayette aşağıdakilerden hangisi vurgulanmıştır?
6.
Soru 6 )Aşağıdakilerden hangisi Kütüb-ü Sitte eserlerinden biri değildir?
7.
Soru 7 )“İstiğfar” sözcüğünün anlamı aşağıdakilerden hangisidir?
8.
Soru 8 )Aşağıdakilerden hangisi tasavvufî oluşumlardan biridir?
9.
Soru 9 )• Ehl-i beyt sevgisi önemli bir yer tutar.
• “Makalât” temel kaynaklarından biridir.
• Dilenmek ve başkasının sırtından geçinmek kesinlikle reddedilmiştir.
Hakkında bilgi verilen tasavvufî olu şum aşağıdakilerden hangisidir?
10.
Soru 10 )Aşağıdakilerden hangisi kıyamet gününde kişinin hesaba çekileceği konulardan biri değildir?
11.
Soru 11 )Alevi-Bektaşilik’te Allah’ın güzel isimlerinden herhangi birini anarak, aşkla ayakta dönme şeklinde yapılan töreni ifade eden kavram aşağıdakilerden hangisidir?
12.
Soru 12 )Hz. Muhammed’in (sav.) değişik olaylar ve sorular karşısında insanları aydınlatmak, Kur’an’ın bazı ayetlerini daha açık bir dille ifade etmek amacıyla söylediği sözlere ne denir?
13.
Soru 13 )Kur’an’ın herhangi bir hüküm getirmediği konularda, sünnetin Kur’an’ın bütünlüğüne uygun bir hüküm ortaya koymasıdır.
Burada sünnetin Kur’an’ı açıklamadaki görevlerinden hangisi hakkında bilgi verilmektedir?
14.
Soru 14 )Aşağıdakilerden hangisi tasavvufi düşüncelerin ortaya çıkış sebeplerinden biri değildir?
15.
Soru 15 )• XI. Yüzyılın sonlarına doğru Batı Türkistan’da, Sayram şehrinde doğmuştur.
• Türkistan’da “Hazreti Türkistan”, “Pir-i Türkistan” adıyla da anılır.
Hakkında bilgi verilen tasavvuf âlimi aşağıdakilerden hangisidir?
16.
Soru 16 )Alevilik-Bektaşilikte, evli olan iki kişinin aileleriyle birlikte dede huzurunda kurban keserek hayat boyu yol kardeşi olmaya söz vermesine ne ad verilir?
17.
Soru 17 )Sevap ve günahların tartıldığı özel adalet terazisine ne ad verilir?
18.
Soru 18 )Aşağıdakilerden hangisi tasavvufî bir terim değildir?
19.
Soru 19 )Hz. Ali’nin öğütlerinin, hutbelerinin ve güzel sözlerinin bir araya getirildiği eser aşağıdakilerden hangisidir?
20.
Soru 20 )“... Şüphesiz ki Allah çok affedici ve çok bağışlayıcıdır.”
(Âl-i İmrân suresi, 89. ayet)
Bu ayet insanları aşağıdakilerden hangisine teşvik etmektedir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 17 – 18 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 7 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 7 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 2. dönem Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 7 sınav soru ve cevapları 2018 yılında çıkmış sorulardır. 17 – 18 Mart 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 7 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 7 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 7 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 7 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 7 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 7 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 7 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 7 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 7 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 7 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 7 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 7 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2018 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 2. Dönem Sınavı
25 -26 Temmuz 2020