Açık Lise Seçmeli Ekonomi 2 Test Çöz 2019 Yılı 2. Dönem

admin
28 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Aşağıdakilerden hangisi ekonomik yönden sermaye türlerinden biridir?
2.
Soru 2 )Aşağıdakilerden hangisi sermayenin başlıca kaynaklarından biri değildir?
3.
Soru 3 )Aşağıdakilerden hangisi sermayenin doğru hesaplanışını göstermektedir?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisi tasarrufu etkileyen sübjektif etkenler arasında yer alır?
5.
Soru 5 )Aşağıdakilerden hangisi kuruluş bilançosunu tanımlar?
6.
Soru 6 )Aşağıdakilerden hangisi kişi şirketleri türlerinden biridir?
7.
Soru 7 )Kişi şirketlerine aynı zamanda _________ de denir.
Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisinin gelmesi uygundur?
8.
Soru 8 )Aşağıdakilerden hangisi üyelerine ucuz kredi sağlamak amacıyla kurulmuştur?
9.
Soru 9 )Bir mal ve hizmetin üretim ve satışını ya da sadece satışını tek başına kontrol ve idare etme durumuna ne ad verilir?
10.
Soru 10 )Tekel ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
11.
Soru 11 )Belirli malları üreten kuruluşların, rakipleri piyasadan silmek için aralarında anlaşarak oluşturdukları tekele ne ad verilir?
12.
Soru 12 )Aşağıdakilerden hangisi gelirin özelliklerinden değildir?
13.
Soru 13 )Aşağıdakilerden hangisi milli geliri oluşturan başlıca gelir türlerinden değildir?
14.
Soru 14 )Aşağıdakilerden hangisi girişimin özelliklerinden değildir?
15.
Soru 15 )Bir ülkede gelirlerin değişik bakımlardan dağılım şeklini gösteren eğrilere ne ad verilir?
16.
Soru 16 )Belirli bir miktardaki paranın belirli bir süre için kullanma hakkının başkasına devredilmesi karşılığında alınan ve genellikle yüzde şeklinde ifade edilen gelir türüne ne ad verilir?
17.
Soru 17 )Aşağıdakilerden hangisi ödeme şekillerine göre ücret sınıflandırmasına örnek teşkil eder?
18.
Soru 18 )Aşağıdakilerden hangisi gelir olarak ifade edilebilir?
19.
Soru 19 )Aşağıdakilerden hangisi ücret sınıflandırmalarından biri değildir?
20.
Soru 20 )Atatürk’ün “Kesin zaruret olmadıkça piyasalara karışılmamalı, bununla beraber, hiçbir piyasa da başıboş değildir.” sözü, hangi konu ile ilişkilidir?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Seçmeli Ekonomi 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Ekonomi 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seçmeli Ekonomi 2 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Nisan 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Ekonomi 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Ekonomi 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Ekonomi 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Ekonomi 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Ekonomi 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Ekonomi 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Ekonomi 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Ekonomi 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Ekonomi 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Ekonomi 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Ekonomi 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Ekonomi 1 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli Ekonomi 2 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 2. Dönem Sınavı
25 -26 Temmuz 2020