Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8 Test Çöz 2018 Yılı 2. Dönem

admin
6 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Barışın hâkim olduğu toplumlarda aşağıdakilerden hangisinin ortaya çıkması beklenmez?
2.
Soru 2 )Ey insanlar! Rabbiniz birdir, babanız da birdir. Hepiniz Âdem’in çocuklarısınız.
Bu hadiste aşağıdakilerden hangisi vurgulanmıştır?
3.
Soru 3 )Yolları ve gölgelikleri, insanların oturup dinlendikleri yerleri kirletmekten sakının.
Hz. Peygamber bu sözüyle aşağıdakilerden hangisinin önemini vurgulamıştır?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisi Müslümanların barışa ve birlikte yaşamaya verdiği öneme örnek oluşturmaz?
5.
Soru 5 )Aşağıdakilerden hangisi İslam dininin savaşa izin verdiği durumlardan biri değildir?
6.
Soru 6 )Hz. Muhammed (sav.) İslam’a davetiçin Taif’e gittiğinde, kendisine yapı lan olumsuz davranışlara karşı, beddua etmek yerine dua etmiştir.
Hz. Peygamber’in bu tutumunda aşağıdaki özelliklerinden hangisi öne çıkmaktadır?
7.
Soru 7 )“Ey insanlar! Bu günleriniz nasıl kutsal bir gün, bu aylarınız nasıl kutsal bir ay, bu Mekke nasıl kutsal bir şehir ise canlarınız, mallarınız ve namuslarınız da öyle kutsaldır.”
Hz. Peygamber’in Veda Hutbesi’ndeki bu sözünden aşağıdaki yargılardan hangisine ulaşı labilir?
8.
Soru 8 )İlahi dinlerin gönderilme amacı aşağıdakilerden hangisi olamaz?
9.
Soru 9 )Aşağıdakilerden hangisi Atatürk döneminde din alanında yapılan çalışmalardan biri değildir?
10.
Soru 10 )Atatürk’e göre din eğitiminin verilmesi gereken yer aşağıdakilerden hangisidir?
11.
Soru 11 )Hangi şey ki akla, mantığa, halkın menfaatine uygundur; biliniz ki o bizim dinimize de uygundur. Bir şey akıl ve mantığa, milletin menfaatine, İslam’ın menfaatine uygunsa kimseye sormayın. O şey dindir. Eğer bizim dinimiz aklın, mantığın uyduğu bir din olmasaydı mükemmel olmazdı, son din olmazdı.
Atatürk’ün bu sözünden İslam dini hakkında aşağıdakilerden hangisine ulaşılamaz?
12.
Soru 12 )Aşağıdakilerden hangisi Atatürk döneminde yaşamış din bilginlerinden birisi değildir?
13.
Soru 13 )Taoizm, Konfüçyanizm ve Şintoizm aşağıdaki grupların hangisinde yer alır?
14.
Soru 14 )Din, insanın yaratılışından gelen bir olgudur. İnsan, yaratılışı itibari ile her zaman sığınacağı, dua edip yalvaracağı yüce bir varlığa inanma ihtiyacı hissetmiştir.
Bu söz ile aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır?
15.
Soru 15 )• İslam hak dindir.
• İslam son ilahi dindir.
• Hz. Muhammed (sav.) son peygamberdir.
Bu bilgiler aşağıdaki ayetlerden hangisi ile ilişkilendirilemez?
16.
Soru 16 )Tanrı Yehova, birdir ve âlemlerin Rabbidir. Sonsuz güç ve kudret sahibidir. Evreni altı günde yaratmış, yedinci gün olan cumartesi günü dinlenmiştir.
Tanrı inancı hakkında bilgi verilen din aşağıdakilerden hangisidir?
17.
Soru 17 )Aşağıdakilerden hangisi İslam dinine ait bir özelliktir?
18.
Soru 18 )Kast sisteminde tüccar, esnaf ve çiftçilerin oluşturduğu sınıfa ne ad verilir?
19.
Soru 19 )Aşağıdakilerden hangisi Konfüçyanizm’in kutsal kitaplarından biridir?
20.
Soru 20 )• Sözlükte; rağbet edilen, çok istenilen şeyler anlamına gelir.
• Üç ayların başlangıcı olan Recep ayının ilk cuma gecesinde kutlanır.
• Allah’ın rahmetinin mümin kullarına bol bol ihsan edildiği bir gecedir.
Hakkında bilgi verilen kandil aşağıdakilerden hangisidir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 17 – 18 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 2. dönem Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8 sınav soru ve cevapları 2018 yılında çıkmış sorulardır. 17 – 18 Mart 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 7 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2018 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 2. Dönem Sınavı
25 -26 Temmuz 2020