Açık Lise Seçmeli Girişimcilik 1 Test Çöz 2019 Yılı 3. Dönem

admin
8 Kasım 2019
1.
Soru 1 )Aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?
2.
Soru 2 )Aşağıdakilerden hangisi serbest mallarla giderilebilen ihtiyaçlara örnektir?
3.
Soru 3 )Mal ve hizmetlerin insan ihtiyaçlarını karşılama özelliğine ne ad verilir?
4.
Soru 4 )Üretim faktörlerini bir araya getirerek üretim sürecine katılmalarını sağlayan bir araç olarak kabul edilen kavram aşağıdakilerden hangisidir?
5.
Soru 5 )“Endüstriler arası kullanım” aşağıdakilerden hangisini ifade etmektedir?
6.
Soru 6 )Aşağıdakilerden hangisi girişimciliğin ülke ekonomisine yaptığı zararlardan biridir?
7.
Soru 7 )Aşağıdakilerden hangisi yaratıcı kişilik özelliklerindendir?
8.
Soru 8 )İyi bir yöneticide aşağıdaki özelliklerden hangisi bulunmamalıdır?
9.
Soru 9 )I. Statü sembollerine yoğunlaşmıştır.
II. Direk katılımdan çok temsilci olma ve denetleme fonksiyonu vardır.
III.Kabul edilebilir riskleri üstlenir.
Yukarıdakilerden hangileri girişimcilerin özelliklerinden değildir?
10.
Soru 10 )Aşağıdakilerden hangisi sosyal girişimcide bulunmaz?
11.
Soru 11 )Hareketi geçirilmiş ihtiyaca ne ad verilir?
12.
Soru 12 )Aşağıdakilerden hangisi kendi işini kurmanın olumlu yönlerinden biridir?
13.
Soru 13 )Aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?
14.
Soru 14 )Petrol ve petrol ürünlerini ele geçirme mücadelesi, aşağıdakilerden hangisine örnek olarak verilebilir?
15.
Soru 15 )Aşağıdakilerden hangisi girişimcinin başlıca özelliklerini sınıflandırmada kullanılmaz?
16.
Soru 16 )Aşağıdakilerden hangisi girişimcinin yeniliğe, yaratıcılığa ve açıklığının, başkalarının görüşlerinden ilham alma derecesinin bir göstergesidir?
17.
Soru 17 )“Sürekli değişim fırsatı kollama”, “değişime odaklı hedefler belirleme” ve “harekete geçme” neye örnek olarak gösterilebilir?
18.
Soru 18 )Aşağıdakilerden hangisini söyleyen kişi iyi bir girişimci olamaz?
19.
Soru 19 )Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
20.
Soru 20 )Aşağıdakilerden hangisi girişimcileri başarıya götüren özelliklerden biridir?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Seçmeli Girişimcilik 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Girişimcilik 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seçmeli Girişimcilik 1 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Girişimcilik 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Girişimcilik 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Girişimcilik 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Girişimcilik 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Girişimcilik 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Girişimcilik 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Girişimcilik 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Girişimcilik 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Girişimcilik 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Girişimcilik 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Girişimcilik 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Girişimcilik 2 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli Girişimcilik 1 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Kayıt Yenileme Son Gün
09 - EKİM - 2020